Ideaalsed jõulud

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Re: ideaalsed jõulud

PostitusPostitas alma » Neljapäev Dets 09, 2010 02:17

Noh, Sa ehi hommikul varavalges kuusk ära, praad taimeriga ahju, muu kah kuskile valmis, siis mine kodust ära tegema neid asju, mida Sa endale mullu lubasid et jõuluks kõik ära teed...

... ja siis kui õhtuks oled juba äragi unustanud et üldse jõulud on, oma nime ja peaaegu selle kah, kus Sa üldse elad, eriti kui Sa sel päeval otsustad poodi minna või ühistranspordiga sõita... siis õhtul ongi kodus üllatus. Kuusk ja praad ja...
alma

PostitusPostitas liivakass » Reede Dets 10, 2010 02:21

jajah ja siis laulan laip on laip- aga jutu tagumine ots on jumala õige, me kõik rabeleme endid suht lolliks selle kõige käigus. Kui õhtul surnuaialt tuled siis on toss väljas.
liivakass

PostitusPostitas alma » Reede Dets 10, 2010 10:56

Aga ära plaani selleks õhtuks selliseid käike, jõulupühad on pikad pühad. Noh, et õhtuks oleks toss natuke vähem väljas. Kui ise tunned, et just sel õhtul vaja lahkunuid külastada, on teine lugu.

Mul endal tekkis mingil perioodil midagi foobialaadset seoses aastavahetusega... kui see hetk käes oli, pidi miskipärast eelnevalt meeletult kuskile suunas liiklema, et keskööks kuskile jõuda... nagu muul ajal pidevalt kuskile tormamisest vähe oleks. Kas kuskile mäkke ronima, kui veel Mustamäel elasime, Toompeale jooksma, kui Talina vanalinnas aastavahetust tähistasime ateljees. Ehk siis et olles meeldivalt söögine, joogine ja unine, pidi sinna külma talveöösse minema ja külmas shampust jooma, selle asemel et prouad ilusti laua taga oleks saanud jooki libistada. Et väidetavalt äge ikka rakette vaadata ja hurraa hüüda ja reeglina hilineda sest pikk tee võttis seltskonna võhmale. Jube vägev ikka küll aastavahetusel kuskile ähkida ja ronida. Oi jeerum. Viimati Toompeal taheti raketiga maha ka lasta..

Eelmised kaks aastavahetust ei kapanud kuhugi, ja täitsa inimese tunne oli. Meeldivalt söögise, joogise ja unisena. Rahulikult juttu ajamisel on sageli palju suurem väärtus. Ja kadunukeste külastamine mingi hulluse käigus, paljukest nemadki sellest rõõmu tunnevad. Kui mahti on, siis muidugist on teine lugu.
alma

PostitusPostitas liivakass » Laupäev Dets 11, 2010 02:46

Heh ega ma aastavahetusel suurt rabelegi enam- jõulud on see sahmerdamise aeg, eks ta oma viga ole. Lollid kombed sisse harjutatud ja nüüd ise hädas. Verivorste on ju poes palju sorte aga ma teen ikka ise- no ei maitse poe omad, pole lõhna ega õiget maitset.
Oi ja jõululaupäeval surnuaias käimine on omaette traditsioon olnud ammusest ajast- nii kaua kui mina mäletan oleme seda teinud ja kui mina ei viitsikski siis on lastel ikka tahtmine ära käia- juba selle müstika pärast.
31 dets. on vanema poja sünna ja siis oleme ilusti kodus koos kõik.
liivakass

PostitusPostitas jaanake » Laupäev Dets 11, 2010 12:38

ärge rabelege liiga nüüd, tellige gurmee toidud koju, tundke ennast hästi!
jaanake

PostitusPostitas maurus » Laupäev Dets 11, 2010 19:45

Sa vaene laps, pole vist koduseid Jõule tunda saanudki! Mis on gurmeetoit omatehtud roogade vastu? Terve maja head lõhna täis ja selline askeldamine käib asja juurde! On mul õigus?
maurus

PostitusPostitas liivakass » Pühapäev Dets 12, 2010 04:12

on jah, seda enam, et nt poesülti meil keegi ei söö ja aastas 2x ju viitsin ikka seda teha siis ja korra verivorste ja piparkooke. Muud jõulukoogid on juba valmis -tahavad ju seista enne nädala-paar. Ega ma seal ees ei halisenud, et ei jaksa- lihtsalt tahaks sama mis ise teen aga võluväel.

No ja tellitud gurmee???Selleks on teised ajad ja kohad, teised inimesed, austust väärivatele ja armsatele inimestele teeme me ju kõik endast oleneva.

10 gurmee põhimõtet on ju samad mis ise teeme ja toimetame:

1 Kasutage ainult parimaid komponente. Need on söögi südameks. Kuidas leida parimaid komponente? Kasutage oma mõistust, kui täidate korvi. Nuusutage, tunnetage, kuulake, vaadake.
2 Ärge poodelge külaliste tuleku päeval. Miks aldistada end stressile, kui te ei leia poest vajalikke komponente samal päeval?
3 Olge lihtne. Mida lihtsam, seda parem. Toiduvalmistamine ei ole raske.
4 Enne alustamist teritage noad. Nuga on Teie käte järel tähtsaim tööriist. Parem omada 1 hea nuga kui mitut nüri nuga. Ärge unustage noa pesemist kuuma vee ja seebiga, kui hakkate lõikama uut toiduainet.
5 Võtke endale küllaldaselt aega, et nautida oma tegevust. Toiduvalmistamine ei tohiks olla tüütu töö, vaid nauding. Kui olete kontrolli friik, siis plaanige oma tegevust ning vaadake enne üle retsept, nii ei teki ootamatuid üllatusi.
6 Tehke kompromisse. Kui aega napib, siis ärge kartke kasutada hautises purgiube, salatis poest ostetud head salatikastet ning külmikust võetud eelkeedetud kartulilaevukesi. Head kokad on need, kes ei ole liiga fanaatilised.
7 Olge hea iseendale ning mõelge: “Ma saan suurepäraselt hakkama ning lõpptulemus on hõrk!” Negatiivsel energial ei ole köögis kohta.
8 Maitsestage toiduvalmimise käigus ning mõelge söögist kui tervikust. Menüü kokkupanemisel otsige kontraste: krõbe, pehme, soe, külm, vürtsikas, mahe, šokolaadi pruun, maasika punane, kollane ja sinine. Teie maitsemeel ja nägemine ihaldavad uusi kogemusi.
9 Laske lihal peale praadimist seista, sel viisil säilib prae mahlakus ning lõikamisel ei jookse kogu mahl välja. Pole vaja mainida, et verise liha mahl, mis seguneb taldrikul Teie suurepärase kastmega, ei ole väga isuäratav.
10 Laske külalistel oodata toitu, ärge laske toidul oodata külalisi. Toidu soojana hoidmine on toidu surm. Alati alustage sellest, mis võtab enne külaliste saabumist kõige kauem aega. Siis võite keskenduda ürtidele, õrnadele köögiviljadele ning kõigele muule, mida tuleb serveerida kiirelt.

Tellida võin ma pitsat ja Fastersi praadi.(:P)
liivakass

PostitusPostitas maurus » Pühapäev Dets 12, 2010 11:51

Tubli, Liivakass, arukas postitus!
maurus

PostitusPostitas juta230 » Pühapäev Dets 12, 2010 13:57

Jäin mõtsiklema, et kui palju kellegi üldse külalisi jõulude ajal käib. Ja kui palju siis nad süüa ikka jaksavad, et hullu moodi vaaritada.
Ja kui nüüd enda seisukohast mõelda, siis jaksaksin ise ühe õhtu jooksul ära süüa paar kartulit, kulbitäie hapukapsast ja mõne verivorsti. Kõik ülejäänud toidud võiks üldse vaaritamata jääda.
Loomulikult on niimoodi, et kui oled palju vaeva näinud ja rikkaliku valiku lauale pannud, siis oleks kahju sealt midagi ära visata ja pigistad kõik kraami hoolega endale sisse, et siis uueks aastaks endale lubada, et hakkad kaalujälgijaks:D.
juta230

PostitusPostitas liivakass » Esmaspäev Dets 13, 2010 02:33

No palju käib? Kodus elab meil enamvähem pidevalt 6 hinge, mina, mees , tütar, väimees ja 2 poega- väimees küll enamuse aega soomes tööl , aga ikka aegajalt kodus. Ema ja vennapere tulevad külla paariks tunniks, 4tk, mehe vend ja õde oma peredega5 tk, ristitütar lastega 3 tk + suvaliselt sisseastuvad sõbrad ja töökaaslased. Paras ports saab kokku- seda enam et jõulude alguses on väimehe sünna ja aasta lõpus pojal. Me lihtsalt elame logistiliselt sellises kohas kõikide jaoks, et siia kogunemine sobib alati.Kui on mingi auk linnas asjaajamiste vahel siis ikka tullakse kohvile. Kui kedagi kodus pole siis saadakse ka majja sisse kui vaja on-rotikas teab keda sisse lasta ja keda mitte. Kui ma elaks saartel või Värskas siis jah poleks vast kedagi tihti külla tulemas. Eks kõik sõltub muidugi omavahelistest suhetest-osad ei suhtle oma vanemategagi ju.

Eks ma olen ise niru korralooja olnud- iial ei tea kui koju saabun palju seal rahvast ees on ja ennast hästi tunneb aga ma olen kogu aeg lähtunud põhimõttest ennem olgu mul maja rahvast täis ja uksed laste sõpradele lahti kui, et nad nende sõpradega kuskil kangi all istuvad- kontrollifriik vist:P Meie usaldust pole siiani kurjasti kasutatud- lapsed on kõik juba täisealised.

Kui olete lugenud raamatut "Talvist pööripäev" siis umbes nii need jõulud ongi- pead maasikablondiks ei värvi ja südaöö missal ei käi aga muu möll on suht sama.

Jutale- kui ca samavana olin kui sina olin ise ka seda meelt- milleks? Aga lapsed kasvavad, vanemad jäävad vanaks, ämmad-äiad kaovad ära ja nii oled ise selle möllu keskel ja teed ja oled ja naudid, kuigi vahel kirud ka. Alguses teed väikeste lastega piparkooke ja küpsetad saiakesi ja kõik kohad on jahu täis ja sama on ka siis kui kesk piparkoogitegu 19 ja 21 a poiss otsustavad ise edasi "plätserdada". Midagi ei muutu, vaid mastaabid.
liivakass

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist