Puudli paaritamine

Koerad, kassid, närilised ja muud lemmikud

Puudli paaritamine

PostitusPostitas ella » Esmaspäev Mai 01, 2006 09:57

Hõbepuudel (puhas hõbe-paberiteta) otsib peikat.
ella

Re: peigmees!

PostitusPostitas ella » Teisipäev Mai 02, 2006 19:42

Peika leitud.
ella

PostitusPostitas käbi » Teisipäev Mai 02, 2006 20:20

tore, varsti saame siis kuulutuse kuidas otsitakse nn. puhta puudli kutsikatele omanike või saadetakse kutsikad merekooli...
käbi

PostitusPostitas ella » Teisipäev Mai 02, 2006 21:09

Mulle ei maksa sellist moraali lugeda.Ostsin ise ilma paberiteta ja puhta hõbeda.Paberitega ei oleks 7000-ga ostma hakanud.Olen kõik oma puhtatõulise hõbepuudli kutsikad maha müünud kodunt,et ostja saaks aru,et ei ole kavas petta,mitte turul.Ja seekord on viiele kutsikale tahtjad olema.Viimane kord oli kutsikaid kuus ja jäi väheks.See on täiesti loomulik,et otsitakse kutsikatele omanikke.Merekooli jaoks ma ei paaritaks üldse oma koera.Ei ole koerale see kerge periood ja ka kutsikate eest tuleb hoolitseda,et nad tugevad ja terved kasvaksid.Siis on väga meeldiv tagasiside kutsikate uutelt omanikelt,et kutsikad on terved,elurõõmsad ja tugevad.Kusjuures see kutsikate periood on väga tore,kahju,et nii lühike on ja nad laiali tuleb jagada.Kui kõik õnnestub,plaanin omale ka ühe selle pesakonna puhtatõulise kutsika jätta.Loomaarmastus!Merekooli saadetakse juhuslikult paaritunud koera kutsikad.Kes ise sellise asjaga ei tegele,ega see nii-kui-nii ei saa sellest aru ka.
ella

PostitusPostitas Ella » Teisipäev Mai 02, 2006 21:14

Unustasin käbile veel seda taeda anda,et soomlasest kokkuostjad ostavad kõik ära,tüütavad lõpmatuseni telefonitsi.Minu süda ei luba sinna ühtegi müüa,müün ainult KORRALIKESSE peredesse.
Ella

PostitusPostitas Tahtja » Teisipäev Mai 02, 2006 21:19

Tjah....tore on kuulda et keegi puudleid aretab aga kas ei tasuks ikkagi osta seda paberitega puhast puudlit ja temaga siis aretada puudleid.Tegelikult see ei ole kallis hind ja minuarust ei maksa puudlid sugugi mitte 7000 eeku.Olen ise üle elanud selle etapi et tahan koera, ükskõik millist ainult mitte paberitega vaid puhtatõulist paberiteta koera peaasi et ta palju ei maksaks.Aga ma sain sellest üle (suuresti tänu koertekojale), võtsin hoo maha ja mõtlesin et tegelikult pole see hind midagi nii kallis (siin tänan ühe kenneli kodulehekülge kus kõik oli ära seletatud) ja nüüd ootangi seda oma esimest koera(vist veel oma neli-viis aastakest) kes oleks paberitega ja ma ei usu et paberiteta koerad on halvemad, sugugi mitte.oleksin praegugi valmis võtma paberiteta koera (kui vaid saaks) aga nüüd tean oma tahtmist ja suudan seda kontrollida.Loodan et su kutsikad siiski leiavad uue kodu aga soovitan edaspidi kasutada aretuses siiski paberitega koera kutsikaid, vat mina usun et just siis on see õige aretuse tunne kui tead et see kirjalikult märgitud kah.Kui juba jutuks läks siis mitme krooniga sa oma kutsikaid müüd?
Tahtja

PostitusPostitas ella » Teisipäev Mai 02, 2006 21:39

7000 maksis siis,kui ma puudli ostsin.Paberitege on siis mõtet,kui on aega ja tahtmist aretada ja mööda näitusi käia.Minul on ta väikeseks sõbrakeseks ja kaisukaruks (ka selle kohta ei maks moraali lugeda,et koer voodis ei maga.Ei tea mina puudlit,kes voodis ei maga ja kui ei maga,siis pole ta puhas puudel).Esimene puudel oli isane-nii kui sai nii jooksu pani.Ma ei tahtnud emas,aga emase puudli omanik veenis,et emane koer on sinu külje ääres ja ei jookse kuhugile.See on tõsi!Ja siis tahtsid tuttavad kutsikaid ja nii see asi alguse sai.Ei olnud kunagi plaanis kutsikatega tegelema hakata,aga kui nägin kui toredad on ema ja kutsikad koos,siis tahaks veel seda näha.Seda enam,et kusikate uued omanikud on teada ja saan nad rahulikult uude kodusse saata.Mina ei nimeta seda aretuseks.Samas ei sega ma tõugu.Isegi mitte värvi (tean,et paaritatakse eri värvi puudeid).Kui lapsed kunagi koera tahtsid,siis mitte ükskõik missugust odavat,vaid MINA tahtsid tõugu,kes karva ei aja.Puudel ei aja karva.Kui paaritada puudel puudliga,siis ei aja karva,kui hõbepuudel hõbedaga,siis on ta hõbe.
ella

PostitusPostitas käbi » Teisipäev Mai 02, 2006 21:40

*Olen kõik oma puhtatõulise hõbepuudli kutsikad maha müünud kodunt,et ostja saaks aru,et ei ole kavas petta*
, keda sa nüüd siis petad, ise ennast või arvad et siin on hullukesed koos? kuidas saab olla paberiteta puudel puhtatõuline ja kes teab kellega sa seda paaritanud oled? äkki vennaga kust sa seda tead, sest pole ju mingit fakti, et tegu pole sama põlvkonna isasega?Või lihtsalt vaatasid peale ja said aru nagu siin mõni teadlane on kutsika kohta ütlend, et ikka kohe silmaga vaadates on aru saada millega tegemist...ja siis üllatus kui hiljem *slma eksperiment* aia taha läks.polegi mingit moraali vaja lugeda, sest mis tehtud see tehtud, ja olen sellest ammu loobunud, sest ega inimene ikka ennem aru ei saa kui omal nahal ükskord seda jama tunda saab.
käbi

PostitusPostitas ella » Kolmapäev Mai 03, 2006 16:47

Kahju käbi suurtest lootustest,aga tean täpselt mida teen ja millega tegelen.Sinusugusele on lootusetu midagi selgitada-NII-KUI NII mõistus ei võta,et võib ka ausalt ja puhtalt asja ajada.Ilmas aetakse väga palju asju ilma paberiteta.Igasuguse paarituse otsimise juurde kuulub alati sugupuu tuvastamine-krantsid tänaval keksivad niisama.Mul ei ole midagi enam tunda saada-tegelen sellga aastaid.Hale sinu mõttelaadist-ära ole nii kade,hakkab omal ka elus paremini minema.
ella

PostitusPostitas uh! » Kolmapäev Mai 03, 2006 16:49

Käbi!Võta ka koer-hakkab südamel kergem ja kaob kurjus hingest.Usu see on nii-see koer saab sinu hingesugulaseks.
uh!

Mine Lemmikloomad

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline