Mees, keda ei huvita ilus ja remonditud kodu

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Re: Mees, keda ei huvita ilus ja remonditud kodu

PostitusPostitas bakunin » Teisipäev Jaan 23, 2007 00:59

Liz: ma julgen küll arvata, et kui inime saab olla "sina ise" ainult kodus, mis vastab ühiskonna käitumisnormile (näeb välja selline, nagu kõik teised kodud ajakirjas), siis see küll üks ise olemine ei ole ... aga ilmselt sa mõtlesid midagi muud - ma olen lihtsalt sellises ühiskonnakriitilises tujus hetkel ;) ära võta isiklikult ...

...
ahjaa: kas oled kunagi mõelnud, et sõnad "kodu" ja "kodanlus" pärinevad samas tüvest ("koda") ... ei tea päris täpselt kristluse-eelse maarahva kombeid, aga kolonisaatoritega kaasnes see, et meie esivanematel reeglina kindlat kodu polnud - oli koda, kus parasjagu kellegi armust elati. paikseks muutus maarahvas enam-vähem samal ajal, kui endale nime (eestlased) sai - kui talusid hakati päriseks ostma. samuti oli päris pikkade vahemaade taha kolimine täiesti igapäevane nähtus veel sadakond aastat tagasi. eesti rahvusromantika on tõlge saksast - sääl oli keskpunktiks "heimat" - väiksema rahvana ilmselt vähendasime selle kodukohaks - oli teine pisut parembini meele järele.
aga vist jälle läks mu meel uitama omi radu - teemas mööda, nagu ikka ...
---
a kesse omanik on?

---
---
i don't know what i want but i know how to get it
bakunin

PostitusPostitas liisbet » Teisipäev Jaan 23, 2007 14:41

.... see [i]ajamata habe[/i] ... hehh ... ei kommentaari ... on nigu on ... aga olgu sääl, kus mind [enam] pole ...
...seeläbi õnn koduõuele? - vaevalt! aga - vähemalt - ei torgi enam !
liisbet

PostitusPostitas käbi » Teisipäev Jaan 23, 2007 16:41

delfi jutt suht õige,ega ka naistel menopausiga igasugu hädad,seega mõistetav,et meestelgi kiiks võib sisse lüüa:)
eks esimesed kooselu aastad ongi kõige raskemad,sest tuleb kohaneda teise inimese iseloomuga.palju käis siin jutus läbi,et koer mujale maetud,ehk tõesti,proovi nurkasid lihvida,aga ära end vastu neid katki jookse.
käbi

PostitusPostitas renoveerija » Kolmapäev Jaan 24, 2007 19:23

Minul on sageli aidanud inimeste käitumist mõista Maslow püramiid, kus on esitatud meie vajaduste hierarhia (ülikoolis nõuti küll selle kriitikat, aga mulle ta meeldib).
1. füsioloogilised vajadused – seksuaal-, vee-, toidu- ja unevajadus;
2. turvalisusvajadus – vajadus kaitstuse järgi;
3. armastus- ja kuuluvusevajadus – vajadus kuuluda mingisse enda jaoks olulisse rühma ja tunda, et temast hoolitakse;
4. tunnustusvajadus – vajadus teiste poolt väljendatava tunnustuse järele;
5. eneseteostusvajadus – vajadus saavutada kõik see, milleks inimesel jätkub võimeid, oskusi ja teadmisi.
Kui madalama taseme vajadused ei ole rahuldatud, siis ei teki meil vajadust kõrgema taseme vajaduste rahuldamise järele.
Füsioloogiliste vajaduste hulka loetakse ka hügieenivajadusi. Toon isikliku näite, kus mingil perioodil ei tahtnud enam õhtul tööriideid selga panna. Põhjust mõistsin mõne aja pärast - tööriietus oli näruks muutunud ja olukord muutus uute tunkede ostmisega.
renoveerija

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Jaan 24, 2007 21:08

Renoveerija.. Minu meelest seal püramiidis see kõikse esimene füsioloogiline asi mes Maslow ütles.. see nagu ei klapi et kui see rahuldamata siis ei teki vajadust kõrgema taseme vajaduste rahuldamiseks.. Mulle on ilma ja inimesi jälgides pigem jäänud mulje et selle puudus vastupidi just tõukabki kõrgemal tasemel tegusid tegema.. Et nagu millegi pikendus või nii... Kuigi eks kõik on suhteline..
alma

PostitusPostitas Matou » Reede Mär 09, 2007 01:31

Minul on ka selline mees, kes on laisk (ajapuudusest - kui aega tekib, on tähtsamad huvid ja hobid) ning kel on tugevad põhimõtted. Jäär on ta veel sinna otsa, ning sundimisele ja nõudmisele ei allu. Olen leidnud, et aitavad paar asja:

* naine loob kodu ja turvatunde. Üldiselt on see aluseks, et ka minul on õigust nõuda midagi. Kui öelda labaselt, on mees minust sõltuv, kuigi tegelikult see päris nii ei ole - pigem on mees harjunud, kuidas mina loon kodutunde ja perekonna. Ta oskab seda hinnata, ning kui ma ütlen, et ma pole millegagi rahul, siis suhtub ta sellesse ka tõsiselt - nagu mina tema rahulolematusesse. Selleks, et nõuda, tuleb enne anda. Me ei taha teineteist (ja oma mugavat elu) kaotada, ning väldime seega nugade peale minekut.

* räägin asjade põhjustest. Ma olen tähele pannud, et "see mulle ei meeldi, ma tahan, et sa selle nii teeksid" ei tööta minu mehe puhul. Pigem mõtlen ma läbi, mis põhjusel ma midagi soovin, ning annan mehele nendest põhjustest ka täieliku ülevaate. Hea on sinna juurde tuua analoogne näide mehe enda elust.

Kui antud olukorras oleks mina, siis sooviks ma kodu remonti lihtsalt uhkuse ja edevuse pärast. Iga inimene soovib oma saavutustega maailma ees edvistada. Mina oleks uhke, esitledes oma sõpradele oma ilusat kodu, oma head meest, oma tublisid lapsi. Naised ongi enamasti uhked oma pere ja kodu üle. Nagu minu mees on uhke oma saavutuste üle - tal on hea töökoht, ta on oma alal hinnatud spetsialist, tal on kallis kodu heas rajoonis ning edev auto. Ma saaksin oma mehelt midagi nõuda siis, kui ma talle kirjeldan, miks mul seda vaja on, ning miks tal ka seda vaja on, või mis kasu tema sellest saab (rahulolev naine või uhkustamine sõprade ees). Ning seda kõike ausalt ja valetamata - igal tahtmisel on ju tegelikult ka põhjus. Niisama nõudmine tekitab trotsi, aga kui ma esitan kõik põhjused, siis hakkab kaine mõistusega mees neid asjaolusid kaaluma. Kui mingil põhjusel pole võimalik minu nõudmist täita, või täita täismahus, leiame kompromissi.

Ning remondiküsimus võib olla vabalt põhjus, miks lahku minnakse - mitte remont ise, vaid ühe osapoole rahulolematus. Lahku ei midagi mitte tüli pärast, vaid rahulolematuse pärast, mis tekitab tülisid. Mina soovitaksin rahulolematuse lahti rääkida - ilma tülitsemata, ilma liigsete emotsioonideta. Faktid lauale (ma pole oma koduga rahul, ma häbenen sõprade ees, see tapeetimata sein ärritab mind alati, kui ma seda näen, ma muutun turtsakaks, riiakaks, ma ei taha enam koju tulla, sest ma tunnen end siin halvasti, jne. jne.).

Ei pruugi need võtted muidugi toimida. Minu puhul toimivad küll, kuigi ma kasutan neid siiski viimases hädas. Õnneks olen ma oma mehega koos elanud pea 10 aastat - me oleme ilmselt teineteise sarnaseks muutunud, ka oma tahtmiste ja vajaduste osas. Aga nende võtete omandamine võttis ikka ka aastaid!

PostitusPostitas alma » Reede Mär 09, 2007 13:27

Matou - Sa kirjutasid väga hästi lahti minu enda koduse elu.. Just nii see käib ja toimibki, pole osanud nii hästi seda sõnadesse panna. Suhete puhul on tõepoolest üks kuldreegel, kõigile tuntud aga vähe kasutatud, ja see on - rääkimine. Meil me nimetame seda "monoloogiks". Kuna mees on palju kinnisem siis olen mina tavaliselt see rääkija või teemade tõstataja, ka enesekriitilistes asjades, ja me arutame tõepoolest kõik meie elu üksikasjad lahti. Isegi kui vahel ei "mõika" siis on mees ise öelnud et see on väga hea et me saame kõigest rääkida. Just nimelt mitte nõuda vaid arutada, näiteid tuues ja teist samadesse olukordadesse ette kujutades, et kuidas ta ennast tunneks.. sest me võime olla pahased ja nördinud asjade üle mida ise peame elementaarseteks, teinepool aga ei saa neist juba seepärast samamoodi aru et ta on teisest soost, teistmoodi kodust jne.. Ja ootused elule on erinevad. Teise inimese järgi paindumine ja kasvamine on ikke üks keeruline asi küll. Aga teostatav :).
alma

PostitusPostitas trumm » Pühapäev Mär 11, 2007 00:05

mhmh

mhmh

mhmh
trumm

PostitusPostitas passer urbanus » Pühapäev Mär 11, 2007 01:30

issand jumal kuhu ma olen sattunud ... avage kohe foorum "kuidas manipuleerida mehi" - peavalu ja need igakuised pidavat ka head meetodid olema ...
passer urbanus

PostitusPostitas alma » Pühapäev Mär 11, 2007 14:14

passerikene. Nüüd said Sa küll vist millestki valesti aru kui oletame et viimaseid kirju kommenteerisid. Kes rääkis manipuleerimisest? Jutt oli suhtlemisest ja teisele puust ja punaseks selgeks tegemisest kui ennast miski häirima juhtub. Et mitte kodus luuda ja taignarulli keerutada ja kisada et olgu olla vaid lihtne värk - suhtlemine. Ei see pole manipuleerimine ju ometi... Või kui Sina seda nii mõistad... :( Kuda siis üldse teisele inimesele selgeks saab teha et endal ka juhtumisi mingeid soove juhtub olema, eriti kui teisepoolel tõepoolest äkitsesti esmatähtis on enda heaolu ja huvid ja hobid ja alles siis tuleb kõik muu. ja kui ei seleta kõike lahti siis ei saagi aru et teine äkki pole eluga rahul. Ega naisterahvad lõppeks ainult selleks ka siia ilma pole loodud et perele maju ehitada ja remontida ja kodu kaunistada ja ninaesise eest hoolitseda ja vaadata et lapsed in ornungis oleks et kõlbaks neid ka ilmarahva ette viia jne. Kes lööb ukse enda tagant kinni esimese rahulolematuse puhul, kes viitsib suhte kallal vaeva näha. Manipuleerimine??? Inimesed on erinevad, perekonnad ja nende tavad on erinevad ja minu meelest oli siin kirjeldatud pigem seda kuidas igat sorti inimeste vahel annab rahus ja sõpruses ja koostöös elada. Nii et iga inimene saab ikka natukenegi ka seda mida ta elult tahab. Nii lihtne see ongi.

Meite peres peavaludega probleeme pole ;). Teil on?

Päike paistab!
alma

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline