Chinchilla

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Re: chinchilla

PostitusPostitas KRISTIINA » Neljapäev Jaan 08, 2004 22:36

Kui su väike sõber ei lase ennast puutuda, siis ei ole sellest midagi hullu. Nemad ongi sellise iseloomuga, eriti isased. Isastele ei meeldi kui nende kannikaid katsutakse ja seepärast nad üritavatki eemale joosta. Sa saad neid katsuda kui nad on puuris. Pane käsi vaikselt puuri ja oota kuni nemad sinu juurde ise tulevad aga ole hoolas et nad puurist välja ei hüppaks. Tee nii igal õhtul ja sa näed kuidas sinu pisike muutub, sest ta saab aru, et sa ei tee talle halba. Lase tal enda kätt nuusutada ja sellel istuda või ronida aga ära ürita teda kohe sülle võtta, sest siis ta ehmub ja jookseb ära. Kõike tuleb teha tasa ja targu. See kõik on mul endal juba proovitud ja on andnud ka tulemusi ning üks minu kolmest loomast istub mul igal õhtul süles. Teised on natuke häbelikumad. JULGET PEALEHAKKAMIST!
KRISTIINA

PostitusPostitas Lea. » Kolmapäev Jaan 14, 2004 23:09

Tere.
Kaalun juba pikemat aega chinchilja ostmist.Tartus neid enamasti alati saada.Kuna nad on üpris arglikud siis tuleb vist loobuda.Mul on nimelt koer ja tema ei pea endast väiksemaid saakloomadeks vaid tahab nendega sõber olla.Nii mõnigi kass on õuel talle selle eest käpaga andnud.Oli sihuke väike unistus,et ehk neil koos lõbusam kui teine loom noorelt võtta.Oleks tahtnud just mõnda teistsugust looma.Ehk on kellelgi kogemusi mitme looma kooselamise vallas?
Lea.

PostitusPostitas Signe » Neljapäev Jaan 15, 2004 17:17

Minu tuttaval oli - üllatus, üllatus, parimateks sõpradeks tema oma koer ja rott! Mürasid ja hullasid omavahel alati, kui said. Vahel tuli ette ka väikesi nägelemisi, kuid see lahendati üldiselt alati valutult.

Olen kuulnud, et mõnel loomaomanikul saavad hästi läbi kass ja küülik. Miks siis mitte ka koer ja küülik?
Signe

PostitusPostitas Lea. » Laupäev Jaan 17, 2004 18:00

Rott mulle eriti ei meeldi(lapsepõlves sai neid õhupüssiga laudas jahtida,et sigade eest toitu ära ei sööks).Hamstrid on küll armsad nad on mu lapsel olnud)aga intelikentsusest jääb puudu.Nii ongi valikuid kolm,kas jänes,merisiga või chinchillja.Mõtlen ja uurin hoolega sest tahah,et soetatud loomad end kogu meie koosviibimise aja hästi tunneksid.Olen seda meelt,et minuga koos elajad-olijad tunnevad end hästi . Kui mitte siis annan nad ära või panen magama.
Lea.

PostitusPostitas kutsuke » Teisipäev Jaan 27, 2004 20:54

Elad kellegagi koos..ei meeldi ...ja paned ta magama?????
Ma tõesti ei saa aru,kuidas sellise suhtumisega inimene saab end loomasõbraks pidada?
Äkki kellegile ei meeldi sinu mees,või laps.....lased magama panna????
kutsuke

PostitusPostitas Erki » Laupäev Apr 24, 2004 12:00

Kas keegi oskab öelda kui vanaks üldse chinchiljad elavad?T.T. kirjuta:
Erki

PostitusPostitas t.t » Pühapäev Apr 25, 2004 20:17

mingi 10 aastat. nad on vist ültse kõige pikema elueaga närilised.
t.t

PostitusPostitas scorpio77 » Esmaspäev Apr 26, 2004 18:20

Juhul, kui soovite teada midagigi chinchillade kohta siis soovitan kasutada järgnevat linki :)
scorpio77

PostitusPostitas Eva-Maria » Neljapäev Mai 26, 2005 16:36

Chinchillad elavad 20 aastaseks, käisin emaga Rocca Al Mare kaubanduskeskuses loomapoes, ja me tahaks kah endale chinchillat võtta, aga poes on nagu 1200 krooni, kas see ongi nagu nende kohta normaalne???

Palun andke teada, kui kellelgi oleks myya puuri....
Poest oleks vist targem ikkagi loom osta, sest mõnelt suvakalt võib kah mõne haige chinchilla saada.....

Palun andke nõu......:(
Eva-Maria

PostitusPostitas ..Tiia.. » Neljapäev Mai 26, 2005 18:45

Nii kaua nad küll ei ela - vast 10 aastat. Kõik oleneb ka hoolitsusest.

Sellelt niiöelda suvakalt võid saada vägagi korraliku looma. Saad ju teda sülle võtta ja vaadata, millise välimuse ja iseloomuga loomake on.

Mina müüsin oma chinchillade pojad 300.-. Enne veendusin, et peremehed korralikud oleks.
..Tiia..

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline