Kilpkonna hooldamine...

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Kilpkonna hooldamine...

PostitusPostitas Kilpkonna omanik » Neljapäev Apr 15, 2004 16:22

Mure järgmine...
Saime kilpkonna möödunud aasta detsembris. Kuna neil siis nö. talveune aeg on, siis paigutasime ta omaette vaiksesse nurka ja lasime tal umbes 3 kuud puhta. Vahepeal sai ikka vaadatud ka, kuidas ta seal on. Kõik tundus korras olevat. Kuigi ninaalune oli kuidagi tumedam ja tundus ka kuiv olevat...
Kuna nüüd on kilpkonn juba mõned nädalad talveunest ärkvel olnud, siis tekkisid mõned küsimused hooldamise valdkonnas. Olen isegi nii mõndagi lugenud, kuid nagu alati, kirjutatakse ühes artiklis nii ja teises naa.
Seega otsustasingi pöörduda siia ja küsida mõned küsimused nende käest, kes ise kilpkonna omanud on...
1. Kas kilpkonn PEAB saama väljas (nt aedikus) jalutada? Kui peab, siis kui suur see olema peaks?
2. Kui mitmekesine peab kilpkonna toidulaud olema? Kas peaks ostma loomapoodides müüdavat kilpkonnatoitu? Või piisab ka puuviljadest ja rohelisest?
3. Kas kilpkonna VÕIKS või PEAB vees nö ujutama?
4. Kui suur peaks kilpkonna puur olema?
5. Kas soenduslamp peab olema ka öösel sisse lülitatud? Miline peaks olema keskmine pidev temperatuur puuris?
6. Mida tuleks teha, et ninaalune korda saada? Tal see kuidagi kuiv ja tume ikka?

Said vist põhilised küsimused kirja pandud

Loodan, et leiate aega ja viitsimist vastata

Ette tänades Efka :)
Kilpkonna omanik

Re: Kilpkonna hooldamine...

PostitusPostitas Mann uue nimega Maarika » Neljapäev Apr 15, 2004 19:11

Meil on kilpkonn juba 3 aastat.Kilpkonn ei pea olema aedikus.Ta võib end saelt välja kaevata.Meie kilpkonn sööb võilille lehte ,salati lehte kurki.Samuti võib talle natu hakkliha pakkuda.Meie pole mingeid spets toitusid kasutanud.Kõige tähtsam on -kilpkonna ei tohi üle toitita.Ta peab saama mitte rohkem toitu kui suur on ta pea.Kahest võilille lehest päevas piisab .Meie kilpkonn magas 5kuud Nüüd ärkas kuna võilille veel pole siis ostsin poest lehtsalatit.Maismaa kilpkonn ei uju.Me vannitame teda natu köögi kraanikausis kuid nii, et ta jalad vette ulatuvad.Seal ta siis joob ja teeb oma kaki häda tal on kuidagi nagu kergem seda vette teha mulle tundub.Me vannitame teda paar korda nädalas.Vesi on soe.Kilpkonnale pole vaja juua anda ta joob natu vannitamise ajal.Kui kilpkonn ärkab talveunest on vaja kontrollida ta kilpi kui see on muutunud natu pehmeks tuleks lemmiklooma poest osta vitamiini vedelal kujul ja panna seda võilille lehele .Mingit soendus lampi meil pole ja ka tema kodu on üsna väike lapsed viivad teda vahest välja.Kilpkonn on suhteliselt tuim ja igav loom ilma tunneteta.Meil on stepikilpkonn.Aedikuga ettevaatust nad oskavad kaevata.Nende põhitegevus nagu olekski -leida urg
Mann uue nimega Maarika

PostitusPostitas Kats » Teisipäev Juun 07, 2005 13:53

Tere, ma sain u kuu aega tagasi sünnipäevaks omale maismaakilpkonna, hästi pisikese ja armsa. Probleem on selles, et temaga kaasas oleval "kasutusjuhendil" on öeldud, et ta vajab UV-kiirgust tootvat lampi, et kilbi jaoks kaltsiumi toota ja igapäevaselt vitamiine. Kõigis zookauplustes aga, kus olen käinud, olen vastuseks saanud, et nad ei müü kilpkonna tarbeid. Ehk oskab keegi Teist aidata ja soovitada kauplusi kus selliseid tarbeid leida võiks ning mis on nende orienteeruv hind? Aitäh abi eest!
Kats

PostitusPostitas Ankake » Kolmapäev Juun 08, 2005 10:17

UV-lampi saab osta küll, aga mitte kõigist zookauplustest. Tallinnas näiteks Mustamäe Zookeskuse poest. Hinda ei tea öelda. Aga suvel on hea viia kilpkonn kastiga õue või rõdule, et ta saaks seal oma UV-kiirguse kätte. Paariks tunniks päevas. Ja võilillelehed on tõesti väga vitamiinirikas söök konnadele. Minu konn näiteks armastab ka banaani. Ainult ta laseb banaanitükil kenasti ära kuivada ja sööb järgmine päev - ei tea, vist on magusam.
Ankake

PostitusPostitas greebu » Kolmapäev Juun 08, 2005 19:43

äkki kõlbab kilpkonnale akvaariumi lamp ka?
greebu

PostitusPostitas kalla » Reede Juun 10, 2005 23:41

meie kilpa on lahtiselt toas ja jalutab ringi, kus tahab. lampi pole, aga esikus on põrandaküte ja seal ta käib, kui tal jahe on. süüa anname kapsast, niipalju sööb, kui tahab. suvel on maal ja päeval õues aedikus, nii, et keegi on ikka läheduses, vaatab vahepeal, et ära ei kao.seal sööb ta rohtu. ööseks paneme ta suvel tuppa. sööb heameelega salatilehti, ristikut, võililli, kapsast, arbuusi. meil ta üldse ei joo, saab vist kapsast vedeliku kätte. spetsiaal toitu pole vaja. meil on ta umbes 8 aastat olnud ja talveund ei maga, loomaaiast soovitati, et mitte lasta talveunne, et ta ei pruugi enam üles ärgata. küll aga on ta talvel veidi uimasem. vannitada pole teda üldse vaja.
kalla

PostitusPostitas mammu11 » Pühapäev Sept 04, 2005 12:49

meie kilbu kõnnib ise toas ringi.vannitasime teda üks aasta,rohkem pole vannitand.talle see eriti ei meeldind.sööb ta võilille lehti kõige parema meelega,aga talvel sööb ka kraanuleid.ja mingid lampi pole vaja meie kilbi un saanud ilma labmita hakkama viis aastat
ja ikka un elu ja tervise juures.
talveund magab ta siis kui tahab kasvõi suvel
talle meeldib eriti kahe radika vahel magada ja tal uñ köögis kindel söögi koht,kui ta süüa tahab siis tuleb sinna
siis meeldib talle veel magada nurkades
palju jõudu kilpkonna kasvatamisel
mammu
mammu11

PostitusPostitas Kilps » Pühapäev Sept 04, 2005 13:27

Aiaiai, nii ei tohiks küll tegelikult kilbikut kasvatada. Esiteks, tuleb teda vannitada umbes üks kord nädalas, sellepärast, et siis saab ta oma soolestiku puhtamaks ja igasuguse mittevajaliku sodi sealt paremini välja. Vannis peab olema soe vesi, sügavus võiks olla kuni kilbi alumise servani. Teiseks, kilpkonnal peaks olema oma terraarium ja seal peab olema kindlasti UV-lamp ja soojenduslamp või -matt. UV kiirgust on tal vaja kaltsiumi tootmiseks, kui kilbik UV kiirgust ei saa, siis tulevad tal kilbi väärarengud ja kasvab "nokk", tema eluiga lüheneb ka märgatavalt. Suvel õue viimisest ainult ei piisa. Talveuni ei ole tõepoolest kindlasti vajalik.
Kilps

PostitusPostitas mammu11 » Neljapäev Sept 08, 2005 14:41

sina kilps ära tyle õiendama
meie kilbul POLE mingit nokka
ja´EIIIIIIIIIIIII pe olema lampi
mammu11

PostitusPostitas kilps » Neljapäev Sept 08, 2005 20:52

Ausalt öelda ma olen hämmingus sinu suhtumisest, mammu11. Loomapidajana peaksid võimaldama oma kilbule võimalikult head elu ja kui keegi nõu annab, siis ei ole temaga kohe kurjustama vaja hakata. Kust võtad sa selle, et kilpkonnal pole vaja UV- lampi?! Palun, ma tahaks kohe huviga näha, kus selline asi kirjas on?
Mina võin kohe öelda, kustkohast ma oma andmed võtan. Reiner Praschagi raamatust "Maismaakilpkonnad", mida soovitan lugeda kõikidel kilpkonnaomanikel.
kilps

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist