Viirpapagoi...

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Re: viirpapagoi...

PostitusPostitas johanna » Neljapäev Apr 28, 2005 21:23

minu viirpapagoide munadest ei tulnud rohkem välja kui 1 mida teha
johanna

PostitusPostitas väga kahtlane » Reede Apr 29, 2005 11:07

ei olegi midagi teha. Ainult loota, et järgmine kord läheb paremini.

Peaasi, et see ükski ilusti suureks kasvaks. Ära teda siis enne kolme nädalat puutuma mine, see on tibudele väga ohtlik. Ja peab vaatama, et pesakast ilusti kuiv oleks ja võibolla vahel vatitikuga pisikese varbaid puhastada. Ja et ta tuult suure tuulutamise käigus ei saaks.

Jõudu
väga kahtlane

PostitusPostitas täpi » Laupäev Mai 14, 2005 19:10

mu viirpapagoid on nüüd peaaegu korras, emane on sõbralik ja isane samuti.
ainult et.. emasel oli ükskord ninaverejooks, käisime siis loomaarsti juures ja ta soovitas meil emasele igasuguseid asju sisse sööta- kodujuust, kanaliha, kõiksugused aed- ja puuviljad, kaerahelbed ja mida kõike veel. Me oleme sellest kinni pidanud- linnud saavad kogu aeg nimetatud asju (lisaks põhitoidule). Kuid vastupidiselt paranemisele paistab emane hoopis haigestuvat. Ta on väiksemaks jäänud ja vahanoka kohalt on suled endiselt puudu (koos verejooksuga tulid need ära). Ta on ka loiumaks jäänud, ei sahmi ringi nii palju nagu varem. Asi ei saa olla selles, et ta toitu EI söö- ta sööb, lausa õgib kõike, mida ette anda. Ma tõesti ei tea, mida ette võtta. Kõike vajalikku saab kätte ja millestki ei tohiks nagu puudus olla- aga haigemaks ta jääb. Ahjaa, ta kõht käib ka pidevalt edasi-tagasi, nagu ta oleks just lennanud ja lõõtsutab. Me emaga kahtlustasime usse, aga kas see oleks võimalik? Pärakuümbrus on korralik ja väljaheited ka.
Isane on peaaegu korras. Ainus mure on see, et tal kukub pidevalt suuri sulgi välja. Ja see ei saa olla sulgimine, see oli tal kuu aega tagasi. Kuskil oli soovitus, et sellisel puhul linde iga päev piserdada. Kas sellest oleks abi?
Ma annan pidevalt endast parima- hoolitsen lindude eest nii palju kui võimalik.. mis siis valesti on? :S
täpi

PostitusPostitas J. » Esmaspäev Mai 16, 2005 11:07

Tere!
Mul on selline mure, et sain nädal tagasi endale 10-aastase viirpapagoi, tema omanik ei saanud teda enam pidada ja tõi mulle. Kuna ma papagoidest mitte midagi ei tea, lugesin läbi hulgaliselt neti lehekülgi, aga mu lind on pidevalt puhevil - on see imelik? Meil on ahiküttega maja, talvel langeb temep. vahel kuni 10 kraadini - on see suur probleem? Mida olulist ma veel peaks teadma?
Palun aidake,
J.
J.

PostitusPostitas emamesilane » Esmaspäev Mai 16, 2005 11:39

mul linnud küll alles vähem kui 2 aastat, aga puhevile ajavad end siis kui ohtu märkavad, näiteks võõras inimene neid puuri juurde vaatama tuleb. Siis on kohe kõik suled turris. Hoiak kaob siis kui võõras eemaldub.
10 aastane viirpapogoi on ikka üsna eakas juba ju. Nende keskmine eluiga ju 7 aastat kirjanduse andmetel.
emamesilane

PostitusPostitas J. » Kolmapäev Mai 18, 2005 09:30

Tänud sulle emamesilane! Ilmselt on jah puhevil minu pärast, ma olen talle veel võõras. Mul on veel üks mure, nimelt ta ei joo üldse, olen teda pikemat aega jälginud, sööb küll hoolega pidevalt, aga üldse ei joo, kuigi tal on tema vana puur ja joogi- ning sööginõu on kogu aeg vanas kohas. Ma pole kordagi märganud, et ta jooks. Lendama lasen teda umbes üle päeva, siis ta on küll minuga üsna sõber, istub õla peal ja ronib mööda kätt, pärast läheb ise puuri tagasi. Väga vahva linnuke. Aga kas siis talvel madal toatemp. on siis suur probleem?
J.
J.

PostitusPostitas emamesilane » Kolmapäev Mai 18, 2005 11:03

joomisega olin mina kah alguses hädas.Mulle tundus kah et ei joo üldse.Aga pane mahlaseid puu või juurvilju, kurk, õun, pirn. Ja küll ta ikka joob, sa lijhtsalt ei märka seda ehk, nad ju üsna väikesed linnud ja ega palju ju ei joogi ;)
Minul toas kah talvel üsna soe.Ikka 20 ja suts peale-Tahtsin eelmine talv neid verandale viia, kus üsna jahe nii 12 kraadi ja loomaarst ei soovitanud, et see ikka liigjahe neile lindudele.
emamesilane

PostitusPostitas täpi » Kolmapäev Mai 25, 2005 18:22

"mu viirpapagoid on nüüd peaaegu korras, emane on sõbralik ja isane samuti.
ainult et.. emasel oli ükskord ninaverejooks, käisime siis loomaarsti juures ja ta soovitas meil emasele igasuguseid asju sisse sööta- kodujuust, kanaliha, kõiksugused aed- ja puuviljad, kaerahelbed ja mida kõike veel. Me oleme sellest kinni pidanud- linnud saavad kogu aeg nimetatud asju (lisaks põhitoidule). Kuid vastupidiselt paranemisele paistab emane hoopis haigestuvat. Ta on väiksemaks jäänud ja vahanoka kohalt on suled endiselt puudu (koos verejooksuga tulid need ära). Ta on ka loiumaks jäänud, ei sahmi ringi nii palju nagu varem. Asi ei saa olla selles, et ta toitu EI söö- ta sööb, lausa õgib kõike, mida ette anda. Ma tõesti ei tea, mida ette võtta. Kõike vajalikku saab kätte ja millestki ei tohiks nagu puudus olla- aga haigemaks ta jääb. Ahjaa, ta kõht käib ka pidevalt edasi-tagasi, nagu ta oleks just lennanud ja lõõtsutab. Me emaga kahtlustasime usse, aga kas see oleks võimalik? Pärakuümbrus on korralik ja väljaheited ka.
Isane on peaaegu korras. Ainus mure on see, et tal kukub pidevalt suuri sulgi välja. Ja see ei saa olla sulgimine, see oli tal kuu aega tagasi. Kuskil oli soovitus, et sellisel puhul linde iga päev piserdada. Kas sellest oleks abi?
Ma annan pidevalt endast parima- hoolitsen lindude eest nii palju kui võimalik.. mis siis valesti on? :S"

teab keegi midagi?
täpi

PostitusPostitas erik » Neljapäev Juun 09, 2005 18:55

soovitatav oleks arstilt küsida
erik

PostitusPostitas erika... » Laupäev Juun 14, 2008 22:19

ootan kiirelt vastust.....
tere mul on mure mu õde ostis mulle oma sõbralt emase viirpapagoi ja ma ostsin hiljuti talle loomapoest isase kõrvale algul nad kaklesis nüüd on sõbralikumad nad on 5 päeva koos old teisel päeval panin neile pesakasti puuri ja siis hakkas isane lind sulgi ajama ja ma mõtlesin et kas ta peaks ikka nii tegema ja üks küssa veel et kuna nad järglasi toovad poest üteldi et isane on valmis ja ma lugesin raamatust ja seal üteldi et mis tunnustega on emane valmis ja minu ema linnul on kõik tunnused olemas aga nad ei too järglaqsi.:)
erika...

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist