Kääbusküüliku pidamine

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Kääbusküüliku pidamine

PostitusPostitas Jänks » Reede Nov 07, 2014 16:10

Kas kääbusküüliku puur haiseb? Kui mitu korda ma peaksin seda nädalas pesema? Kas nende pidamine on väga kallis? Ma mõtlen kuus?
Jänks
 

Re: Kääbus küüliku pidamine:D

PostitusPostitas 999 » Kolmapäev Jaan 28, 2015 14:43

Küsimusest on möödas küll aega, kuid ega vastus mööda külgi maha ei jookse.
Küülikud on puhtad loomad ning nende puur haiseb ainult siis kui omanik on laisk. Üldiselt nad õpivad käima ühes nurgas tualetis, selle tarbeks saab lemmikloomapoest osta vastava plastiknurga, mida on hea puurist välja võtta ja tühjendada. Kui sellist nurka kasutada, siis tervet puuri ei pea tihti pesema. Kui nurk vanaks jääb siis uus maksab umbes 4 eurot. Kindlasti oleneb ka mida aluspanuna kasutada, näiteks graanulid imevad vedeliku endasse ning minu kogemusel ei lase eriti haisema.
Küüliku pidamise igakuised kulud: Kuivtoit 8.- kott (jätkub 1,5 kuuks, ostan poole aasta tagant mitu kotti korraga); aluspanu 20.- (maisist tehtud graanulid, seeditavad juhul kui küülik neid sööma hakkab. Saepuru või saepurugraanulid on kindlasti odavamad); hein 1-2 eurot kott, kulub umbes 3 kotti kuus, aga kuna see on nii odav siis eriti näpuga järge ei aja. Lisaks snäkid - mandlid, pähklid, rohelist talvel, aga need on väikesed kulud ja ei ole hädavajalikud.
Ühekordsed kulud on näiteks puur, mis maksab tavaliselt 50-100 eurot (oleneb suurusest ning kas satud sooduka ajal poodi), siis tasub hankida kassipuur autosõitude (loomaarst) jaoks. Puuriga tuleb kaasa tavaliselt veepudel ja toidukausike, seega neid eraldi ostma ei pea. Soolakivi, kaltsiumikivi. Küünekäärid võiks ka osta, kui just ei ole soovi küüsi ainult loomaarsti juures lõigata lasta. Esimesel korral tasuks siiski arsti juures seda teha, ta õpetab et kuidas on õigem ja annab rohtusid kaasa juhuks kui küülikul kodus halb hakkab vms. Vaktsineerimine ei ole üksiku koduküüliku jaoks kohustuslik, kuid oma südamerahuks tasub kevadeti seda siiski teha (umbes 20.-).

Suur lisakulu on muidugi asjad mida küülik ise hävitab. Juhtmeid tema jalutamisteele jätta ei tohi, kõik juhtmed mis peavad maas (või madalal) olema tuleks katta kaitsega, riided ning jalanõud tasub ära panna, raamatud ning muud pabertooted tuleb põrandalt eemal hoida. Võimalusel tuleks anda küülikule puuoksi närimiseks, kuid see ei välista et ta möödaminnes mööblit ei maitse. Vaip on alati väga popp koht, küll jooksmiseks, küll kaevamiseks, küll niisama kiudude sikutamiseks. Ühesõnaga, omanik peab olema valmis et midagi hävitatakse.

Küülik on väga armas pereliige, kuid tuleb arvestada et ta on siiski näriline ning tema ei mõista et miks ta ei tohiks sinu uhiuut raamatut näksida äärest, kui sa ise selle voodi peale jätsid. Või kotist paberit välja sikutada ja siis sellega minema joosta :)
999
 


Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist