Koera tiinus

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Re: Koera tiinus

PostitusPostitas marta » Teisipäev Okt 13, 2009 22:25

Jah, selle võimutsemiskargutamise unustasin koledate asjade kõrvalt mängust välja.
Aga kui on pissihädasem kui muidu, siis laseks põit kontrollida.
juta 230, aga kas sul hirm ei ole lasta tal omapead lahtiselt lipata? Inimesi on igasuguseid, viimasel ajal on kaks koledat juhtumit meediast kõrvu jäänud, üks neist: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=349466.
Teist ei leia praegu hoobilt üles.
Pealegi on paljud autojuhid küünilisel seisukohal, et selle pärast, mille kõrgus üle stange ei ulatu, pidurdama või jõnksutama hakata on autosolijaile liigne risk.
No ja siis on muidugi see asi, et kui ta ikka muudkui rõõmsalt lippabki ise, kus aga arvab, siis ühel hetkel võib see hakata ju naabreid ja teisi külainimesi häirima. On ju ka palju neid, kes kardavad koeri, lapsed jne. Et tegelikult seadus ju ka keelab koeral aiast väljas lahtiselt lipata, võib ühel hetkel pahandus suur olla.
Hea küll, pahandus pahanduseks, see on ju (teatud piirideni) klaaritav, aga kui koer mul auto alla jääb või loomapiinajate kätte satub, siis olen ma ju oma kullakesest igavesti ilma.
Jah, ma tean küll, et tegelikult on koerapidamisele olemas ka hoopis teistsugune vaade, mille järgi koera surm õnnetuse või haiguse läbi kuulub loodusliku valiku valdkonda ja saab ju kohe uue koera võtta, kui ühega pikalt ei õnnestu... aga minu jaoks on kumbki mu koer isiksus, asendamatu ja väga kallis, ning seepärast ma ei saagi selle teise ilmavaate esindajatest eriti aru ja peaksin võib-olla selles teemas hoopis suu kinni pidama.
Aga teemasse tagasi pöördudes võin ma isiklikust kogemusest öelda, et emase koera tiinestumise takistamiseks on jalutusrihm väga tõhus, operatsiooniga võrreldes väga odav ja hormoontablettide või -süstidega võrreldes väga palju vähem tervistkahjustav abinõu. (Nende hormoonpreparaatidega seostatakse otseselt pahaloomulisi kasvajaid koerte hilisemas eas.)
marta

PostitusPostitas juta230 » Kolmapäev Okt 14, 2009 16:17

Issand kui õudne artikkel. Ei tule selle pealegi, et selliseid asju üldse meie kodumaal juhtuda võib. Mina elan selles suhtes vist küll paradiisis. Naabrid on toredad ja mõistvad. Kiirteed ka kõrval pole. Nii ei näegi ma põhjust, miks koera ketti või aedikusse kinni panna. Ega ta niiväga hulkumas ka käi. See konkreetne juhtum oli minu vanemate juures. Viisin oma lapse ja koera paariks tunniks ema hoida, et saaksin koorilaulu proovi minna. Minu vanemad elavad sellises külas, kus ümberringi ainult mets ja üks naabritalu. Ja seal ongi see isane peni, kelle juurde minu preilna lipsule läks (mitte vastupidi!).
Ja jalutusrihm nii minu vanemate kui ka minu enda kodukandis on küll lausa naeruväärne, kus kogu küla peale vaid kolm-neli koera ongi.
Peab vist arsti juures ikkagi ära käima küll, kuigi eile tundus kõik juba täitsa korras olevat. Aga hiljem kahetseda ka ei tahaks... Eks ma siis aruta ka, millist varianti ma siis poegade mittesaamise juures kõige paremaks hindan.
juta230

PostitusPostitas Jänes13 » Esmaspäev Apr 05, 2010 13:29

Arvame et ka meie koer ootab kutsikaid. Kuskil 2 kuud tagasi käisid kosilased ja nüüd viimase 3 nädala jooksul on koer hakanud imelikult käituma. Veedab palju aega kuudis, ei ole enam nii energiline ja kui teda aknast vaadata siis vaatab vastu sihukese kurva ja väsinud näoga. Kõht oleks ka nagu paksem (muidu on koer hästi kõhna). Üpris noor koer on veel tegelikult. Saab Mais 3 aastat vanaks. Ja kui Temaga õue mängima minna siis ei ole nii õnnelik nagu enne ja ei jookse segaselt ringi vaid lihtsalt liputab saba ja tuleb sörkides õnnelikult sinu juurde. Esimene asi mida märkasime oligi et peaaegu terve päev passib kuudis.Ise ma muidugi väga tahaksin kutsikaid. Kuidas kindlalt teada saada et koer ootab kutsikaid?
Jänes13

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Esmaspäev Apr 05, 2010 18:52

noh kui kaks kuud tagasi siis peaks juba nagu poegima. udar piima täis olema ja tagarsuma hakkama vähemalt kui veel nädal või nii kahest kuust puudu olema.koera tiinus kestabki ju kaks kuud.
kunksmoor1005

PostitusPostitas Jänes13 » Esmaspäev Apr 05, 2010 20:51

Me arvasime et u. 3 kuud kestab tiinus. Aga noh u. kaks kuud tagasi käisid kosilased külas... ju siis veidi vähem kui 2 kuud. Nisad ongi tal vist juba nagu piima täis... suuremad on veidi. kogemusi ei ole sellega veel nii et ei oska täpselt hinnata olukorda. Ja väga täpselt ei oska öelda ka kaua aega tagasi külalised käisid. Noh eks me siis ootame. Või mida peaks tegema et selleks valmistuda?
Jänes13

PostitusPostitas Jänes13 » Esmaspäev Apr 05, 2010 22:18

Tegelikult võib tegu olla ka ebatiinusega. Kuna kõhtu katsudes polnud väga midagi tunda. Kuid mina ise arvan et selleks tuleb ikkagi igaks juhuks valmistuda.;)
Jänes13

PostitusPostitas Jänes13 » Teisipäev Apr 06, 2010 13:03

Ok.(:P) Värsked uudised tänasest on et... käisin koera vaatamas ja kõht on ikka hullult suurem ja need nisad/nibud vms on küll juba piima täis kuna need on väga suured. Rahulikum on ka ise. Kas teie arust tulevad kutsikad? Kas õuekoer võib õues ka sünnitada? Või on kütsikatel liiga külm vms?Koer on üpris suur, noh õuekoer... Hea nõu on alati teretulnud.:)
Jänes13

PostitusPostitas Jänes13 » Pühapäev Apr 18, 2010 00:21

[b]Täna sündisid kutsikad[/b]. kell kaheksa kuskil sündis viimane. ja kuskil kolme paiku esimene. kokku 8 kutsikat. Ilusad kutsikad olid. Loodetavasti elavad öö üle (külm võib hakata). Kardame ka selle pärast et koer võib kutsikatele peale istuda. - noh mõnele ( ja ta lamab ). Kõik kutsikad on hetkel terved ja häälitsevad väga kõvasti. Ei tea kas tissi on saanud või mitte. Roomavad küll seal juures koguaeg... Nüüd oleks parim aeg soovitusi anda. ( kutsikad on emaga kuudis , väljas)
Jänes13

PostitusPostitas käbi » Pühapäev Apr 18, 2010 10:14

Natuke hilja ärkad, peaks mainima.
Vaata nabad üle ja kui emal piima on, siis ega sul polegi seal muud teha.
Hakka kodusid otsima neile.
käbi

PostitusPostitas Jänes13 » Esmaspäev Apr 19, 2010 20:55

Nabad on nüüd küll ilusad ja arvatavasti saavad kutsikad piima kuna tundub et saavad kõhud täis kui seal lutsutavad. Pealegi on ju juba kolmas päev.Eks me osadele tuttavatele saame ka anda kui suuremad on. Kui vanalt oleks neid kõige parem ära anda?
Aitäh. :)
Jänes13

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist