Viirpapagoi...

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Re: viirpapagoi...

PostitusPostitas alma » Esmaspäev Juun 16, 2008 11:42

Ei too jah.:)
alma

PostitusPostitas tibuemme » Reede Juul 04, 2008 21:57

erikale:
tibude saamisega on nii, et esiteks peavad nad üksteisega kohanema ja see võtab pisut aega.
hoopis tähtsam on, et nad oleks paaritumiseks valmis ja viirpapagoidel on see täiesti silmaga nähtav. seesama vahanahk nokapealsel, mille järgi emastel-isastel vahet saab teha, peab olema hästi intensiivset värvi, et paaritustung neil peale tuleks. eriti oluline on see emase puhul, sest isasel on vahanahk enamasti ikka sinine ja läheb ainult pisut erksamaks, aga emase vahanahk läheb ikka päris tumedaks pruuniks.

pesakast peab ka sobima, st peab neiel tuttav ja turvaline koht olema. ja veel - minu lindudega on küll nii olnud, et esimestel kordadel on küll munad olnud ja puha, aga tibusid ei tulnud. see pidavat täitsa normaalne olema, sel juhul emane kas ise hülgab pesa või pead lihtsalt munad teatud aja pärast ise ära korjama. paari kuu pärast üritavad nad uuesti.
tibuemme

PostitusPostitas rikka » Laupäev Aug 16, 2008 17:26

üks küssa kuidas ma tean kuna linndudel nokka ja küüsi lõigata..........:)
rikka

PostitusPostitas aialill » Pühapäev Aug 17, 2008 16:35

Küüned muutuvad aja jooksul silmnähtavalt pikemaks. Olen oma hoolealustel lõiganud küüsi korra aastas. Noka lõikamise vajadust pole olnud. Too aga rohkelt õunapuu või pajuoksi tuppa puuri, siis on neil rohkelt tegevust tükiks ajaks,see kindlustab ühtlasi ka noka kulumise.(:P)
aialill

PostitusPostitas Veronika » Pühapäev Sept 07, 2008 17:13

Tere!
Selline suur mure ja probleem on.
Eile sai linnud ilusti lendama lastud ja ilusti tagasi puuri pandud ning kõik oli korras. On 2 isaslindu. Üks on rohkem inimsübralikum kui teine. Teine (sinine) ei taha kunagi inimeste juurde tulla, talle ei meeldigi eriti inimesed. Vähemalt nii tundub küll, sest ta on üsna riiakas. Igatahes, täna hommikul märkasime, et sinisega on midagi viltu. Tal on tugevad koordinatsioonihäired. Ta ei suuda ennast sügada, ei joo ja ei söö ka eriti, tiibu ei oska ilusti paigal hoida.. Suur uni on kogu aeg, tunudub et hingamine ka päris korrras ei ole. Täna ta isegi magas minu käes, tavaliselt ta nokib mind, aga täna oli hoopis teistmoodi.. kõik ..päris jube on. Ja me ei tea, mis juhtus. Võib-olla sai teise käest tappa ja kukkus kuskilt maha ning sai peapõrutuse. See on vähemalt meie teooria. Loomaarstile helistasime ka, ega ta midagi erilist ei öelnud, ainult rahu ja vaikust. Püüame ikka talle pipetiga juua anda ja natukese süüa ka, kuid türgub vastu ikka. Nii kahju on ning suur hirm, et ta võibära surra. Kas ta üldse toibubki ei tea.. Ja üldse miks nad peaksid lambist kaklema minema. Nad on mõnikord ikka riielud ka, aga mitte hullusti. Nii nii suur arusaamatus valitseb meil kodus ja suur kurbus ka... Oskab keegi kas või mingit nõu anda või on midagi sarnast juhtunud ? Palun palun vastake!!
Veronika

PostitusPostitas Sussu » Pühapäev Okt 04, 2009 13:53

Tere!

Minul juhtus selline õnnetus, et emane papagoi suri. Papagoidel oli mitu muna pesakastis ja juba mitmendat korda, kahtlustan, et emane munes liiga palju või siis isane ei andnud piisavalt süüa. Probleem on ka selles, et üks muna koorus. Emane suri vapralt oma munade ja tibu peal, neile sooja andes, aga nüüd ei tea mis peale hakata. Kas isane on võimelin tibu toitma ja ehk ka mune hauduma? Palun aidake.:(
Sussu

PostitusPostitas aialill » Pühapäev Okt 04, 2009 23:02

isane viirpapagoi on võimeline tibu kasvatama ja toitma alates 5-st koorumise päevast. Esimesed 5 päeva saavad tibud emalt pugupiima. Seda isalinnud ei suuda.
aialill

PostitusPostitas huviline 2 » Reede Nov 04, 2011 18:39

küsimus siis järgmine et kui mul viirukad seal puuris ringi lendavad siis kas nad viga ei saa kui need tiivad vastu asju ja seinasid vahel käivad olen alles uus omanik ja mõtlesin uurida,ja kas nad hammustavad ka ja kui kõvasti kui ma enda käe sinna puuri peaksin pistma.ette tänades
huviline 2

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline