Kuidas kassi õue harjutada

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Kuidas kassi õue harjutada

PostitusPostitas margi » Kolmapäev Apr 05, 2006 11:09

Meil on 7kuune kassipoeg, kes on seni ainult toas elanud. Tahaksime teda õpetada ka õues käima suveks, sest omas aias võiks ta ju joosta ja ronida. Aga kuidas seda teha, et ta ära ei kaoks ja ikka koju tuleks. Paar korda on ta lahti jäänud uksest välja ka pääsenud, aga oleme ikka üles leidnud, kuigi ühe korra oli ta ka ööpäeva kadunud. Vanad kassid käivad meil kenasti paar tundi väljas ja tulevad siis akna taha sisselaskmist nõudma. Olen väikest kassi praegu rihmaga aeda jalutama viinud, aga see pole see,ta ei saa niimoodi korralikult rahmeldada.
margi

Re: kuidas kassi õue harjutada

PostitusPostitas Liisuke » Kolmapäev Apr 05, 2006 11:49

Kass on tark loom.Laske ta õue(lahtiselt) ja olge koos temaga , ies tegelege oma asjadega. Las ta vaatab ringi ja uudistab,kindlasti hoiab ta teil silma peal ja üksi kuhugile kaugele ei lähe, vähemalt esialgu.Muidugi juhul kui talle teie juures meeldib. Kass valib ju teadupärast endale ise kodu ja peremehe.Hiljem kui ta on kohanenud võtab ta muidugi pikemaid retki ette, siis ta oma aiaga ei piirdu.
Liisuke

PostitusPostitas Pihlakas » Pühapäev Apr 09, 2006 18:29

Meie kiisu on 4-kuune, õues käinud kuskil kuu. Meil on suur territoorium, aga aeda ei ole. Algul läks ta lihtsalt trepile istuma, ukse jätsime natuke paokile ja ega ta kaua ei tahtnudki olla, külm oli ka. Hakkasimegi jahedamal ajal harjutama, et kass ikka enne kevadet kohaga ära harjuks. Ta jookseb tavaliselt maja ümber ja pikemalt peatub hoovi teises servas oleva garaaži juures, kaugemale ei lähe. Kui ise õues oleme, siis jookseb meiega koos.
Lase aga kiisu rahulikult õue uudistama, ise passi peale. Praegu on teadagi, kassidel ka kevad südames ;)
Pihlakas

PostitusPostitas margi » Esmaspäev Apr 10, 2006 14:28

Lasime väikse kassi laupäeval välja. Pani nagu koplist pääsenud vasikas kaks kiiremat ringi ümber maja ja rohkem me teda ei näinud. Edasisest teekonnast võis aimu saada naabrite koerte haukumise järgi. Arvasin, et ongi läinud. Paari tunni pärast istus meie aias kastani otsas. Sealt sain ta kätte. Pühapäeval lasime ikka suure hirmuvärinaga jälle välja, olime ise ka õues. Siis ta enam ei olnud nii keevaline. Väga kaugele ja pikaks ajaks ei läinud. Tuli isegi juurde ja lasi silitada. Ilmselt sai ta aru, et seekord ei püütagi kohe kinni ja ei viidagi tuppa tagasi, kui oled välja saanud. Aga viimati kui ta meil oli ööpäev kadunud, siis oli värskele lumele jäänud jälgedest näha, et ta oli terve kvartali läbi käinud. Nii et arglikust nuuskimisest ukse taga ei ole juttugi. Ja tuppa ta vabatahtlikult ei tule, kuigi jätsime ka uksed paokile.
margi

PostitusPostitas margile » Teisipäev Apr 11, 2006 16:27

kas sa selle peale ka mõtled, et kõigile ei pruugi sinu kass meeldida, kui võõrastes hoovides käib, minul käivad ja sirtsutavad kõik kohad täis, asi mis mind täiesti välja vihastas, oli lapsevankri ära märgistamine. Tean küll, et selle jutu peale võtab Reet varsti sõna, kuid mina kutsun ilmselt kassipüüdjad, kui see võõraste kasside voorimine minu õues ei lõpe.
margile

PostitusPostitas Liisuke » Teisipäev Apr 11, 2006 17:26

Eks võta siis endale koer, kes su kodu territooriumi kaitseb...või mõni kuri kass, nagu mul...ajab kõik võõrad koerad kassid minema.
Liisuke

PostitusPostitas margi » Kolmapäev Apr 12, 2006 10:42

Eks ma ikka mõtlen. Ega mulle ka ei meeldi, et naabrite taks kaevab minu kompostihunnikusse ja peenardesse urge ja keerab kõik segamini või teise naabri hunt on võtnud endale väliWC-ks just meie väravataguse. Õnneks on meil ümberringi kõik loomasõbralikud inimesed, kellel koerad, kellel kassid, ja kes kannatavad ka naabrite loomade väiksed pahateod ära.
margi

PostitusPostitas keks » Esmaspäev Apr 17, 2006 16:05

Mul on eriline nipp oma kahe kassi koju ajamisex enne ööd!Muidugi on nad gastreeritud ja luusivad kodu läheduses.Nad saavad mul konservliha ainult hommikuti maiusex ja hoolivad sellest väga.Ja õhtul piisab sellest kui kolistan lusikaga seda plekkkonservipurki ja tulevad nad jooksuga-kes lähemal,see on momentselt ukse juures js kes veidi kaugemal,on paari minutiga kodus!Jube lollikindel!Pole nad kahe aasta jooksul kordagi öösex välja jäänud ja saab normaalsel ajal magama.
keks

PostitusPostitas kairiin » Esmaspäev Apr 24, 2006 14:43

konserv aitab vägagi hästi.meil tunneb kinnise purgi kah kohe ära ja salaja avada ei ole lihtsalt võimalik.arvan,et Keksu nipp töötab täielikult.
kairiin

PostitusPostitas Liisuke » Esmaspäev Apr 24, 2006 17:01

Oleneb ikka suuresti kassist...minu kassi küll söögiga ei meelita.Minu oma saab lihtsalt jutust aru, piisab kui hüüan: tule vaata mis mul siin on, tule ruttu...või: vaata kass. Eks ma olen seda kõike muidugi õpetanud, alati peab olema ikka midagi huvitavat näidata ka, paar korda olen õues hiirt näinud ja ta kohale kutsunud...igal juhul ei jäta ta kunagi tulemata, sest iial ei tea mida jälle huvitavat näha saab.
Liisuke

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist