Niisama laste teemal

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Re: Niisama laste teemal

PostitusPostitas foksi » Neljapäev Jaan 21, 2010 18:54

Võiks ju panna liikumisanduriga prozektori, kui keegi öösel kolab, hakkab põlema.Teine asi, kaamerad üles ja arviti sappa.Kui kaamerate jaoks raha napib, siis kasvõi tühi kest.Ega naaber tea, et ta tühi on. Distsiplineerib kindlasti.
foksi

PostitusPostitas alma » Laupäev Jaan 23, 2010 14:31

foksi, tänan! Ma pole kindel kas neil seda prozektorit on, aga igatahes saan juba mitme asjaga ehk nõuandega teda vähemasti moraalselt toetada. Et ta seal päris üksi ei "võitle".
alma

PostitusPostitas foksi » Laupäev Jaan 23, 2010 14:59

Pole tänu väärt...aga vana tõde on, et kurjamid eelistavad pimedust.
Kas koera peale pole mõelnud?Kuigi, jah, see südamevalu võib pärast hullem olla, kui keegi hea inimene otsustab koerale mürki sööta.
Ma olen vist pessimist, aga sellised võitlemised valavad vaid õli tulle, pigem tasuks ehk tagasi tõmmata...jama ja igav, kui keegi su provokatsioonile ei vasta?
foksi

PostitusPostitas alma » Laupäev Jaan 23, 2010 19:21

Tal oli koer, mingil põhjusel ta teda enam õues ei pea, ma pole küsinud, et mis värk on. Ei taha torkida. Peale seda, kui külavanem jutustas, kuidas neitel mööda lippav koer hoovist "läbi astus" ja nende kutsu lõhki rebis.

Aga selle võitlemisega - uue piirdeaia tegemine paratamatult nõuab naabritega lävimist, sellest ajast tal need põhiseiklusedki. Meil oli täpselt sama. Nüüd aed valmis ja rahu maa peal. Ainult viisakalt "tere" ja kogu moos. Kui mitte arvestada vajadust aeda kaitsta näiteks palgivirna eest mis sellele toetuma laaditakse (meitel), või mullavalli vastu (neitel) jne... Muidugi et ei saa elada pidevalt õiendades, selge see, seda keegi ei tahagi. Aga näiteks kui ööde viisi magada ei lasta, et naabrid "puhkavad"... ja sina pead varahommiku paiku tööle minema ja... nagu neil see tõepoolest seal on. Siis ju nagu, et lõpuks enam ka ei jaksa... kuigi muidugi et kui "mässu korraldad" siis läeb asi veel hullemaks. Selge see. See, mida ma siin aeg-ajalt jälle jutustan, kõlab nii, et küll meie oleme need veatud ja nemad seal pahad. Aga noh, ikka "enda mätta otsast" ja... ja pole veatu ka ja... A naabrite kapsaid peenral pooleks raiumas justkui ei käi. WC ka nagu et olemas. Muide, mul on üks selline väga lähedane sugulane - kui elus on kõige raskemad ajad, tuleb ta ja teeb need veel raskemaks. Ma olen nii aru saanud, et see on selline "sort".

Osade inimeste eellased on lehm ja hobune. Nagu mu ema ütleb: "Elus on vaja hobuse kannatust." Lehmi lüpstakse.
alma

PostitusPostitas alma » Laupäev Jaan 23, 2010 19:24

Oota, ma püüan jutu jälle teemasse tagasi "lükata"....

"Kui ma olin laps
nägin kõike kui laps...."

Ega tea, kuidas selline täismõõtu inimeste "maade jagamine" lastele mõjub...
alma

PostitusPostitas kaarnake l-mata » Laupäev Jaan 23, 2010 20:15

Selline sigatsemine ei mõju lastele kuigi hästi. Seda enam ,et naabrid ju õpetavad omadele lastele, et "nonde väärakatega võib ja peabki kõike tegema", nt väikelapsi õhupyssiga tulistama, poolikute tellistega loopima, aias ja autode kallal lõhkumas käima jne.
Yks Alma lause, et selliste asjadega tegelemisel on kõige rohkem kahju omaenda ajast, on täpselt minu enda mõte.
Aga kõige rohkem aitab yks asi: järjekindlus. Kui toimub miskit sorti avaliku korra ja sinu kodurahu rikkumine (aga seda see kilomeetritekaugusele kostva tymaka saatel autokummilõkke ääres istumine-räuskamin ju on), siis teed politseile avalduse (st ei tohi piirduda ainult 110 helistamise ja patrulliga vaidlemisega, kui nad väidavadki, et kõik on maru vaikne ja parimas korras), vaid valad papresse koha, aja, syndmuse, osavõtjad, autode nr-d jms DETAIlideni. Teed 2, 3 ja kui vaja, siis ka 15 avaldust - sest tööl käiv inimene ei pea öösiti lärmavate joodikute pärast oma tervist ja pereelu ohverdama. Muide, kui öeldakse, et lapsed ei näe, ei saa milestki aru jne, siis on see jama. neidki häirib, kui ymbritsevas kogukonnas on asjad valesti ja halvasti. sageli satuvad nad pahaaimamatult ysna jõhkrate tegude ohvriks, vt eespoolt näiteid.
Ka mina pidin aastate jooksul politsei valetelefonile ja patrullidele KORDUVAlt seletama, et tegu on alkoholilembese ja varasemast ajast muude rikkumistega politsei vaateväljas olnud seltskonnaga, kes pidevalt mitte ainult ei joo-lärma ööpäevade kaupa, vaid ka nt rallib tihti paperdeta autodega ning purjuspäi asula vahel, on probleeme salaalkoholi, laste väärkohtlemise, keskkonna prygitamise jms-ga. Muidugi eelistaks korralikus, turvalises kohas elav riigiametnik selliste seltskondade olemasolu ees silmad kinni pigistada ja jättagi sinu jutt vanamuti halinaks. See toob aga kaasa teatud seltskonna karistamatusetunde ning teatavasti vägivald syveneb aja jooksul.
Meie lugu päädis siis sellega, et läbutsev pätijõuk tuli minu koju märatsema. Kuna mu mees oli jälle purjus ja hirmust segasena ei taibanud siis ka politseid kutsuda, kui juba kivid meie akendesse lendasid ja ma aias toda seltskonda fyysilise rynnaku jätkamise eest hoiatasin, ja mingil hetkel oli kogu jõuk mul ja lolli peaga vahtima jooksnud mehel jalgupidi näos trampimas. Aga pärast seda, juba rohkem kui aasta, on olnud vaikus ja respekt! kuna ma julgesin oma pere ja vara kaitseks välja astuda ning yhele pätile ka märgi kylge vajutada. Kombeks on ju, et naine istub toas, peab suu kinni ja laseb enda ning pere ja varaga kõike teha, suhtlemine ja kaitsmine on ju MEESTE töö... kui MEEST majas pole, siis tuleb nii mõnigi töö ise ära teha, ja keegi ei tule mulle seletama, mis on meeste või naiste töö.
kaarnake l-mata

PostitusPostitas kaarnake l-mata » Laupäev Jaan 23, 2010 20:28

Eelmise jutu lõpetuseks: lapsel on hing kuidagi palju-palju kergem, pole igasugu elukogemuste muda veel kukil. Kui ma võrdlen oma mitte just kuldseimat lapsepõlve, ja vaatan praegust Mina, siis tunnen kyll puudust 30 aasta tagusest andest näha maailma kuidagi eriti värvilisena ja ilma teatud kogemuste musta koormata. Aga meie endi kogu s.tavedu ongi ju selle nimel, et ka meie lapsed saaksid maailma vaadata värvilisena ja pommi- või peksuhirmuta. Turvatunde loomine on vist selle asja nimi?
Ja terve inimese kasvamise alus.
kaarnake l-mata

PostitusPostitas Diggi » Neljapäev Apr 29, 2010 15:28

Tere! Ma tuleks teema alguse juurde tagasi ja küsiks nii, nagu keegi seda juba eespool tegi: ma tahaks kolmandat last siin riigis... olen ma ikka täie mõistuse juures? 8-)
Diggi

PostitusPostitas kassijagaja » Esmaspäev Mai 03, 2010 22:51

Ei viitsi sisse logida. Keegi siin mõni leht tagasi küsis, et mis on muutunud seoses teema algusaegadel öelduga. Muutunud on see, et vahepeal oleme abielluda jõudnud ja esimene laps võiks praegu päris asjalik olla, kui ta kohe oleks tulla tahtnud. Või noorem, kui ta oleks tahtnud tulla natuke hiljem. Või sündimata, aga juba olemas, kui ta siiani üldse oleks tulla tahtnud. Aga ta ei ole.
Praegu oli päris valusalt torkav lugeda Eva B aastatetagust kommentaari selle kohta, kuidas tal on lapsega raske ja et Kassijagaja ja teised noored, think twice.
Mis mu mõtlemises või suhtumises on muutunud võrreldes kõige esimese kommentaariga siin teemas - ma tahaks, et tuleks see ükski. Ma ei taha temaga piirduda, kui võimalik, tahaks ikka kolme, aga saaks kas või selle ühegi kätte...
kassijagaja

PostitusPostitas trumm » Reede Mai 07, 2010 13:37

küll ta tuleb, kui tema jaoks õige aeg. :)

aga diggi - kas sul on millegipärast põhjust oma mõistuses kahelda või?
trumm

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist