Lemmikloom

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Lemmikloom

PostitusPostitas ave » Pühapäev Aug 25, 2002 02:00

Tere!
Plaanime lapsele sünnipäevaks lemmikut kinkida. Aga ei suuda otsustada,milline oleks parim. Kas küülik või merisiga või hamster. Olen ise kunagi hamstri omanik olnud ja kurb oli see, et nende eluiga liiga lühikeseks osutub. Kui kaua elavad merisead ja küülikud ja kumb kasulikum võtta oleks.
Ja kuidas on karvadega, olen kuulnud, et küülikud ajavad hirmsasti karvu. Meil on peres teinegi laps, kes paljude asjade suhtes allergiline. Karvade vastu ei oska veel täheldada, sest seni ei ole selliste asjadega kokku puutunud.
Ette tänades:)
ave

Re: lemmikloom

PostitusPostitas Katri Mägi » Esmaspäev Aug 26, 2002 14:22

Tere!

Võibolla sooviksite hoopis võtta lapsele chinchillat. Tundub et nõudmised mis te lemmikloomale esitate sobivad just selle loomaga.Chinchillade eluaega võrreldakse looduses koertega, ehk ca. 10 aastat. Karva nad ei aja ning samuti on nende karv allergiavaba kuna karvkate on niivõrd tihe ei teki ka loomadele parasiite. Probleemiks võib olla poodides pakutav hind ca. 1600. Kuna mul endal kodus juhtumisi 1 chinchillapoeg üle siis pakuks teile seda hinnaga EEK 300. Tegemist on 3 kuuse, isase chinchillaga. Kui tekkis huvi, siis infot nende loomade kohta leiate: http://www.chinchilla.ee/chinchillad.html ja http://www.andmevara.ee/elmar/Chinchillad.htm.
Samuti lemmiklooma poodides on nende kohta välja antud spetsiaalne raamat ja näitkes Tallinna Maakri tänava müüjad oskavad ka nende kohta asjalikku infot anda.
Katri Mägi

PostitusPostitas ave » Teisipäev Aug 27, 2002 13:47

Olen ka ise nende vahvate elukate peale mõelnud, kuid kas nad ei ole mitte rohkem ööloomad. Tean neist üsna vähe.
Kahjuks olen ise ajutiselt välismaal ja kingituse pean ka siit ostma, muidu võtaksin päris rõõmsalt teie pakkumise vastu. Tänan hea idee eest sellegi poolest.
Päikest teile!
ave

PostitusPostitas Laura » Laupäev Veebr 01, 2003 15:13

Mina, lapse seisukohalt, soovitaksin teil kinkida mini-hamster!
Laura

PostitusPostitas marit » Laupäev Veebr 01, 2003 23:26

Kogenud kasvatajane soovitan merisiga või kääbusküülikut.Merisiga isegi rohkem.Jänese karvade vastu võib aga tõesti allergia kergemini tekkida.Hamster on küll pisike aga kipuvad hammustama.
marit

PostitusPostitas hellu » Laupäev Apr 05, 2003 14:39

Mina soovitan lontis kõrvadega kääbusküülikut, endale tahaks kaa aga ema ei
luba. Sest kodus on juba kass ja koer. Veel soovitaksin kasse sest nad ei vaja väga palju hoolt. Kui võtate kassi siis emase, isased kassid kusevad igale poole.
Võiks ka lühikarvalinetaks kuigi koertega on raske sest neid on raske väljas käima õpetada
hellu

PostitusPostitas siret » Neljapäev Juun 19, 2003 20:12

Tavaline hamster on kõige mõtekam võtta, sest nendega on ju kõige vähem hoolt. Ja kuna võib arvata, et laps on veel üsna väike, jääb ju looma eest hoolitsemine peamiselt teie õlule. Hamstril tuleb saepuru vahetada ainult kord või kaks nädalas ja 1x päevas süüa anda. Samuti võivad nad olla üksi kodus pea nädala, sel ajal kui te olete perega kusagil puhkamas vms.. Tingimusel, et hamstrile on jäetud piisavalt süüa ja puhas joogivesi. Niisiis lapse esimeseks lemmikloomaks sobib hamster ideaalselt. Hamster oli ka meie pere laste esimene lemmikloom ja nüüd on meil juba kolmas hamster...Nöpsu III.
siret

PostitusPostitas ülla-ülla » Neljapäev Aug 14, 2003 16:55

mina soovitan kas küülikut või chincillat.olen ise ka teisi loomi kasvatanud aga need on kõige sõbralikumad.ja isiklikult soovitan lontkõrva
ülla-ülla

PostitusPostitas Keiu » Kolmapäev Nov 12, 2003 16:55

arvan et küülik sest see ei haise ,ka minu sõbrannal on hamster ja tema lausa haiseb kuse haisu üle ,nii et mina soovitaksin jänest.Merisiga ja hamstrid surevad üsna varakult,mu klassivennal on aga küülik ja ta on tõeliselt puhas loom.Käib oma pottil vetsus,ja peseb ennast hoolikalt soovitan küülikut
Keiu

PostitusPostitas Signe » Esmaspäev Dets 01, 2003 15:52

Mina soovitan merisiga. Mitmel põhjusel: esiteks - see on praktiliselt ainus lemmik, kes kunagi ei hammusta. Teiseks - ta on päevaloom. Loe lisa: www.matmice.com/home/ruigamid. Seal on kirjas kõik nii merisigade kui ka teiste lemmikute kohta. Endal on kodus 4 ruigamit ja oleme kõik väga rahul:)
Signe

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 3 külalist