Kilpkonna hooldamine...

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Re: Kilpkonna hooldamine...

PostitusPostitas mammu11 » Reede Sept 09, 2005 20:08

minule ütles seda kilpkonna pidaja kust ma selle kilpkonna sain
pole vaja lampi
meie kilbuga un juba kuus aastat kõik korras täitsa terve
mul sugulase un kilpkonn juba kümme aastat ja elab väga ilusasti
nii et...
mammu11

PostitusPostitas Kilps » Laupäev Sept 10, 2005 10:26

Aga kas sa oled kilpkonnadest kirjandust lugenud? Ma küsin seda lihtsalt sellepärast, et inimesed ei ole alati usaldusväärsed. Kui raamat ja kümme artiklit ütlevad, et kilbu vajab lampi, aga üks inimene väidab vastupidist, siis kumba sa rohkem usuks? Kas internetis on kuskil üleval pilte sinu kilbust? Kui kilkonn ei saa UV-valgust, ei saa ta D-vitamiini sünteesida ja ta kilp muutub ajapikku kühmuliseks, samuti kasvab talle nokk. Ma igatahes loodan, et te ostate oma kilbule UV-lambi, sest, usu mind, seda on vaja.. Tegelikult ei ole need üldse kallid, ainult lambpirn tulb osta.
Kilps

PostitusPostitas Kilps » Laupäev Sept 10, 2005 15:11

http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=6877
Kilps

PostitusPostitas hennu » Kolmapäev Mär 22, 2006 10:00

oleneb mis kilpkonn on kui vesi siis ta peabki vees olema kui ma siis ta omal valikul
hennu

PostitusPostitas Äpuke » Teisipäev Mär 22, 2016 16:49

;)
Kilpkonna omanik kirjutas:Mure järgmine...
Saime kilpkonna möödunud aasta detsembris. Kuna neil siis nö. talveune aeg on, siis :ugeek: :ugeek: :ugeek: :P 8-) :cry: :!: ;) :cry: 8-) :?: :P ;) 8-) :!: :? :oops: 8-) 8-) :oops: [/size][/size]
Kuna nüüd on kilpkonn juba mõned nädalad talveunest ärkvel olnud, siis tekkisid mõned küsimused hooldamise valdkonnas. Olen isegi nii mõndagi lugenud, kuid nagu alati, kirjutatakse ühes artiklis nii ja teises naa.
Seega otsustasingi pöörduda siia ja küsida mõned küsimused nende käeldkdjsokdst, kes ise kilpkonna omanud on...
1. Kas kilpkonn PEAB saama väljas (nt aedikus) jalutada? Kui peab, siis kui suur see olema peaks?
2. Kui mitmekesine peab kilpkonna toidulaud olema? Kas peaks ostma loomapoodides müüdavat kilpkonnatoitu? Või piisab ka puuviljadest ja rohelisest?
3. Kas kilpkonna VÕIKS või PEAB vees nö ujutama?
4. Kui suur peaks kilpkonna puur olema?
5. Kas soenduslamp peab olema ka öösel sisse lülitatud? Miline peaks olema keskmine pidev temperatuur puuris?
6. Mida tuleks teha, et ninaalune korda saada? Tal see kuidagi kuiv ja tume ikka?

Said vist põhilised küsimused kirja pandud

Loodan, et leiate aega ja viitsimist vastata

Ette tänades Efka :)
Äpuke

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 2 külalist