Kuidas kassi õue harjutada

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Re: kuidas kassi kätte saada

PostitusPostitas Gelly » Laupäev Aug 09, 2008 14:09

Oleks selline küsimus,et meie kortermaja juures on üks väike pisikene kassipoeg,oleme talle süüa andnud,aga ta on jubedalt arg,nagu liigutad paneb vehkat.Aga nii õudsalt tahaks teda endale võtta,kuidas küll teda oleks võimalik kätte saada? =)Oskab keegi hea nipi öelda?!
Gelly

Re: kuidas kassi õue harjutada

PostitusPostitas alma » Laupäev Aug 09, 2008 15:28

See on väga tore, kui üks olevus endale jälle kodu leiaks!

Proovi mängides. See tähendab, pane talle süüa nagu alati, aga võta kaasa miski nööri otsa seotud paberinutsak vms, noh nagu neid ikka tehakse et kassiga mängida. Pane see nutsak ka toidu lähedale ja ise ole siis nööri teise otsaga natuke eemal, nii lähedal kui saad. Las ta sööb, ja siis hakka aga seda nutsakut tasakesi enda poole liigutama, kassipoeg peaks "õnge" minema küll, eks ilmselt tuleb mitu korda proovida. Kui vaja nutsakut loopida, hoidu äkilistest liigutustest. Kassi tähelepanu koondub saagile ja ta unustab ehk muud mured. Äkki saate mitme inimesega proovida, et üks mängib ja teine tasakesi püüab teda. Meie saime niimoodi kätte omaenda kassi, kes aknast välja hüppas. Ta oli ise sellest nii paanikas, et võimatu oli teda kinni püüda, õnneks me nägime seda hetke. Ja nägime, millise auto alla ta peitu läks. Ta oli nii närvis, et ka siis, kui me käpuli peaaegu võõra auto alla ronisime, ei julgenud meie juurde tulla. Ja ma olin ise ka väga üllatunud, kui selline mõte pähe tuli, et niimoodi proovida. Mõni hetk, ja kass oli kolinal auto alt väljas nutsakujahil ja asi tehtud.

Teine variant on toiduga proovida, et see võimalikult enda lähedale panna ja siis kannatlikult oodata, et ehk õnnestub ta kinni haarata, nagu vahel filmides tehakse, et toidust mingi rada mis enda juurde toob ja ta siis süües liigub Su poole. Mingit sellist varianti, et midagi talle peale visata, tekki vms, ma ei soovita, sest kui ta ikkagi põgenema pääseb, siis ehmatus on nii suur, pärast asi veelgi keerulisem.

Kirjuta, kuidas läks! Hoian pöialt!
alma

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Laupäev Aug 09, 2008 19:43

kuna loom on metsik siis on see tõsine katsumus. soovitan puuri. iga kord kui süüa annate võtke kaasa puur. asetage see algul kaugemale. seejärel järjest lähemale ning lõpuks pange toit puuri. esimene kord kui kass puuri sööma läheb ärge kohe luuki kinni lööge loom on liiga valvas. seda võib teha siis kui loom on õppinud seda usaldama. kuid arvestage sellega et te ei saa teda pikka aega õue lasta ja puhtust pidada ta ka ei oska ning kohe õpetama hakata ka ei saa sest ta peab enne teid usaldama hakkama.
kunksmoor1005

PostitusPostitas alma » Laupäev Aug 09, 2008 23:23

Selles osas ma pole nõus, mis puudutab seda va puhtuse pidamist. Kui kassipojale panna liivakast tuppa kindlasse kohta, hakkab ta ikka väga ruttu seal "asjal" käima, sest õues on ta ka sellise pinnasega harjunud. Kui püüda harjutada mingi tema jaoks imeliku materjaliga, nagu näiteks ajalehe tükid, siis ta ei pruugi aru saada jah, mis temast tahetakse. Kortermajas ei soovita üldse kassi õue lasta, kui ta piisavalt pojana tuppa tuua, siis on harjutamine lihtne ja ta ei oska õue tahtagi.

Tegelikult ma julgen suht kindlalt väita, et väike ehk noor kassipoeg harjub uue keskkonnaga ruttu ja erilist usaldamise probleemi ei teki, kui toit ilusti laual ja keegi ei kiusa. Vaat ühe eaka kolge harjutamine mõttega, , et ma ei kavatse eluilmas talle kuidagi liiiga teha, see on juba aastate küsimus..
alma

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Pühapäev Aug 10, 2008 09:44

ma mõtlesin sellist radikaalset õpetamist.
ja meie siiam istus kolm päeva kapi all enne kui öösiti julges sealt välja tulema hakata ning päeval näitas ennast vist alles nädala pärast ja selliseks arakeseks jäi ta elu lõpuni. kui keegi kõvemat häält tegi või võõrad tulid siis oli kohe kapi all. aga hiiri püüdis hästi.
ega muidugi kõik nii arad pole aga peab arvestama et kassipoeg ennast mingi aja kuskil peita tahab ja muidugi ka sinna oma hõdad teeb.
kunksmoor1005

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Pühapäev Aug 10, 2008 09:46

sorry, hädad
kunksmoor1005

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist