Laps varastab - mida teha?

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Laps varastab - mida teha?

PostitusPostitas Karita » Laupäev Mär 19, 2005 00:03

ja ärge hakake rääkima, et kodune kasvatus on puudulik.Olen nõutu,asjad on ju kodus kõik olemas ja kõht täis,aga koolis varastas 25 eeki ja ostis lihtsalt süüa.Tüdruk on 8aastane. Tulin temaga koolist koju ja andsin talle lihtsalt rihma, nutsin ja lõin.Ei julgegi mõelda mis siis saab kui nii veel juhtub.Aga jäära kombel on ta täielik põikpea ja ma võin rääkida nii palju kui tahan,tunne on selline, et ta ei saa kunagi aru ja teeb ikka nii mida ise tahab.
Karita

Re: Laps varastab-mida teha

PostitusPostitas mari » Laupäev Mär 19, 2005 05:16

Aga kui oleksid jätnud rihma andmata ja küsinud, rääkinud, lasknud rahulikult vastata? Oleksite teinud asjast järeldused ja andnud võtnud lubadusi?

Mida Sa selle rihmutamisega teada said?
Kardan, et uks karjus ja teine nuttis ja oigas ja oligi kõik?
mari

PostitusPostitas Karita » Pühapäev Mär 20, 2005 09:45

Tegelt see asi pole nii lihtne. Koolist varastas ta esimest korda,või ei ole lihtsalt ennem vahele jäänud.Aga kodust on ennegi raha võetud ja mina leian, et kui ei küsi,on ka kodust võtmine varastamine. Ja veel hulk muid pisiasju tema käitumises,see asi oli lihtsalt kõige tipp .
Olen rääkinud, küsinud- tema vastab, ei tea miks tegin. Ta on lubanud, et saab aru ja ei tee enam nii...aga ikka. Vahepeal mõtlesin , et lähen psüholoogi juurde, sest võib olla ta üritab oma käitumisega millegile tähelepanu juhtida, aga ei saa lasta tal ju süüdimatult varastada ja loota, et see läheb üle.
Tean, et rihm ei olnud õige asi,sellepärast küsimuse esitasingi, äkki on kellegil ka mingi samasugune kogemus ja mis ette võeti.
Karita

PostitusPostitas tyyt » Esmaspäev Mär 21, 2005 10:25

Arvan,et lapsel on vaja sõpradele näidata ,et mul on koguaeg raha. Vahet pole ,et kodus on kõik olemas.Sõbrad on tähtsamad,nende ees on vaja esineda.Teised tulevad koolist ostavad nänni.ta tahab ka teiste moodi olla.Räägin enda kogemusest meil oli sama probla.laps ise rääkis nendest asjadest.ka mõlemad nutsime ja sai ka vitsa.
tyyt

PostitusPostitas Reet » Esmaspäev Mär 21, 2005 12:04

Võiks rääkida õpetajaga ääri-veeri, et mis toimub. Äkki keegi sunnib selleks. Kui ihunuhtlus ei aitanud, siis pole midagi teha. Äkki tuleks psühhiaatri juurest abi. Minul oli tuttaval just sama lugu. Tüdruk võttis kodust salaja raha nii isa kui ema tagant. Lõpuks ütles, et ta ei saa midagi teha, et kohe peab võtma. Pere korralik, mat-lt hästi kindlustatud jms. Laps õppis praktiliselt neljadele viitele. Igatahes mõjusid talle lõpuks kaks asja. Ta käis lapsega prühhiaatri juures ja sealt sai ka ravi ja tegi avalikuks naabritele ja tema sõbrannade vanematele, et tüdrukul on varguse komme ja palus suhtlemisel seda arvestada. Terve aasta jauras ja siis asi õnnestus. Just eile rääkisin selle prouaga. Tüdruk käib praegu 8.klassis ja kõik juba mitu aastat korras.
Reet

PostitusPostitas krõll » Esmaspäev Mär 21, 2005 12:15

ka mina varastasin lapsena poest - saiakesi, komme, küpsiseid. Ka paljud teised minuealised (algklassdes jõnglased) tegid seda).Ükskord jäin vahele ka ja rohkem enam ei varastanud.
Miks ma seda tegin - arvan, et puudu jäi kodusest soojusest ja suhtlemisest. Ma ei sallinud oma vanemaid, sest arvasin, et nad vihkavad mind. Ükskord ütlesin neile, et tahan internaatkooli minna ja olin väga üllatunud kui nad ei lubanud mul minna. Mõtlesin, et tahavad ju niikuinii must lahti saada. Hiljem olen aru saanud, et neil polnud lihtsalt minu jaoks aega, oma pronbleemidega nii palju tegemist.
krõll

PostitusPostitas karita » Esmaspäev Mär 21, 2005 13:29

Aitähh kes vastasid.
Ka mina loodan, et rääkimine ja karistamine oli abiks. Võib olla on ta lihtsalt nii rumal alles, et ei mõtle mida teeb või ma ei tea. Arvan, et lähen ka laste psühhiaatri vastuvõtule ja üritan veel rääkida, rääkida,rääkida...
Tahan nii väga loota, et see lihtsalt läheb üle, või ta kasvab välja ja õpib vastutama enda tegude eest.
karita

PostitusPostitas kessu » Kolmapäev Mär 23, 2005 15:04

Kuigi Jaapanis on pahateo eest mööda näppe löömine üks osa nende kasvatusmeetoditest, arvan ma, et väljendit- kes lööb see armastab- ei peaks küll sõna sõnalt võtma. Ma leian, et su laps nüüd varastamist küll ei lõpeta. Peksnud ust või autot, aga mitte oma last!!! Kui olete oma suhetes juba sinnamaale jõudnud, et talle rihma vaja, kuna tunned, et muu ei aita, siis on ammu kuskil midagi viltu läinud...
Loomulikult tuleb lapsega rääkida. Ja mitte kord aastas, vaid kogu aeg. Mitte ainult siis, kui ta millegagi hakkama on saanud, vaid ka siis kui ta tubli on olnud. Aga tegelikult soovin sulle palju jõudu ja vastupidavust, sest ei kujuta ausalt öeldes ettegi, mida ise teeks...
kessu

PostitusPostitas vassilissa » Kolmapäev Mär 23, 2005 18:05

Kui seda varastamist on palju, siis äkki peab mõtlema kleptomaania peale. Igatahes tuleks psühhiaatri juures käia.
vassilissa

PostitusPostitas karita » Reede Mär 25, 2005 20:18

Nii siis istun ja ootan ,kuna laps koju tuleb, et küsida ,kust sai 50eeki. Ilmselt pani vanaema tagant pihta. Tunne on küll selline, et parem kui poleks teada saanud. Appi,ma ei saa selle lapsega enam üldse hakama, ainult ühed täitmata lubadused ja ikka jälle varastamine.
karita

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist