Niisama laste teemal

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Niisama laste teemal

PostitusPostitas Turkestanica » Laupäev Juun 09, 2007 10:17

Mis te arvate, et mitu last oleks ok üles kasvatada? Palju teil on? Tahate veel mõnda või arvate, et neid sai paljuvõitu ja kasvatamine kipub üle jõu käima? Või vaatab teist keegi äkki naabri aeda, et vaat kus hullud, kui palju lapsi neil on, ise ei saa kasvatamisegagi hakkama? Jms.
Turkestanica

Re: Niisama laste teemal

PostitusPostitas keks » Pühapäev Juun 10, 2007 10:50

Minul on 4 last. Ja tänan jumalat, et saatus töi mu nyyd eestist ära soome! Viimased aastad eestis olid ikka pidev sentide lugemine ja vingerdamine.Ja lastel tuli ikka väga paljust loobuda. Siin elades leian, et 4- täitsa OK. Siin on väga palju suuri peresid ja see ongi normaalne . Riigi poolt makstava lastelisaga on vöimalik nii möndagi ette vötta.
Lyhidalt- EESTI RIIK ON LAPSEVAENULIK RIIK!
keks

PostitusPostitas passer urbanus » Pühapäev Juun 10, 2007 23:30

mis su eesmärk on? milleks sulle lapsed?
passer urbanus

PostitusPostitas Turkestanica » Esmaspäev Juun 11, 2007 09:32

passerile:
kelle käest sa küsid? Minu vää? Minul isiklikult on neid väga vaja. Esimene- poiss- andis hulka tarkust juurde. Teine- tütar- tegi mind nagu südame poolest paremaks (ma tegelikult üks igavene nõid).
Nojah aga nüüd ma ootan kolmandat ja vahest tuleb sihuke mõte, et olen ma ikka täie mõistuse juures. Kuidagi paljuvõitu tundub vist. Ega see Eesti ühiskond pole tõesti eriti lastesõbralik. Olgugi, et mul on kõik olemas: maja, aed, hea mees, töökoht tagataskus.
Nüüd ma siis vahete-vahel juurdlengi elu üle ja mõtlen, et kuidas teistel kah on.
Turkestanica

PostitusPostitas alma » Esmaspäev Juun 11, 2007 09:39

Oled küll täie mõistuse juures, ära muretse :)!
alma

PostitusPostitas passer urbanus » Esmaspäev Juun 11, 2007 10:02

ei no ... on nigu on ... ideaalset elu ei ole olemas ...
aga laste saamise eesmärgid on minu jaoks alati müstika. laste saamine selleks, et ise targemaks ja paremaks saada - päris hea eesmärk ju ... või on see ikka eesmärk? tagajärg? vaevalt et saa lapsi tehes/planeerides selle peale mõtlesid ... ikka armastus ...
lihtsalt selgituseks - ei ma kritiseeri siin kedagi ega midagi, lihtsalt mõtlen kirjalikult elu mõtte üle.
inimese hukatus vist ikka ongi see, et mõtleb - vaata kuldnokkasid - kas neil tuleb üldse pähe valida karjääri ja pere vahel? või kas neil ongi peret - lihtsalt kohalembelistena satuvad tihti taas jälle kokku ...
a see on juba üks teine teema ...
esmaspäeva hommik noh ...
Eesti ühiskonna lastesõbralikkusest - mõtle ennast võrdluseks kuskile ladina-ameerikasse, venesse, aasiasse või sootuks aafrikasse ... vaata kui palju lapsi seal on - ja seal on lastesaamisel vägagi pragmaatiline eesmärk - statistiliselt tõestatud (aafrikas mingis riigis mingi paarkend aastat tagasi tõestati, et selleks, et kaks poisslast elaksid kauem, kui nende vanemad, peab peresse sündima umbes 7 last - uuriti tegelikkust - keskmiselt 7 last peres. teine hüpotees - laste suremus on korrelatiivne naiste haridusega - 10 aastat hariti naisi - tulemus oli see, et laste arv peres vähenes 5-le ...; nüüd mõeldes pensionikindlustusele, haridussüsteemile, tervishoiusüsteemile, võrdõiguslikkusele ja sotsiaalabi süsteemile - palju meil lapsi oleks vaja, et töövõimetuid vanemaid ülal pidada?) ...
eeeeee - aga ega seda vist ei küsitud - ma jälle rabas ...
passer urbanus

PostitusPostitas Turkestanica » Esmaspäev Juun 11, 2007 10:18

Sa mitte natuke, vaid päris palju rabas! Ehhee, hihii. Kuldnokk valib karjääri....(:D
ei, mul pole mingit eesmärki olnud, see rohkem tagajärg
ei saa aru, mis töövõimetuid vanemaid? Kui me mehega mõlemad ükskord täiesti kapsad/kaalid oleme, siis saab ju meid hooldekodusse panna, enne on pension ja kasvuhoone kurkide söömine(kui omal hambaid enam pole aga siiski liigume...hihii
Turkestanica

PostitusPostitas passer urbanus » Esmaspäev Juun 11, 2007 10:37

no just - see sõnum vist sellest uuringust ongi see, et kui looduslähedastes ühiskondades ei ole hooldekodu, siis lapsed peavad kapsast vanemaid ülal pidama. samas meie arenenud ühiskonnas on hooldekodu ja samas ka palju parem võimalus töövõimet kõrge eani säilitada - seega seepärast lapsi pole vaja - jääb puhas tegemise rõõm, kasvatamise eneseteostus, ühiskondliku aktseptantsi surve, jumalik missioon ...
passer urbanus

PostitusPostitas Turkestanica » Esmaspäev Juun 11, 2007 10:53

Eeee... ma saaks aru eesmärkide jutust kui ma ostan autot, vahetan töökohta, õpin miskit juurde veel....
aga laste tegemine mingi eesmärgi nimel? no ma ei tea... et oleks lõbusam? See on vahest mu eesmärk, üksi on ju igav....

jumalik missioon?.... oled sa ikka kaine?
Turkestanica

PostitusPostitas passer urbanus » Esmaspäev Juun 11, 2007 11:10

nüüdseks juba suht kaine jah ;)
aga no põhimõtteliselt peaks ju igal tegevusel mingi eesmärk olema. seega ka lastesaamisel. ok - võibolla mitte eesmärk, nimetatagu seda põhjuseks. või vastust küsimusele - "miks ma tahan lapsi saada?" ...
"jumalik missioon" - kui selline väljend sulle vastukarva - siis pakun "looduslik missioon" - mõte sama ...
passer urbanus

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist