Mees, keda ei huvita ilus ja remonditud kodu

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Re: Mees, keda ei huvita ilus ja remonditud kodu

PostitusPostitas hai » Kolmapäev Jaan 10, 2007 22:33

..ja tingimata vormista remondigraafik kirjalikult... :) ..kaua võib?
hai

PostitusPostitas alma » Neljapäev Jaan 11, 2007 00:30

Tere trumm :). Ei ole tõsi et remont kedagi õnnelikuks ei tee.. mind teeb.. vist olen lapsena kukkunud mida ise ei mäleta.. aga viimasel ajal ei kaifi ma midagist rohkemalt kui oma kodu kallal kõigepealt mõtlemast ja siis tegemast.. Nii nagu endale meeldib, öeldagu mis iganes.. Just protsessi ennast.. eriti muidugi mõtlemist ;). Kardan et kui kõik valmis saab siis on jama lugu.. Mis siis teha? Eks jälle remonti :).

Selle all ma mõtlen remonti mitte ehitamist.. nii võimekas ma (veel) ei ole..
alma

PostitusPostitas mYgri » Neljapäev Jaan 11, 2007 01:10

Kes naudib protsessi, kes resultaati...
Julgen oletada, et teemaalgataja paraku üksnes viimast?
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas alma » Neljapäev Jaan 11, 2007 01:22

Aga äkki .. asi võib teema-algatajal ka selles olla et.. selles müüdis ehk legendis et mehed teevad remonti ja naised kolivad sisse.. Et see arvamus ja ootus äkki teeb tuju kehvaks, see tekitab tunde et väga viltu midagi.. Mulle jäi mulje et tegelikult ta ikka tundis sellest tegemisest ka rõõmu, sai ju teha kõik nii nagu endale meeldib.. vist.. see ei selgunud.. Aga kui materjali toomine tema rida oli.. siis poes sai ju selle pilguga ringi vaadata.. ja kes maksab töömehele see saab ju ka ilmselt öelda kuidas teha.. ei tea muidugi.. Nagu ma aru sain siis ta tegi hingega, nüüd on pidurdusprotsess ja see on tülid majja toonud.. Olen märganud et tihtipeale mis meele kurvaks teeb ongi ootused mis on põhjustatud mingitest üldlevinud arusaamadest.. ja kui neid ei täideta siis ongi jama majas.. Aga kuidas asi tegelikult on.. kui neid justkui üldiseid reegelid ei oleks olemas..

Ja tegelik mure põhjus ei ole ju remondis vast, vaid selles et töö pooleli ja mees ei lase ära lõpetada.. Et palju tühja tööd tehtud ja suured ootused vastuseta.. Muidu poleks teema algataja ju hakanud seal rassima.. mh ah?
alma

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Jaan 11, 2007 11:18

hmm, alma
mulle ka meeldib see oma kodu tegemine :). see ON kaif. aga... elamine ise on ju ka kaif ja see on osa sellest.

aga nö elu gnoseoloogliste juurteni tungides... kui lihtsalt remont e materiaalsed asjad määrab minu sisemist õnnelikkust, siis on miskit natsa jama.

ma ei ole kindel, kas ma sain oma mõtted nüüd nii väljendatud, et teised ka aru saaks, misasja ma öelda tahan :))).

aga mis puutub läbirääkimisi kaaslasega (ja et peaks tähtaja kirjalikult määrama :P), siis ntx mu enda suhtes just see on töötanud. ja mitte niipidi, et trumm esitab teistele ultimaatumeid ja määrab tähtaegu. oh ei :). ikka trummile on tema igilaiskuses teatud asjad rahulikult selgeks tehtud ja üritatud kokkulepeteni jõuda. ja siis trumm muidugi aina lubab. kodurahu huvides. aga kui lubadused iseenesest täituma ei kipu... siis on tähtaegades ka kokku lepitud :). ja krt, miskit pole teha, mina ka ei tea, miks need pesuvirnad ise kappi ei kobi ja vedelevad asjad ennast ära ei korista :D
trumm

PostitusPostitas alma » Neljapäev Jaan 11, 2007 15:35

Õigust räägid, õigust :).

Panid mu kohe mõtlema.. Seda et.. ma olen seda remonti natuke teistmoodi enda jaoks lahti mõtestanud.. see pole see et kui palju ja mida mul nüüd materiaalset on vaid.. see on enda ümber sobiva ja meeldiva keskkonna, kui mitte öelda õhkkonna loomine (kui värvihais laiali lüüa).. Et kõigil oleks seal hea olla kes seal viibivad kas sunniviisiliselt või vabatahtlikult.. see va ümbrus kus palju viibid, on väga suur ja määrav osa elust, et olla õnnelik. Minu jaoks siis.. Meitel puudub see pool et teistele näitust korraldada mida ja kui palju meil on.. Pigem tahakski omaette olla. Maalija naudib maalimist, nokitseja nokitsemist.. Muidugi eks see on ka nii et eluke on nii läinud et nagu peab ka tegema, hea on see endale meeldivaks mõelda see tegevus..

Meitel on ka mingi jama et asjad armastavad vedeleda... :).
alma

PostitusPostitas mYgri » Neljapäev Jaan 11, 2007 16:05

Asjad armastavad paljuneda kah. Teised asjad on esimeste käigushoidmiseks ja kolmandad asjad selle ruumi hooldamiseks, kus esimesi, teisi ja kolmandaid asju hoitakse... :)
jne
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas Dii. » Neljapäev Jaan 11, 2007 16:26

Oh teemaalgataja kullakene, kes see siis niiii väikse asja pärast lahku läheb?!

Issverjesver, selle loogika järgi peaks mu mees minust ka lahku minema, sest ma ei oska talle sokke kududa!
Mis sa arvad, miks mina siia foorumisse tulin? No ikka selle pärast et ehitusalast nõu küsida ja seda sellepärast, et mees eriti teemat ei valda. Aga miks peakski? Nii siis tuleb ise uurida ja kui mul teadmisi ja nutti selle koha pealt rohkem siis.... on nagu on ;)(Liisbet sulle pilgutus, mulle hakkas meeldima see lause). (Aga on miljon asja mida mees oskab ja väga hästi).

Mulle küll subjektiivne tunne, et koer on maetud hoopis mujale. Ja minu soovitus jätta remont kõrvale ja mõlgutada muid mõtteid. Märksõnadeks hoiakud, suhe,eesmärgid, ootused jne jne...

Dii.

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Jaan 11, 2007 17:06

alma
seda küll ja sellega olen ma 100% nõus. minu kodu see on.. see on midagi väga olulist mu jaoks. see keskkond, see õhkkond, see aura, see energia, kui soovite :). ja just seepärast ma ju ehitangi :). vastasel korral võiks ma ju oma praeguses elukohas edasi elada, see on ka väga ilus ja hea.. aga näe, naabrid trambivad pea peal ja sauna pole, et seal vaikselt vahel istuda ja ennast uueks luua ja aeda pole, kuhu paljajalu kastesesse rohtu hommikul astuda (kuigi jah, ma ei tea, kas ma seda viimast seal uues kohaski nii väga tegema hakkan - seal paar korda neid va roomajaid nähtud, brrrrr). aga enivei - selle osaga su jutust olen ma täiesti päri

mygri
meil on veel see imelik fenomen, et sokid paljunevad pesumasinas. arumaisaa, paned paarisarvu sokke sisse ja kui välja võtad, on alati paaritu arv, s.t. vähemalt 1 sokk on juurde tekkinud. selline pesumasina viljastav mõju. ja see on meil kodus vahel väikseid diskussioone tekitanud - siuksi sõbralikke :). kusjuures huvitav on see, et aeg-ajalt tuleb sokke ikkagi juurde osta, s.t. pesumasin ei tooda neid ilmselt piisavas koguses :)

trumm

PostitusPostitas alma » Neljapäev Jaan 11, 2007 17:23

Hmmm... trumm, teil on siis hea pesumasin kui juurde toodab neid va sokke.. meil ta nagu sööks neid.. aga tulemuseks on ikke üks.. paaritu arv :).
alma

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist