Lõputu kurjus

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Lõputu kurjus

PostitusPostitas Siina » Laupäev Okt 30, 2010 11:30

Lugesin täna Õhtulehe kommentaaridest jubedaid kommentaare Evelin Ilvese kohta. Üllatuda ei oleks ju mõtet, nad pole kunagi paremad olnud.
Kust küll nii palju kurjust.
Ei teragi sallivust, mõistmist, heakskiitu mitte millegi puhul.
Kas tulime nõukaajast oma kogunenud, aastakümneid väljendamata kurjusega?
Ma ei teadnud ,et inimene on nii lõputult kuri enne kui sattusin internetti.
Mis see on?
Siina

Re: Lõputu kurjus

PostitusPostitas alma » Laupäev Okt 30, 2010 22:20

Siina kirjutas:"Kas tulime nõukaajast oma kogunenud, aastakümneid väljendamata kurjusega?"
Ilmselt on suur osa netis kommenteerijaid sellises vanuses, et neid see nõukaaeg väga kujundanud ei ole. Pigem on asi just selles, et sellises vanuses inimesed ei tea, mis on toimunud meite maal elu ja inimestega sellel perioodil. Seda on ka kommentaaridest näha. Ehk siis et, pigem peaks rõõmustama, millised õppimisvõimalused praegu on. Mitte keskenduma kellegi isikule, kes neid võimalusi kasutada soovib, ja seda väga imeliku negatiivse külje pealt.
Kui Sa pead silmas just konkreetset kirjutist Sinu poolt viidatud isiku kohta... noh, räägivad, et "juhte" kritiseerida olevat inimlik. Ju ongi, olen seda endagi puhul täheldanud.
Mulle näiteks meie presidendipaar meeldib. Täiesti siiralt ja ilma mingi vajaduseta pugeda või "head nägu teha". Pigem võiks irisejad eeskuju võtta, sportida, oma laste arenguga tegeleda, selle asemel et oma elu ja energiat kulutada sedalaadi kommentaaridele. Enamik nendest ei oleks suutelised elama 24h avalikkuse tähelepanu all, olema pidevalt väärikad, väärt kandma sellist tiitlit nagu president või presidendi abikaasa. Olgem ausad. Eelkõige peaks inimesed mõtlema, millised pinged sellise eluga kaasnevad. Ikke peaks püüdma end teise rolli mõelda, ja siis alles iriseda. Kui siis ikka veel tundub, et on, mille üle.
Inimene ei ole lõputult kuri. Aga ma usun, et iga inimene vajab aeg-ajalt võimalust enda negatiivseid mõtteid väljendada. Kes seda siis kuidas teeb. Pigem elatakse netis kuri olles (minu arvates) välja isiklikke probleeme, mida võibolla ei osata lahendada. Siis saab vähemasti kellegi pihta "lajatades" justkui kergendust. Kuigi ma ise arvan, et ei pruugi, sest negatiivne kipub ringiga inimesele tagasi tulema.
alma

PostitusPostitas liivakass » Pühapäev Okt 31, 2010 01:17

Minul pole ka midagi pr Ilvese vastu aga tema sõnavõtud aegajalt võtavad kukalt kratsima ja häbenema küll:S Vaadates teiste riikide esileedisid on meite omal arenguruumi kõvasti.Arukas esileedi käib "samm" taga riigi I mehest mitte ei torma tema ees oma mõttekestega(vähemalt vaatajaile peab jääma selline mulje).
Ja tegelikult ootaks ma esileedilt targutamise asemel tegusid- nt teist last. Ja siis 3ndat ka ja siis juttu kuidas kõik tuleb ise teha ja mitte osta poolfabrikaate ma isegi kuulaks kui tal kokka poleks:P
liivakass

PostitusPostitas alma » Pühapäev Okt 31, 2010 06:42

Heee.. et ootad esileedilt mitut last ja siis seda, et ta oleks agar ja nõtke ja teeks kõik ise :)? Kuda seda siis nüüd tõlgendada? Naised, ahistatakse!!!!
Viidatud kirjutise puhul, kui ma nüüd õieti aru sain, oli tegemist ajakirjaniku poolt leedi blogi kasutamisega ning sealt uudise kasutamisega oma artiklis. Või misasjale need kommenteerijad viitasid?
alma

PostitusPostitas alma » Pühapäev Okt 31, 2010 06:50

Lisaks veel, et kui sedasi artikleid kirjutatakse ja siis neid kommenteeritakse, millest ka teemaalgataja teema räägib, mis toimuks ühe naisterahva elus, kui ta otsustaks sellise ameti juures lapseootele jääda? Kuidas sellised pinged, mis ametiga kaasnevad, võivad sellele naisterahvale ja ka tulevasele lapsele mõjuda, sellele oled mõelnud? Üks asi on ühiskonna ootused, teine olla ise sellises rollis.
alma

PostitusPostitas kassijagaja2 » Pühapäev Okt 31, 2010 14:07

alma, sa ajad ikka natuke segast ka. Esileedid üle maailma ikka aeg-ajalt saavad oma mehe presidendiksoleku ajal lapsi ja ei ole küll näinud, et see kuidagi halvasti oleks mõjunud kellelegi. Minul isiklikult on ükskõik, kas Ilvesed saavad lapsi või ei saa, aga see, et nad presidendipaariks on antud hetkel, pole mu arust küll suurt mingi asi, millega mittesaamist põhjendada ja kurjustada teisega, kuidas see üldse ei mõtle, kui raske ja keeruline on olla esimene leedi. Tema käitumisest meedias eriti ei paista ausalt öeldes, et ta väga kurnavaks peaks seda. Facebookis nt keegi ei sunni teda oma elu sadadesse albumitesse üles laduma - ikka omast vabast tahtest teeb seda, nii et ilmselt tema jaoks avalik tähelepanu küll midagi sellist pole, mida hambad ristis taluda tuleb.

Rääkimata sellest, et kuigi ise ajakirjanduses töötan, ei oska ma küll pakkuda, kui VANAD on kommenteerijad valdavalt. Ma küll nii suure suuga ei tõttaks ütlema, et need on kõik nii noored, et nõukaaega ei mäletagi. Mingeid süvapoliitilisi artikleid vaevalt pubekad kommenteerimas käivad, nad ei klikigi sellisele uudisele. Samas läbu leiab ka selliste artiklite kommentaaridest kuhjaga.

Kurb ja kahju on, et see foorum on siin kuidagi täiesti ära mandunud ja peaaegu igas teemas vahib lõpuks vastu mingi salvamine, virisemine ja omast arust väga hästi sõnastatud iroonilised kommentaarid. Ma väga tahaks, et foorumi autoril oleks viitsimist asi natuke rohkem käsile võtta jälle, saaks äkki elu sisse uuesti ja läheks lõbusamaks siin. Saaks võib-olla uuesti asjalikku nõu ja kasulikke teadmisi ka siit, vahelduseks niisama jauramisele, mis siin viimasel ajal valdav on.
kassijagaja2

PostitusPostitas alma » Pühapäev Okt 31, 2010 16:09

Jajah.... seda nüüd küll.
alma

PostitusPostitas liivakass » Esmaspäev Nov 01, 2010 01:01

sry kui mu jutt tundus "salvamine, virisemine ja omast arust väga hästi sõnastatud iroonilised kommentaarid" Ma lihtsalt konstateerisin üldteada fakti millega minu isik täiesti nõus on. Oma maailmavaatelt olen ma pigem liberaal ja äärmiselt tolerantne, samas ei arva ma , et peaksin nõustuma ajaülejäägist tekkivate arutute uitmõttekestega.
*kommid pole kräpp kui neid vahel vaid süüakse
*isale kes on jäänud töötuks pole paslik ütelda, et saadki lapsega mängida rohkem
*meeste kallal pole vaja iriseda miks ollakse nii vähe huvitatud oma järeltulijatest kui ise ollakse "ärandanud" teiste laste isa
*kõiki ja kõike pole õigust arvustada ja ennast upitada: töötav ja lapsi kasvatav pere ei jaksa leiba küpsetada ja päris kõike ise otsast lõpuni teha, pole jaksu ajaliselt ega majanduslikultki kõigil(respect paljulapselistele peredele siinjuures)

ps. kui see foorum nii jama on siis võime ju laiali minna(alma head huumorit jään siis taga nutma) ja jäävad siia 2-3 tegelast kes ei pea mõtlema ega arutlema millegi üle ega ümber, kiidavad vaid üksteisele takka- turvaline ja roosa muumimaa ju siis.
[i]Vabandan ette sarkasmi pärast![/i]
liivakass

PostitusPostitas juta230 » Esmaspäev Nov 01, 2010 01:53

Niipalju, kui on maailmas erinevaid inimesi, on ka erinevaid arvamusi.

Olen vahest ise ka mõnda artiklit kommenteerinud ja seoses sellega olen saanud oma kommentaaridele ka kommentaare ja võin öelda, et tihti peitub kurjus hoopis kommetaari lugejas mitte kirjutajas. Sest mina pole kommentaari kirjutades üldse halba mõelnud.
juta230

PostitusPostitas alma » Esmaspäev Nov 01, 2010 08:33

http://www.youtube.com/watch?v=FFMLyYa9T7E
alma

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 3 külalist