Rott pissib igale poole

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

rott

PostitusPostitas Katri » Reede Apr 22, 2011 01:26

Minul oli emane rott, kes tegi pissi ja kaka ainult puuri. Kui oli süles või ölal, hakkas rabelema ja see tähendas, et vaja puuri pissile/kakale päästa. Sündind oli 1.05. 2009 ja suri köhukasvajasse 16.12.2010
Eesti loomakaupluses nägin ilti kus kirjas, et roti iga 4 aastat. Soomes sain roti kasvatuse reklaamlehe, kus roti elueaks märgitud 2 aastat.
Toit Eestis tervislikum olnud, ei aina poest spetsiaalselt rottidele. Mina annan kõike mida isegi söön. Arvasin, et rott on tervaviljade (seemned, pähklid) sööja, kuid soomepoest öeldi, et rott on lihasööja.
Nüüd on 2 valget punasilmset emasrotti vöetud 16.2.2011 ja need sirtsutavad pissi kuhu juhtub ja kakavad käigu pealtki.
Õppinud vaid on, et kui tahavad käest minema pääseda piiksuvad. No jah siis üks rumalal asi ka. Naeran, et mul nüüd hambaarst omast käest. Tulevad vahel suu juurde ja veavad käpaga mu suu lahti. Aga kui ma söön diivanil lamades jooksevad kohale ja kohe käppadega mu suu lahti ning endale sealt palakest. Pesul käime ka usinasti. Ja puuri aluseks kasutan kangas materjale. Tuttavatel hea meel, et koht kuhu kasutatud riideid anda.
Katri

Re: rott?!?

PostitusPostitas Daniel Rahuvarm » Esmaspäev Juun 13, 2011 13:01

Rottide värvuste pärandumisest:
must on dominantne ja valge retsessiivne alleel.
järglased tulevad tõenäoliselt: must: 3/4, valge(albiino) 1/4

toitumisest niipalju: rotid on segatoidulised. nad on looduse poolt määratud ülejääkide hävitamiseks ja kiireks lihatootmiseks järgmistele toiduahela lülidele. võid anda seemneid, marju, puuvilju, toorest/küpset liha ja muud, mis pähe tuleb. mina käin kalal ja annan rottidele toorest kala kõige sisikonnaga. kolm emast rotti suudavad süüa ära kaks räime.

pikkadest hammastest: mina sain pikkadest hammastest võitu nii - tegin taigna rukki täistera või rukkikroovjahust. taignasse panna jahu ja vett. tainaplönni tuleb nii kaua jahusse kasta ja mudida, kuni tainas näppude külge ei hakka. rusikasuurusele taignaplönnile lisada ~1 spl peenet mereliiva (või toorsavi, mis näppude vahel pudeneb). ja pisut tuhka(halli puutuhka). taignast veeretada ~1cm läbimööduga kuulid ja küpsetada ahjus 250 kraadi juures krõbedaks. katsu kahvliga küpsetamise ajal: kui surudes kuul lohku ei lähe, vaid on kivistunud, on valmis. Lase jahtuda kandikul või laial taldrikul. kuivata pool päeva, sest sisu kipub jääma pehmeks. pane puuri nii palju, kui on rotte ja mõni lisaks kaa. toida rotte kuuliravi ajal pisut nigelamini, et kuuliisu peale tuleks. mõni päev ei ole seega hea anda maiustusi ja rammusat toitu(nt. liha). peale kuuliravi toida rikkalikult. Anna tükk juustu, räim, viidikas, kalapea, tigu.
Daniel Rahuvarm

PostitusPostitas Daniel Rahuvarm » Esmaspäev Juun 13, 2011 13:09

Selline asi ka veel: Mul on peagi rotte vaja. vanem kalahävitajate põlvkond on kadumas.

Ideaalne oleks, kui saaks ühe pesakonna poegi. Vaja on kas viis emast või viis isast. tegelikult võib neid olla ka tunduvalt rohkem.

väga tore oleks saada sõbraliku põlvkonna pojad, sest rottidel on päranduv iseloom. kui teil on vihased rotid, siis ärge te neid mingil juhul paaritage.

olen Haapsalu (Läänemaa) poiss ja ei liigu eriti palju. vahest satun tallinnasse.

ei pea olema tõuloomad. krantsid on vastupidavamad.

olen nõus maksma, isegi hästi, kui on kodukandi loomad.

dr19@hot.ee 53340971
Daniel Rahuvarm

PostitusPostitas Kusti » Laupäev Nov 19, 2011 00:42

no kuda seal haapsis siis närilisi pole,maitea
Kusti

PostitusPostitas siis just » Neljapäev Dets 15, 2011 19:32

tead püüa puuriga omale üks kinni, kui saad emase, siis varsti neid sul palju, maitea kas keegi neid sult ka ostaks,
siis just

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist