Niisama laste teemal

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Re: Niisama laste teemal

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Jaan 20, 2010 13:55

huvitav, kas ma ütsin nüüd miskit valesti vai mis... 8-)
trumm

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Jaan 20, 2010 14:50

Alma magab, ära muretse. Norskamist on siiamaani kuulda.
käbi

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Jaan 20, 2010 19:53

Ei maga. Alma on suutnud endale nii palju tööd kokku ahnitseda, et ei jõua kuidagi valmis. Ja foorumis peab käima ja...

Inimeste hingelisuse teemadel... meite auulis elab naisterahvas, kellel on vaimupuudega laps. Ja eakas ema. See naisterahvas ehitas oma perele (mees puudub) kena maja. Aga kuna tegu on "meite auuliga", ehk siis vastavat masti inimestega, siis on need inimesed otsustanud sellele naisterahvale selgeks teha, et ju on temalgi midagi viga. Ja kes on "auulis tegelik peremees". Ja et liiga ilusat kodu ei omata. Ehk siis tema kapsad peenral lüüakse valminud peast pooleks. Küttepuud ja ehitusmaterjal varastatakse ära. Muruniiduk kah. Urineeritakse läbi aia tema marjapõõsastele (enam ei saa, ta istutas need mujale). Ja kõige tipuks ta kirjeldas mulle, kuidas tema naabrid endale rohkem maad "kätte võitlesid". Niikaua aerutasid võrkaia otsas (postid lihtsalt maas) ja nügisid, kuni aed kaks meetrit oli tema poole nihkunud. Tema aknast vaatas ja ahhetas. Kui ta püüab midagi öelda, siis mainitakse "läbi lillede" et ka temal pole seal kõrvade vahel kõik korras. Ehk siis "elatakse tema elu õnnetuse otsas, nii palju kui võimalik". Ah jaa, ta ehitas kah plangu, oma rahadega. Sellele naaber allkirja ei andnud. Naaber kuhjas veel mullavalli kah puitaiale otsa, et las kõduneb. Kuhu ma siis nüüd selle jutuga jõuan... vist sinna, et misasi see normaalsus ikkagi on... See naisterahvas rääkis, et kui ta näeb mis tehakse, siis ei usu. Ikka peabki ennast ebanormaalseks, sest nii ju ei tehta. Otsib vabandusi neile naabritele, et ju ta ikka nägi valesti või.... ja joob miskeid südametilku. Eakas ema hakkas peale kõige selle nägemist kepiga käima, mõjub kah tervisele...

Kes sellest seltskonnast ikkagi siis see vaimupuudega on...

Et siis ehita veel maja "vaiksesse rajooni", kus hea vaimupuudega lapsel areneda nii palju kui võimalik ja emal oma häbi mitte nii palju tunda, et rahvast justkui vähem...

Kuna ma olen täpselt samasugust käitumist ka enda naabrite puhul täheldanud, minagi imestasin et miks mu hoov justkui väiksemaks jääb ja... siis jätkus meil juttu kauemaks. Mul külmusid varbad ära ja temal poest toodud söök.
alma

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Jaan 20, 2010 19:58

Aga kui juba jutt meie auulile läks, siis kõikse ägedam asi, mis seal toimub, on see, et kasvuhoonest on võimalus, et varastatakse ka äsja mahapandud seemned ära. See käib sedamoodi, et eakad soliidsed prouad lepivad aja kokku, aitavad üksteist ilusti üle aia ronida, noh, ikka ju peab üksteisele toeks olema. Ja siis seemned koos mullaga pihku ja tasakesi sedasi, ettevaatlikult et midagi maha ei pudise või kaotsi ei läe, kodu tagasi. Istutama.
alma

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Jaan 20, 2010 20:00

Ja siis ongi küsimus, et kui selles auulis mitte olla bipolaarne või paanikahoogudega, kas siis on inimesel midagi viga....
alma

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Jaan 20, 2010 23:29

ma ei oska miskit öelda.

aga ma arvan, et kui teid normaalseid seal juba 2 on, siis on lootust, et headus levib ja varsti on teid rohkem :)
trumm

PostitusPostitas toshi suzume » Neljapäev Jaan 21, 2010 02:26

kas seda tädide üleaia käimist kuidagi filmida ei saaks? ja kogu seda muud jama ka. päris põnev oleks. täispikk olustikukirjeldus, üles võetud mobiili kaameraga?
toshi suzume

PostitusPostitas kaarnake l-mata » Neljapäev Jaan 21, 2010 14:44

Siukesi naabreid on meil ka, mäletate, kuidas ma mingil lootusetuse hetkel Alkohooliku-teemas manasin oma väikese lapsena abitut, vajalikel hetkedel purjus või muidu ebaadekvaatst abikaasat ja meie kodus mitu korda märatsemas käinud naabripoiskesi?
Eks inimesed õpivad kah. Kuna minugi lõualuud ei ole puust ega plekist, st valmis lõputult jutlustama ja jahvatama, samuti ei õpeta surnud koera laulma, siis õpetasin naabrid kartma kombinatsiooni endast ja politseist.
Mul on nimelt veel 1 kohutav puue: olen väikeste lastega naine... ka alkoholi mittetarbimine ja promiskuiteedis mitte osalemine on hirmsad miinused, aga ise olen rahul!
Hääd inimesed kestavad yle aja, aga veidi karmust tuleks kasuks. Alma auulis elav naabrite, st ilmselgelt pättide reaalse vandalismi ja vägivalla all kannatav naine on endale oma ligimesearmastusega liiga teinud... kõike, mis on puru tehtud, saab ju dokumenteerida. ning piisavalt häbematuks läinud pätt muutub õige kiiresti seadusele kättesaadavaks. edu!
kaarnake l-mata

PostitusPostitas alma » Neljapäev Jaan 21, 2010 18:36

:) Tere üle pika aja!

Tõsi tema on. Ma olen oma "seikluste" puhul täheldanud, et sageli paneb elu ise ka osad asjad paika. Mingi õiglus on ikka olemas. Koos mõistagi ametlike dokumentidega. Lihtsalt, nagu see naisterahvas mainis, ajast on kahju. Ajast mis kulub mõttetuste peale. toshi suzume, tänan hea nõuande eest! Ma just seedisin, et kuda teda aidata. See fotode tegemine ja üles filmimine nagu ei tulnudki meelde, ise olen seda kasutanud nii igaks juhuks, kui vaja kunagi midagi tõestada. Täispika filmini asi ei jõua, ei satu peale sedasi õigel ajal. Või pole käepärast, millega filmida.

Ta kirjeldas näiteks üht järjekordset öö otsa kestvat naabrite pidu kõva tümaka ja kahemeetrise lõkkega ( ma ikka imestan et kuidas nad neid saavutavad, kunagi pole millekski raha, aga lõkked kui loidavad, siis meitelgi paistab ikka üle kahemeetrise plangu...). Endal polegi vaja midagi teha, teine naaber karjub taustaks, et paned mu maja põlema või? Naaber karjub vastu, et aga sinu kanakaka kuhi haiseb..... Nu vot. Ta siis teinekord kutsus tuletõrje välja nii öösel... A kuni see tuli huilates viskasid naabrid lõkkele vett otsa ja oligi naine ise justkui lolliks tehtud. A vat oleks pildistanud digikaga või mobiiliga, oleks olnud et: näe...

Seadustega on selline huvitav asi, et neid nad tunnevad... oma kandi pealt. Et kui väga torkima minna või enda õigusi taga ajama, siis saad ise mingi väärteomenetluse kaela. Nagu selle naisterahvaga juhtuski. Kuigi ta oli kõikjal enne oma tegevust käinud üle küsimas, et kas tohib. Suuliselt. A oleks pidanud, et kirjalikult.
alma

PostitusPostitas alma » Neljapäev Jaan 21, 2010 18:40

Et teemas püsida: et laste teemal. Olete tähele pannud, et väikelastega suheldes tulevad enda samast vanusest miskid asjad meelde. Mõtted, tunded, lõhnad, läbielamised... mida justkui et ei mäletakski. Aga kui sedasi lapsega lähedalt suhtled, siis tulevad meelde.
alma

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist