Kass väga haige

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Re: kass väga haige

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Mär 08, 2010 13:38

ei, milleks. koeraga pole üldse vaja ringi käia rihmaga... esiteks võib niisama jalutada ja teiseks õpib ta ikka suuresti ise. üsna kähku saab selgeks, et sealt, kus piiksuma hakkab, pole hea edasi minna.
trumm

PostitusPostitas käbi » Esmaspäev Mär 08, 2010 23:02

see veekausi asi meenutas meie koera rotimürgi asja, õnneks me saime jaole ja sellisel juhul tuleb anda soola, see ajab looma oksele ja teeb organismi tühjaks. meil juhtus selline asi kui eelmisse majja kolisime ja ma palusin omanikul koristada kogu see rottide kraam, aga ju siis jäi midagi kahesilma vahele tal. õnneks saime jaole. kas tal ila ka jooksis? meil hakkas koeral ila jooksma ja hakkas vett lahmama, siis sain aru, et mingi jama on ja panin soolavee kurgust alla, oksendas neid roosasid kaerahelbeid kuni sapini, enne ma ei jätnud järgi, sest see rotimürk on söövitav.
kaastunne sulle.
käbi

PostitusPostitas käbi » Esmaspäev Mär 08, 2010 23:31

see raadiopiire muuseas on ka mõne koera puhul selline väikse valulävega. pole see mingi imeasi, eelkõige tuleb loom panna oma piire tunnistama, mitte mingit elektrishokki kogema. kassi õpetamine....müstika. on ta sul kastreeritud või steriliseeriseeritud? need hoiavad ka oma piire paremini.
käbi

PostitusPostitas juta230 » Teisipäev Mär 09, 2010 21:39

Oeh jah, eks see oli üks keeruline juhtum meie kassi puhul. Enam ei oskagi rotimürki kahtlustada. Ila suunurgast ei tilkunud ja naabrid ka rotimürgi kasutamist ei tunnistanud. Mina igatahes usun neid. Oh oleks kass kohe koju tulnud, kui midagi viga, aga see, et ta kaks päeva täitsa kadunud oli ja üritas ise oma põdemised ära põdeda, saigi talle saatuslikuks. Arsti jutu järgi peidab loom end tavaliselt siis, kui on kuidagi vigastada saanud. Oletan, et äkki ei saanudki ta autolt löögi, vaid katuselt sadas rasket lund või jääd talle kaela.
Tegemist oli meil emase kassiga, keda kahjuks poleks võimalik teatavatel põhjustel olnud kastreerida. Ja steriliseerida ka ei tahtnud, sest lootsime kevadel uut pesakonda saada.

Tiinuse peetumine oli kõige viimasem õhkõrn oletus, sest tal oli praegu veel üks poeg ja ei pruukinud üldse tiine olla. Paks ta igatahes ei olnud. Aga kui arvestada seda, et hukkunud kassiga samast pesakonnast vaakus elu ja surma piiril teine emane pooleli jäänud tiinuse tõttu, siis võib oletada, et äkki oli temalgi tiinus algstaadiumis ja see peetus. Kuid selle vahega, et teine emane tuli sellest siiski eluga välja, sest oli nõus piima jooma ja natuke hakkliha sööma ja see, mis tagant välja tulema pidi, tuli ka ikka välja. Kahjuks kadus temagi suvel ühel hetkel lihtsalt ära:(. Peab vist oma allesjäänud lemmikutele seda raadiopiirde varianti hakkama uurima. Ei jaksa enam oma lemmikuid taga leinata:(.
juta230

PostitusPostitas foksi » Teisipäev Mär 09, 2010 22:13

Juta 230, miks on vaja kassilt pesakonda?
foksi

PostitusPostitas alma » Teisipäev Mär 09, 2010 23:58

juta230, kõigepealt kaastunne! Aga, kuna Sa näid suur kassisõber, Sa täiskasvanud uut kassi ei taha? Mul vaja mõnele kiisule hea ja hooliv kodu leida. Kastreeritud ja steriliseeritud ja vaktsineeritud ja kohale tooks kah. Elanud nii toas kui õues. Stardisöök kah kaasa. Head hiirepüüdjad pealegi, suurem isane kaks endasuurust rotti maha murdnud. Seoses perenaise haigestumisega vaja kodu leida.
alma

PostitusPostitas juta230 » Kolmapäev Mär 10, 2010 01:23

Aitäh pakkumast, alma. Ma millalgi tõenäoliselt mõtleks sellele, et uus kass asemele võtta, kuid arvatavasti saan ka kodule lähemalt omale uue lemmiku. See va pooleteisetunnine praamisõit na tülikas. Edasi tagasi kokku kolm tundi, pluss veel ooteajad ja sõiduajad jne. Jäätee pandi kahjuks lõplikult kinni selleks aastaks.

Foksile panen ühe pildi, ehk siis on selgem, miks lootsin kassilt uut pesakonda saada (onju armsad). Neist komest pojast on järgi vaid üks, keda ma mingi hinnaga ära ei loovuta.
Noh ja eks ole ju ka tõukassipidajaid, kes suisa uute pesakondadega suuri summasid kokku ajavad. Minu eesmärk polnud oma kassist majanduslikku titemasinat teha, aga ühe pesakonna armasid karvapalle oleks rõõmuga vastu võtnud. Lisaks sellele, et kassid nii armsad loomad on, on neist palju abi olnud ka vesirottide arvukuse piiramisel.
juta230

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Mär 10, 2010 02:04

Praamisõit on köömes, kui kiisud kodu leiaks. ;)
alma

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Mär 10, 2010 12:25

Raadiopiire kassile?
Kergem oleks vist kliinikus käia ja lasta loom ära steriliseerida või kastreerida kui hakata mitme tuhande eest sellist asja ostma. See kaelarihm on ju selline kobakas, oled sa oma silmaga seda näinud? Vaene kass saab radikuliidi kui iga päev peab sellist asja seljas tassima.
Ja see poegade asi nüüd ka, võta varjupaiga leht lahti ja sa näed milline seis on. See pole mingi põhjendus, et oi kui nunnud on kustikad või kassipojad. Võiks ikka mõelda natuke. Sa pole ju väike laps, kes oma emotsioonidest üksnes lähtub.
käbi

PostitusPostitas juta230 » Kolmapäev Mär 10, 2010 21:31

Hetkel ma vist veel uute kasside võtmise jaoks siiski valmis pole.
Käbile teadmiseks, et eks ma vaatan selle raadiopiirde enne oma silmaga üle jah. Ja siis teen alles lõpliku otsuse, kas see on kõige õigem lahendus. Steriliseerimise peale olen ka mõeldnud, kuid ka seda mõtet peab ikka ka mitu korda enne üle kaaluma. Kui arvestada seda, et eelmisel suvel kolm kassi kaduma läksid, siis paneb kahtlema, kas steriliseerimine on ikka kõige õigem investeering. Enne pole vist mõtet steriliseerida, kui ma ei suuda garanteerida seda, et kassid ei satuks ohtlikule territooriumile (rebaste piirkonda, sõiduteele või naabri õuele kahtlaseid hiiri püüdma).
juta230

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline