Eesti on vanainimesesõbralik riik?

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Re: Eesti on vanainimesesõbralik riik?

PostitusPostitas toshi suzume » Neljapäev Okt 22, 2009 10:22

täpselt - sa mõtle veel nende õnnetute peale, kes oma potensiaali rakendamiseks olid sunnitud kollaboreeruma ning kui siis maailm muutus, mida nemad pidid / peavad tundma. meie missioon on olla selle üle ning saada paremaks vanainimeseks.
toshi suzume

PostitusPostitas kaarnake l-mata » Neljapäev Okt 22, 2009 10:45

Ma mõtsin ka midagi sarnast... kui inimesed lollideks TEHTI, siis kuipaljud seda endale tunnistada julgesid/julgevad? Ning kuidas edasi elati/elavad? Silmaklapid on ju nii mõnnad, turvaline jne, ning igasugu hädades teisi syydistada kuulub sinna juurde nii loomulikult. Loe kasvõi Juhan Liivi, kes kirjeldas samu käitumismustreid juba enam kui sajandi eest. Aga nö paradigmad (ma arvan, et siia alla võiks nimetada päris mitmeid) on aja jooksul tõesti muutunud, siis miks inimesed yritavad ikka samasugused olla kui aegade alguses?
Mõtlen elukohajärgsete kylainimeste (ja paljude teiste) peale, kes hoolimata aastast 2009, hariduse suhtelise mitmekesisuse ja kättesaadavuse, ettevõtluse tohutute võimaluste juures on ikka veel kinni aastates u 1978, kui mitmedki saadeti Tartu linnast välja viinaravile ning sundtööle sealauta ja kelle korrarikkumistele maakohas pöörati vähe tähelepanu. Mõtlen tänastele 40-50stele jt, kelle jaoks ainus ettevõtmise vorm on vaikselt ja vähenõudlikult palgatööl käimine kodu lähedal või Suures Linnas.Neil, kes 30aastat tagasi nooruse lolluses miilitsaautosse topiti, on aga ikka veel l.tsimytsid peas... ning kellele siis jutt demokraatiast, haritusest, elukestvast õppest jne?
kaarnake l-mata

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Okt 22, 2009 10:47

kaarnake... kuidagi liiga ühte väravasse tundub su jutt olevat :). noh, selline liiga negatiivses võtmes :)
trumm

PostitusPostitas kaarnake l-mata » Neljapäev Okt 22, 2009 11:00

Nõus. 1) Seepärast, et olen elanud rea tudengiaastaid Tartus ja 2) Seepärast, et... ilmselt on mulle trehvanud lapsest saadik erakordselt, kaarnakese hõrna hinge traumeeriv:) yhekylgne, harimatuselembene ymbruskond... kui ma saan AINULT AJALEHEST lugeda ning telekast vaadata haritud, kenasid, koostöövõimelisi mh vanainimesi, või siis pean nendega suhtlemiseks minema laste kooli, lasteaeda, vallavalitsusse, kus põmst on ikkagi võõrad inimesed,keda huvitab ainult minu teatud asja ärakuulamine ametniku seisukohalt - siis lähebki meel kurvaks. Vene ajal putkasid paljud inimesed linnadesse, sest seal oli kergem ning puhtam elada, ning maaelanikkonda solgiti omavalitsus- ning korrakaitsetegelaste täie teadmise ning tegevuse juures ja abiga. Need niisama kultuursed inimesed, keda ma juhuslikult nt raamatukogude või naisseltsi kaudu olen tabanud, on kah kuidagi resigneerunud, väsinud, soovivad, et neid rahule jäetaks - ilmselt mingi põhjusega...
Oma plogis olen sellest asjast kribanud pikalt ning mananud inimeste vaimset laiskust ja allaandlikkust.
Kuskil jah kirjutatakse seltsimaja-kylakiige-projekte, aga enamuseses meie asumites ju ei kirjutata...
Kaarnakesel on endal naabrite ning vallavalitsusega suhtlemiseks perfektselt omandatud politseiniku sõnavara ning käitumislaad, ning ka hyydnimi "värdjas ment" - mitte enda algatusel, muidugi...
Erand
kaarnake l-mata

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Okt 22, 2009 11:07

no aga.. kui kaua sa ikka seal möödanikus elad :). pööra ümber ja muuda fookust :). endal hakkab parem.
trumm

PostitusPostitas kaarnake l-mata » Neljapäev Okt 22, 2009 11:19

Jõudsimegi välja tänasesse päeva. Voldin nyyd oma haridusgeograafia kokku ja hakkan jälle rõõmsaks. Lihtsalt vahepeal saab mõni kaua seisnud kysimus ka pea teiste murede alt välja pista, seekord hakkasin närima tagamõttega: lollid vanavanemad-lollid vanemad-lollid meie-lollid meie lapsed... aga ma ei taha olla lihtsalt väike lylike paratamatuse/lolluseahelas!
Raamatud võiksid odavamad olla, ning bensiin, ja muusikat tahaks varastamise asemel ilusasti osta...
kaarnake l-mata

PostitusPostitas trumm » Neljapäev Okt 22, 2009 11:34

igaühel on võimalus oma elus see muutus teha. muuta fookust. sõltumata sellest, mis on enne olnud. ka sellest, mis on enne tema enda elus olnud. oluline pole, mis oli, vaid kus me praegu oleme ja kuhu me jõuda tahame.
trumm

PostitusPostitas kaarnake l-mata » Neljapäev Okt 22, 2009 11:49

Silmade avamine fookuse muutmiseks nõuab parasjagu jõumeetodeid. Hea, kui sa oled suuteline endast selle jõuvaru leidma (vrd erinevat infi analyysima) halb, kui seda teiste arvelt teha (enda õiguses kinni, eriti lähedastes suhetes). Olen õppinud asju mitme vaatenurga alt uurima, ning lähenen juba gurulikule valikuvabaduse tunnetamisele:D
Muinasjuturaamatu veerijast saab alguse suur entsyklopeediakirjanik, või täiesti uue suusakoolkonna rajaja. Polegi võimatu. Lihtsalt tuleb vahele jätta lõik "see, mis sobib Jupiterile, ei sobi töölise lapsele"
kaarnake l-mata

PostitusPostitas trumm » Reede Okt 23, 2009 10:30

ei nõua see mingeid jõumeetodeid. tahtmist on vaja. kui tahtmist ei ole, siis ongi igasugu "agad" ehk ettekäänded, miks ikka ei saa.
trumm

PostitusPostitas kaarnake l-mata » Reede Okt 23, 2009 11:18

98% nõus.
kaarnake l-mata

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline