Ideaalsed jõulud

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Ideaalsed jõulud

PostitusPostitas sipelgas » Reede Dets 19, 2008 14:15

Millised peaksid Jõulud olema et olla ideaalsed?
No Alma tahaks saada kingiks kolme maja ja jõuluvanal prille vaja ...
AGA kui kingitusesoovid kõrvale jätta, mis on veel ülioluline miski, mis teeb jõulud täiuslikuks?
Minu puhul on jõulud igati korda läinud kui,
a) 23.dets on vaba päev b) sajab laia lund c) jõulud veedan maal d) toas või õues on ehitud kuusk e) laual on ehtsad verivorstid, mitte pulbrist tehtud käkid f) saan kellegilt isetehtud kingi või kaardi g) saan lastega koos piparkooke kaunistada h) viime loomadele, lindudele midagi meelepärast nosimist i) õpin ära mõne ilusa luuletuse, mida jõulutaadile esitada j) kõik mu kallid on terved :)
sipelgas

Re: ideaalsed jõulud

PostitusPostitas alma » Laupäev Dets 20, 2008 00:00

a. kõik mu kallid on terved
b. kõik mu kallid on terved
c. kõik mu kallid on terved

Kõigis kolmes majas.

http://www.youtube.com/watch?v=BTQCxzay_0I&feature=related
alma

PostitusPostitas sipelgas » Esmaspäev Dets 22, 2008 10:36

Kõik juba puhkavad või on jõulumöllu ära eksinud 8-). Ainult alma veel kuuldel.

Hilinemisega soovin kodukaunistajatele kena pööripäeva, valguse võitu pimeduse üle.
sipelgas

PostitusPostitas käbi » Esmaspäev Dets 22, 2008 18:40

A) laual pole kapsast
B) kapsast pole üldse majas
C) toas on kuusk ja koerad ei kitku seda
D)mingid imelikud punase baretiga mehikesed ei luusi akende taga
E)mingi kohutav mees punase mantliga ei tule mind ehmatama (mul on foobia ka klounide suhtes)
F) ma ei pea kuulama üürgamist paki kätte andmisel, tiliseb tiliseb aisakell (no see on nüüd loll lootus muidugi)
G)inimesed ei muutu imelikuks ja ei hakka mingit jaburat plära ajama ja ei muutu eriti hingelisteks (see muudab mind rahutuks, kuna ma saan aru, et inimene valetab )
E)kui ma järgmine hommik saan vetsus õndsa näoga asju õiendada ja ei pea pool ööd liduma trepist ülesse ja alla, sest olen üle söönud ja seedimine ülesse ütleb (jälle loll lootus, sest kindlasti nii juhtub)
G)kui keegi lubaks kogu selle butafooria jaanuaris kokku korjata, mis ma ülesse olen riputanud
F)et kogu see laiatarbelaat lõpuks lõppeb, see on ainuke lohutus.peale seda tuleb ennast purju juua ja tänada õnne, et see sai üle elatud.

vabandan ette ära kui ma kellegi meeletut jõulu spiritit solvasin ja puudutasin.ei jaga arvamust, et 2000 aastat tagasi sündinud mehe sünnipäeva ja muinasjutte nii härdalt peaks pühitsema.vabandan veel kord igaksjuhuks.
käbi

PostitusPostitas JoosuJoosu » Esmaspäev Dets 22, 2008 20:21

hehee. see 2000 aastat tagasi sündinud mehe sünnipäev ju hästi doseeritud ja kenasti ajastatud spekulatsioon.
aga no kuidas keegi tahab, muidugi, sest ka muinasjutud on kultuuriloo üks osa.
siiski... ärge üle dramatiseerige. ei söögi ega nn. pühalikkusega, armasrahvas. :)

p.s. arvan, et käbi ei pea ei füüsilises ega spirituaalses plaanis väga ehk ikkagi muretsema, sest tema üks elutähtsamaid organeid -- huumorisoolikas -- tundub täiesti funktsioneeriv. :D
JoosuJoosu

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Dets 22, 2008 21:00

käbi, a miks sa pühitsed siis? :)

a muidu... veel enne kristust tähistati sel ajal pööripäeva. pimeduse taandumist valguse ees... :)
trumm

PostitusPostitas käbi » Teisipäev Dets 23, 2008 00:36

ma ka ei tea mis siin möllata , lihtsalt on selline päev kus aetakse kapsast sisse palju mahub:) järgmine päev on jube häda muidugi.kõhuprobleemid.
igasugu jääke on külmkapp täis ja siis tuleb hakata itaalia jõulu pidama pitsaga.peale seda saab paar päeva vahet pidada ja siis (õnneks keegi ei surnud, ülesse ei tõusnud ja sünnipäeva ei pea) tuleb jälle hakata meeletult sööma.aastavahetus noh.mis põhjendus sellele söömisele siis üldse on, nagu matsirahvas, et koguti kartulit ja kapsast sügis läbi ja detsembris lüüakse kõik läbi? pole ime, et ükski eestlane pole mingit majandusõpikut välja andnud kunagi.
käbi

PostitusPostitas sipelgas » Teisipäev Dets 23, 2008 11:34

Sellest artiklist leiab nii mõnegi vastuse. http://www.postimees.ee/?id=61665 .
Mõningad lõigud sellest kirjatükist :

Üks traditsioon on 1700 aastat, teine 10 000 aastat vana...

Matthias Johann Eisen arvab, et sõna «jõul» tuleb skandinaavlaste sõnast gehol, mis väljendab aastalõpu lusti- ja naljapüha. [b]Kui eelmise päikeseringi rõõmuga lõpetame, loodame uuelt aastalt õnne[/b]. Oma lootuse kinnituseks riputame ehted-ohvriannid jõulukuusele või hiiepuule.

Meie esivanemad arvasid, et päike jääb 22., 23. ja 24. detsembril pessa ja 25. detsembril algab uus päikeseaasta. Muistsel vana-aastaõhtul, 24. detsembril oli kombeks meeles pidada nõrgemaid, kelle talvised toiduvarud olid kasinad. Kingid tehti enamasti anonüümselt – kanti märkamatult abivajaja kotta.

RÕÕMSAID JÕULE või siis ÕNNERIKAST UUT PÄIKESEAASTAT!
sipelgas

PostitusPostitas foksi » Teisipäev Dets 23, 2008 19:55

Minu ideaalsed jõulud oleks siis, kui ei peaks mööda poode šoppama .Ma mitte ei saa aru, kuidas on võimalik sellist arulagedat poodlemist nautida.Kõik asjalik on kallis ja vähe asjalik odav aga mõtetu.
foksi

PostitusPostitas maalane » Teisipäev Dets 23, 2008 22:33

Foksiga absoluutselt nõus.Õnneks olen suutnud kohustuslike kingituste hulka vähendada.Tahaks teha ainult kõige lähedasematele ja omal vabal tahtel.Mehe peres aga oli kombeks kujunenud kõigile kingitusi teha-kokku umbes 8-le inimesele.Lisaks veel mõnele minu lähedasemale inimesele. Nüüd teeme täiskasvanute vahel loosipakke,lastel siis pidu ,saavad kõigi käst.Kuidagi selline ameerikalike jõulude tunne on.

Viimasel ajal tekib mul lausa mingi iivelduselaadne tunne,kui midagi jälle ostma peab...

Ideaalsed jõulud oleks ikka oma kõige lähedasematega,oleks vaikust,rahu ja rõõmu koosolemisest,aega ka iseenda jaoks.Tore oleks kui lumi maas oleks,aga see pole kõige olulisem,nii nagu ka kingitused.

Häid jõule kõigile foorumlastele!
maalane

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist