Eesti on vanainimesesõbralik riik?

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

PostitusPostitas alma » Reede Aug 28, 2009 12:35

alma

Re: Eesti on vanainimesesõbralik riik?

PostitusPostitas kaarnake logimata » Reede Aug 28, 2009 13:01

Mis see riik siia puutub?:D
Nii vanainimesesõbralikud nagu me kõik oleme - vaadake sõnavara ning tooni, millega öeldakse neidsamu sõnu. Ning seda ka, millised näojooned domineerivad nendesamaste vanade nägudel.
Miskipärast domineerib eakamate inimestegi juures harimatus, tigedus jm, aga nemad on ju ka kunagi noored olnud (harimatud, tigedad). Tark, positiivne, iga ilmaga toimetulev noor saab millalgi samasuguseks vanaks. Teame, et tänapäeva hädised, kartlikud, tigedad vanainimesed on oma noorusaja olude toode, aga milliseid vanu tänane yhiskond toodab?
Enamus vanadest inimestest, minugi eakad sugulased sealhulgas, on ainult osalt sellised, nagu võiks olla tõelised vanaemad-isad: targad, lahked, osavõtlikud, kaugelevaatavad. Minu vanemad kahjuks nende hulka ei kuulu...
Kes lõi esimesena?
Teist põske ette ei keera.
kaarnake logimata

PostitusPostitas alma » Reede Aug 28, 2009 13:26

Murphy väide negatiivse mõtlemise jõu kohta: " Optimistil on võimatu olla meeldivalt üllatunud."
alma

PostitusPostitas alma » Reede Aug 28, 2009 13:28

Kardinaalne keerutus: "Optimist usub, et me elame parimas kõikidest võimalikest maailmadest.
Pessimist kardab, et see on tõsi."
alma

PostitusPostitas tige tikker » Reede Aug 28, 2009 21:04

Mul oli paar päeva tagasi juhus sattuda laevareisile kus domineeris 2 "jõuku"- õllesed hilisteismelised jalgrattamatkajad ja riigikogulase pr. M.T.-ga koos reisivad ühe Tartumaa valla volikogu liikmed ja pensionärid. Teate, mis vahe neil gruppidel oli? Õige vastus on- ei mingit.Mõlemad räuskasid ja ajasid lolli mula suust välja. Hilisteismelised pidupanemise ja vastassoo teemadel, teine grupp aga vingus, et keegi neid ei austa ja valitsus võttis neilt viimasegi lootuse pensionitõusule. olukorras kus töötavatel inimestel kärbitakse palka isegi lausa kuni 50 %, mul kui kõrgharidust eeldaval ametikohal töötaval riigiametnikul on sel aastal palgakärgbe olnud juba 30%, on minu arust tundide kaupa jaurata pensionikärpest lausa jabur, sest pension reaalselt ju tõusis sel aastal 5%. Eriti hea pärl oli ühe vallavolikugu liikme suust kuuldu- miks ei võiks kõik erakonnad mõelda ühtmoodi? Kurat, ja selline ajukääbik otsustab kohaliku elu küsimusi!
tige tikker

PostitusPostitas käbi » Reede Aug 28, 2009 21:55

http://www.youtube.com/watch?v=tZNQL9T0ljE
http://www.youtube.com/watch?v=6y1e0skfJts
http://www.youtube.com/watch?v=JTdXw8y_mVo&feature=related
käbi

PostitusPostitas keks » Esmaspäev Aug 31, 2009 09:56

Minu arust Eesti nn. kõrgharitlaste kõrget haridustaset näitab maksimaalselt hästi selline fantastiline geniaalne vaimutöö- minna pensionäride rahade kallale. Sellise raske mõttetöö eest on need kõrghariduse saanud kõrged " rahvateenijad" ausalt välja teeninud oma palga. Aga muidugi on seda nende palka ikkagi veidi vähevõitu, eks?! Kui mitu korda ja mitu % on Eesti WW ajal tõstetud pensionäride sissetulekut ja kui mitu korda kõrgeltharitud raske ja väga tulemusrikka vaimutööd tegijatest riigitöötajate palku?8-) Võiks keegi tuua siia vastava statistika? Ma nii loll, et ei ole sellega nii täpselt kursis.
keks

PostitusPostitas tige tikker » Esmaspäev Aug 31, 2009 18:04

Vastuseks Keksile elust enesest isikliku näite põhjal: EW algusaastail(1994) teenisin kõrgharidust eeldaval ametikohal 780.- , tänase päeva seisuga on mul palk 6300.- , kusjuures minu ametikohal saab töötada ainult erialase kõrgharidusega inimene, praeguseks oman lisaks erialasele kõrgharidusele 20 aastast avaliku teenistuse staazi. Seega palgatõus just nagu oleks päris kopsakas võrreldes algusaastatega aga ...

1994.aastal oli keskmine vanaduspension 373 krooni ja keskmine palk 1734 krooni, praegu saab 40 aastase tööstaaziga pensionär 4200.- , keskmine palk 12 817.- Aastal 1994 oli pension ja keskmise palga vahe 4,6 korda, 2008 aastal 3 korda.Minu näite kohaselt on mu palk võrreldes1994 aastaga tõusnud tõesti 8 korda aga keskmine pension võrreldes 1994 aastaga 11 korda.
Mina ja minu ametikaaslaed ei virise madala palga pärast, me oleme ainult väga häiritud, kui igalt poolt loeme ja kuuleme, et riigiametnikud on hästi taustatud.
Kulla keks, ära pane ühte patta kõiki riigiametnikke- suuremal osal meist ei küüni palk riigi keskmise lähedalegi aga ilma meieta ei funktsioneeri ükski riik.
tige tikker

PostitusPostitas mõistan tikri tigedust » Esmaspäev Aug 31, 2009 19:25

---- lugu nagu koristajaga - temast ei pea keegi suurt midagi. Teda ei märgatagi. Aga vat puudumist pannakse alati tähele. Ja vingutakse mis kole, kui kuskilt tolm võtmata jäänud....

Minul pensioniiga veel kaugel.
Toetan oma pensionärist ema. Alati, kui võimalik ja vajalik. Pensionist elaks ta kuidagimoodi ära, aga .... tegelikult on ikka väga solvav küll, sest oma paremad aastad on ta riiki teeninud, pole saanud ei lapsepuhkust ega emapalka; ja nüüd peaks kuidagi virelema, kui tütar ei toetaks...

ei tahtnud viriseda.
ja - üleüldse! - üritan selle riiginduse peale mitte mõeldagi.
sest - küll tuleb õnn kord ka meie õuele
ja tubli inimene saab alati hakkama

terv! liisb.

ps
toetan oma ema rõõmuga
ja raha seejuures ei loe
(ma ei loe seda kunagi :))
kui on, siis annan alati.
mõistan tikri tigedust

PostitusPostitas loll90 » Esmaspäev Aug 31, 2009 21:28

Oleme tavalised targad ning töökad eestlased, kes majanduslanguse tingimustes oma töökohtadelt esimesel võimalusel ning suvalisel põhjusel minema aeti, endised ylemused ei taha meid poes ära tunda:)
ettevõtjaks ma ei hakka, sest oma laste söögirahast firmat teha - aitähh! säästa ning vanaduseks koguda - mis rahast, mille arvelt?
eks see on aastakymneid nii olnud.
praegu elame minu ämma pensionist. naine on meie pere autojuht ning varustaja, ämm toitja ja katja. ärge näppige meie pensionäre, sest paljud peavad oma lapsi ylal!
ps. ärge mõnitage haritud inimesi. riigikogu on veidi teine asi kui tarkade klubi - POLIITIKA. ise elame maal kirjaoskamatute pättide keskel, soovitan teilegi, kellele targad inimesed ei meeldi ja elamused on garanteeritud!
loll90

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist