Häälestumine avalikuks esinemiseks

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Häälestumine avalikuks esinemiseks

PostitusPostitas käbi » Teisipäev Veebr 09, 2010 17:02

Ehk, see tegelikult vist peaks mingi tervise teema alla käima.
Kuidas Teile meeldib esineda suure auditooriumi ees? Millised hirmud tekivad ja kuidas nendega tegeleda.
Ma ise olen suht selline pigem kartja, et kui inimesel midagi juhtub ja reageerin kaastundega, kui midagi viltu läheb, aga enam hirm on see, et inimesed naeravad ja on sellised kriitilised. Osade inimeste töö on sellega igapäevaga seoses, aga inimene kes pikka aega pole sellega kokku puutunud, et mis nõuandeid võiks anda?
käbi

Re: häälestumine avalikuks esinemiseks

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Veebr 09, 2010 22:34

harjutagu enne kõvasti.
harjutagu peegli ees kodus. muuhulgas võtku aega ja vaadaku, mis totraid harjumusi tal on - kuidas käte, pliiatsite, paberite jmt käitub.
seejärel, kui on kedagi pereliikmetest vmt, siis harjutagu nende peal. küsigu ausat tagasisidet jne.

ma küll esimesed korrad enne olulisemaid esinemisi nii tegin :)
väga kasulik on muidugi videosse võtta, kel see võimalus on. esinemiskoolitustel kasutatakse seda alati. pärast hea vaadata ja ennast korrigeerida.
trumm

PostitusPostitas toshi suzume » Teisipäev Veebr 09, 2010 23:21

see naer on tegelikult piinliku olukorra lahendamiseks ja reeglina on suunatud enesekaitseks, mitte esineja halvustamiseks.

ma tean, et väga paha soovitus ja nii edasi ja nii tagasi, aga cosi fan tutte - kõige lahjem x***x pool tundi ennem keele alla ... aitab ka poolest. või esimene pool pool tundi enne ja teine pool vahetult.regulaarselt ei tohi.
toshi suzume

PostitusPostitas mYgri » Kolmapäev Veebr 10, 2010 01:43

Vaja läheb 50% edevust ja 50% enesekindlust! :) Uskuda sellesse, mida teed.

Esimesed korrad (noor veel...) ei osanud midagi karta ja viimased korrad polnud midagi karta. B)-

Muidugi oleneb, mida seal rahva ees üldse teha - sooritada mõnd oma lemmiktegevust või täita pealesunnitud kohustust? Ja kui suur auditoorium? 10? 100? 10 000?...

Või nagu üks vaimne isa kunagi noori pillimehi/lauljaid õpetas: Publikule ei pruugi kõik meeldida, aga mikrofon on SINU käes! ;)
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5trans.png[/img][/url]
mYgri

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Veebr 10, 2010 14:25

Ohh, nüüd ma oma sõnastusega panin jumala metsa ja te hakkate hirnuma kui ma ütlen, milles tegelikult probleem on. Tegu on koertenäitusega ja see pole just esimene kord minna, aga... Ma tunnen end nii ebamugavalt kui ma pean seal seisma, kõik vahivad, siis on veel veidrad hirmud, et komistan või kukun, astun koerale käpa peale. Kusjuures, ma ise veel andsin kassjagajale nõu kunagi sama teemaga, et ajapikku läheb asi paremaks. Ei lähe ikka küll.
Mõni kohe pole loodud selliseks avalikuks esinemiseks. Peaks ma veel midagi rääkima kuskil sajapealise publiku ees, siis ma oleks nõus pigem surema.
Ma ei teagi, mida teha. Mitu ööd olen mingeid veidraid unenägusid näinud, ärkan selle peale, et kõik lagistavad naerda. Vältima ei tohi ka hakata neid asju, et siis on asi lõpuks päris hull. Nagu mingi uugumetsa uugu tunne tuleb peale. See Toshi soovitus muidugi tundus suht meeldivana:D
käbi

PostitusPostitas käbi » Kolmapäev Veebr 10, 2010 14:57

Põhimõtteliselt ma tahaks ka nagu nautida seda protsessi, aga olen nagu mingi krambis ämblik. Teistele nagu on see jumala normaalne, minu jaoks selline eneseületus, halvas mõttes. Kusjuures, ma väga täpselt tean, mida ma teen ja kõike on sada korda harjutatud, mind see protsess kui selline ei häiri vaid see on mingi x faktor, mis siis mängu tuleb. Ma kardan inimeste ees esineda. Ma jumala krambistun ja ongi kõik.Pea hakkab ringi käima ja selline maaväline olek tekib.
käbi

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Veebr 10, 2010 17:54

no aga võta siis miski kerge rahustav tablett. palderjani jmt on ju müügil küll. ma küll ei tea, mida see toshi soovitatud xxx tähendab, kuid ilmselt ta sarnase mõjuga ehk on..
trumm

PostitusPostitas logimata Mirjam » Kolmapäev Veebr 10, 2010 20:29

Oh, käbi, ära üldse mõtle, mida teised inimesed võiksid mõelda - oled ju koeraga tiimis, järelikult pead keskenduma hoopis oma tiimikaaslasele. Tema kohe kindlasti mõtleb Sinust väga hästi.
Ega see, kas saate mingi koha või mitte, pole ju elu- ega surma küsimus, võta kogu protseduuri kui meelelahutust ja ära mõtle ei publiku ega kohtunike arvamusele, vaid et teil endil oleks see üritus rõõmuks.
Ma tean kui tähtis Sulle sellest üritusest osavõtt on, egas muidu Sa ei pabistaks, hoian teile mõlemale pöidlaid. Aga mõtle parem sellele ka, et läheb kuidas läheb, egas Su sõbrake jumaldab Sind endiselt.

Aga igasugu apsakaid juhtub ka väga enesekindlate ja kogenenutega :D
Olin oma ühe njuufaga Zelenogorskis vetelpäästekoerte eksamil ja kuna teine njuufa jäi koju (astus viirpuuokka jalga), oli igal pool kahekesi koos harjunud koer natuke rahutu. Pealegi viidi sisse eksamipunkt, et ka koeraomanikud pidid vees kaasa tegema. Kena jah! sest ma oskan vees ainult "korki" hulpida ja ujuda ei oska üldse. Aga tahtmine on taevariik! nii sumasin eksami eeltreeningul ikkagi vette, et kui häda käes, küll mu kuts mind veest välja tirib, aga instruktor, lugedes mu ankeeti, käratas mind veest välja ja disklafis meid. Eks see ajas mind nördima, vihastama ja kõike muud, sest tahtsin ka sellele koerale tunnistust saada. Igatahes mu meeleolu vist mõjus ka koerale, mind "lülitati" välja ja ta täitis iga teise antud käskluse, "tirides" veest välja kõik ja kõike, mida pidi kaldale tooma kiiremini kui teised koerad jõudsid käsule reageerida. Võid ise ette kujutada seda tohuvapohu, mis seal toimus - teised koeraomanikud karjuvad, et koristagu ma oma peni, mina "hõljun liblikana" kaldal ja karjun häält kähedaks, et oma koera kätte saada ja kõigele lisaks publiku rõkkav naer ja aplaus agarale koerale!
Võid ise arvata, millises meeleolus ma koju sõitsin, kuigi tunnistuse me ikkagi saime :D
logimata Mirjam

PostitusPostitas angelen » Reede Veebr 12, 2010 00:04

Koertenäitusel lähevad omanikud pealtvaatajatele vähe korda, kui just midagi eriti väljakutsuvat selga ei pane. Ringi ümber on tavaliselt tõsised huvilised, kes jälgivad koera tõulisust, kehahoidu, liikumist jne. Sisenäitustel ei ole vist kunagi pealtvaatajaid liiga palju.:) Keskendu koerale ja heale koostööle. Mis tõugu koeraga on tegemist?
angelen

PostitusPostitas trumm » Reede Veebr 12, 2010 11:36

ma räägin selle peale ühe väikese loo

pardipere viis pisikesed pojad esimest korda ujuma. üks pardike aga ei tahtnud vette minna. pardimamma siis küsima, miks pojuke õnnetu on ja vastu punnib. pardipoju siis vastas, et tiigi teisel kaldal on põrsad ja kui ta äkki seal vees kohe hakkama ei saa, siis hakkavad notsud tema üle naerma. selle peale ütles pardimamma, et aga mõtle, siis on pardipojake ju koguni 2 head asja ühe hoobiga saanud - ise sai ujuma ja notsudele hea tuju :).
trumm

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline