Waldorf-kool

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Re: Waldorf-kool

PostitusPostitas käbi » Neljapäev Veebr 21, 2008 12:59

mina vahest olen mõelnud küll, et estrite keemiline valem jooksis täiega vastu maad ja mu keemiaõpetaja tegi täitsa tühja tööd:)siin ongi vahe, et üks süsteem toetab inimese huve ja teine on stamp.mind huvitas rohkem palju on sipelgal jalgu ja kuidas tema talvitumise järgi ilma ennustada:)
käbi

PostitusPostitas kassijagaja2 » Teisipäev Veebr 26, 2008 21:49

muidugi on õige see, et peaks toetama inimeste huve jne, aga mida sa teed, kui sind ei huvita absoluutselt kutseharidus, aga lõpetanud oled waldorfkooli, mida ei toeta mitte ükski kõrgkool, selles mõttes, et vastu võetakse ikka vaid lõpueksamite alusel?
käbi, see tabel ilmub igal kevadel eesti ekspressis näiteks ja seal pole mitte ülikooli sissesaanute arvu, vaid lõpueksamite tulemuste järgi on koolid reastatud.

ideaalis peaks asi käima muidugi nii, et saad käia kahtlemata äärmiselt heade alusideedega waldorfkoolis ja saad pärast ennast edasi teostada, aga kui sa ei taha ennast kutsehariduse läbi teostada, mida sa teed siis waldorfi vilistlasena eestis?
ma üritan kuidagi välja öelda, et see on heade ideedega kool, aga ta ei toimi eestis tänu ülejäänud haridussüsteemile nii nagu peaks.

krt. ma tean, mida ma öelda tahan, sest ma olen asjast sisuliselt aru saanud, aga pedagoogikat olen vist liiga vähe õppinud veel, et seda teistele arusaadavalt edasi anda.
kassijagaja2

PostitusPostitas maalane » Kolmapäev Veebr 27, 2008 10:57

Mina sain nüüd küll väga hästi aru,mida sa mõtlesid:)
Mu pedagoogist ämm ka maininud,et see meil ikka väga nõrgaks jääb.
Tõenäoliselt panen lapse ikka tavalisse kooli,eks siis paistab ,kuidas minema hakkab.Psühholoog soovitas veel Kroonuaia kooli,aga see sellise abikooli kõrvalmaiguga.Oskad Sa kassijagaja2 selle kohta ka miskit kõnelda?
maalane

PostitusPostitas kassijagaja2 » Kolmapäev Veebr 27, 2008 12:08

kas on kindlasti põhjust arvata, et ta tavalise üldhariduskooli tavaklassis ei saaks hakkama?
ma ei soovitaks Kroonuaeda kas või just sellepärast, et tal see maik juures on. lapsed taipavad üsna varakult, mis sorti koolis nad käivad ja mida nende vaimsetest võimetest arvatakse ja olenevalt lapsest võib see väga rängalt mõjuda. mina käisin ise kaks esimest aastat 11. põhikoolis Tartus, mis pärastpoole oli Annemõisa kool ja nüüd on vist üldse kinni, kui ma õigesti aru saan, siis läksin ka sinna sellepärast, et arvati, et ma ei saaks tavakoolis hakkama.
ma soovitaksin kõigepealt tavakooliga proovida, pärast saab ju vahetada, kui tõesti liiga keeruliseks osutub. keerulisem on minna alguses Kroonuaiataolisesse kooli ja pärast tavakooli, kohanemine võtab rohkem aega, nagu arvata võib.

mina soovitan hoopis uurida, millistes koolides veel Hea Alguse klassid on. ma usun, et nad siiski on endiselt olemas, sest minu meelest on see üks väga hea ettevõtmine. leidsin Google´ist ühe powerpointi ettekande, kust saab asja kohta üsna hea ülevaate: raatuse.rtk.tartu.ee/arvuti/Hea%20algus.ppt
võid ise veel guugeldada, infot on tegelikult natuke rohkem kui vaid see powerpoint. nende ametlik koduleht on küll uuendamisel, aga [url=http://www.heaalgus.ee/]http://www.heaalgus.ee/[/url] annab vähemasti telefoninumbri, kust infot küsida.

edu!
kassijagaja2

PostitusPostitas Delfiine » Neljapäev Veebr 28, 2008 15:27

Mina ise olen lõpetanud tavakooli kuid oma lapse panin Waldorfi lasteaeda (sel hetkel ei olnud ma eriti süvenenud sellesse). Hetkel aga olen väga rahul ja pooldan Waldorf-koole ja seal kasutatavaid meetodeid.Sügisel panen lapse ka Waldorf-kooli.
Mulle meeldib asja juures kõige rohkem see, et lastele lähenetakse individuaalselt ja ei taota pähe: sa pead! ära tee! tee nii! sa ju ei oska! Lastest ei proovita teha ühiskonnas heakskiidu saanud stamp-lapsi, vaid aidatakse lapsel areneda vastavalt huvidele. Lastel arendatakse arvamuse avaldamist, valikute tegemise tähtsust, põhjendatakse.
Tähtis omadus, mille lapsed saavad, on huvi õppimise vastu. Kui muidu on lastele õppimine enamasti kooliajaks või vähemalt viiendaks klassiks vastumeelseks tehtud, siis Waldorfis on huvitaval kombel enamustel lastest õpihimu alles. Nende teadmiste vajadus ei piirne vaid koolis vajalikuga, nende huvi on laiendatud. Nad huvituvad rohkem põhjustest ja põhjendustest, õppides nii aru saama asjade tegelikust olemusest. Neid on õpetatud analüüsima.
Nõrgematel lastel on Waldorfis kindlasti lihtsam kui tavakoolis kasvõi seepärast, et nendega tegeletakse rohkem aga see ie tähenda, et Waldorfis käivad või peaksid käima vaid lapsed kes tavakoolis hakkama ei saa. See arvamus on ajast ja arust. Lapsed ei ole lollid! Teate, kui lapsel ei ole huvi õppida, ei tee ta seda üheski koolis ja kõige vähem tahavad nad õppida piitsa kartuses. Waldorfi -laste närvikava on kindlasti tervem ja tugevatest lastest saavad tugeva loomuga inimesed.
Delfiine

PostitusPostitas maalane » Reede Veebr 29, 2008 14:23

Laps mul muidu tubli-loeb ja kirjutab,arvutab nii 20 piires,lahendab ristsõnu(osaliselt siiski täiskasvanu abiga),aga muret teeb just see muu pool(suhtlemine klassikaaslastega)Närvikava väga tugev pole.
Delfiine-kas räägid ikka Eestist?
Ja tänud kassijagaja2-uurin kindlasti ka seda Hea Alguse asja!
maalane

PostitusPostitas Delfiine » Esmaspäev Mär 03, 2008 12:34

maalane, eestist räägin jah.
Igaljuhul minu kogemused on väga head. Näen seda oma lapse pealt kes alles läheb kooli ja samuti tuttava lapse pealt kes käib koolis. Nii kõnealune lasteaed kui kool on Waldorfpedagoogikat praktiseeriv, mina pooldan.
Pole oma lapsele kunagi õppimist peale surunud - las tal olla mõnusat lapsepõlve ka. Just seitsmeseks saanud laps loeb kirjutab mitte väga soravalt ja miks peakski juba kooli minnes kõike teadma ja oskama, selleks ju kool ongi, et seal õppida. Arvutame ea kohta kenasti. Tänapäeval on moeks saanud laste kooliajaks nn. tippvormi pumpamine - minu laps on parim, minu laps oskab seda teist ja kolmandat. Mulle tundub, et see on pigem lapsevanemate enda ego upitamise meetod. Vanemad unustavad tihtipeale selle, et peale lugemis- ja arvutamisoskuse on tähtis ka analüüsivõime, silmaringi avardamise huvi (vanemad võiksid endalt küsida, kas laps teab ka midagi enamat kui kooli sisseastumiseks vajalik on) ja sotsiaalne valmisolek.
Meie lahendame koos ristsõnu - loeme koos küsimuse ja arutame, mis vastuseks võiks olla. Lapsele on see lõbus ja teeb huviga. On tekkinud huvi male vastu ja nii me harjutame ka seda. Huvi laste entsüklopeediatesse on suur. Talle meeldib vaadata ja uurida erinevaid asju - loomad, linnud, nähtused. Tänapäeva raamatud on ju nii kaasakiskuvaks ja huvitavaks tehtud. Arvan, et mul pole mõtet talle peale suruda veel neid asju, mis talle huvi ei paku. Pigem innustan tegema, mis juba meeldib. Nt. male. hetkel talle see meeldib ja nii me siis mängimegi, aga kui millalgi peaks male huvi mööduma ja tekib muu huvi, ei hakka mängu peale suruma.
Siinkohal tuli mulle just meelde, et mõni aeg tagasi astus poss minu juurde ja küsis, emme kas sina tead, miks jääkarud jää peal ei libise? Maigutasin suud kui juba tuli vastus - aga mina tean...!
Unustasin lisada, et lõppkokkuvõtteks järgivad kõik koolisd siiski riiklikku õppekava erinevus on vaid meetodis. On vahe kas teadmised sunnitakse pähe hirmus saada halb hinne või laps õpetataks õppima ning seda kõike heatujuliselt.
Delfiine

PostitusPostitas maalane » Teisipäev Mär 04, 2008 10:24

Ka mina olen selle vastu,et laps koolimineku ajaks tippvormi"pumbata".Need praegused oskused tulnud rohkem kuidagi iseenesest,lasteaiast.Huvi lasteentsüklopeediate vastu on meil ka suur.Arvutimängude vastu ka(kahjuks).
Arvan,et olen ise ka selline,kellel mõttetute(mittehuvipakkuvate) asjade õppimine koolis võttis õppimise huvi ära ja tegelikult jäid minu õppimised seetõttu õppimata.Paraku on ka paljud teed seetõttu minu jaoks suletud.Laps paistab mul samasse kanti olevat-raske saab see sundimine olema:)Kõiki asju niikuinii ette mõelda ei saa.
maalane

PostitusPostitas Kadri-Johanna » Laupäev Okt 16, 2010 17:14

[url=http://majanduskool.com/uheksanda-eluaasta-kriis/]Majanduskoolis[/url]

Tegin samuti postituse waldrofkoolide ja ühkensada eluaasta kriisi kohta. Äkki keegi leiab midagi kasulikku ;)
Kadri-Johanna

PostitusPostitas alma » Reede Mai 20, 2011 16:59

Eile kurtsid tuttavad niiöelda "tavakooli" õpetajad, et neil on osades klassides raske tunni ajal korda hoida. Õpilasi on keeruline motiveerida või teha neile arusaadavaks, miks peaks mingist üldisest korrast kinni pidama. Ja isegi hirmutada pole millegiga, võimalus, et viiakse direktori kabinetti "vaibale" (mis meite kooliajal oli väääga hirmutav) ka enam "ei toimivat"..

Siis meenus mulle hiljuti nähtud/kogetud seik ühes lasteasutuses, kus lasteaiarühm külas oli ja nad sealt lahkuma hakkasid. Mingil hetkel hakkas üle lasterühma vadina kostma kasvataja hääl, kes lubas ühele poisikesele politsei kutsuda, sest tema ei tahtvat riidesse panna. Siis lubati see poiss sinna asutusse jätta. Ja siis ikka endiselt politsei kutsuda. Läksin küsisin ilusti ontlikult, et mis mureks. Poisike nõudis oma salli, mis oli lasteaeda jäänud ja keeldus jopelukku kinni panemast, ei lubanud kasvatajal seda puutuda. See siis muudkui ähvardas politseiga. Ma küsisin, et kas tohib ma proovin ise selle luku kinni panna. Kasvataja lubas. Väga tore. Ja milles siis oli probleem. Väike nii 5-aastane poiss näitas mulle, et tema jopelukk on nimelt otsast lahti hargnenud, ehk siis veidi katki. Leppisime kokku, et proovin üheainsa korra, kas saan selle kinni. Kui ei, siis las ta jääb sedasi. Rääkisin, et mul on ka niimoodi olnud, et jopelukk läheb katki. Tõmmasin selle siis ilusti kinni. Ja kui see rühm siis minekule asutas, tuli see veike laps, ja kallistas mind.

Millest mõtleb üks lasteaia KASVATAJA, kui ta sellist väikest last POLITSEIGA ähvardab. Kõigi ees ja kuuldes. Selle eest, et poisil on häbi, et tema jopel on lukk katki ja ta sinna midagi parata ei saa? Ja ta ei taha, et keegi seda näeb? Ja siis imestame, et puberteedieas ei karda lapsed direktori kabinetti ega halbu hindeid... Nuta või naera.
alma

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline