Laps varastab - mida teha?

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Re: Laps varastab-mida teha

PostitusPostitas meida » Laupäev Mär 26, 2005 13:01

laps tuleb kodus tööle panna et ta näeks kui raske on see raha natuke kokku ajada sst kõik ei ole nii rikkad et oma võsukestele iga päev 25 eek anda las kogub endale tasku raha .Tore on ju teiste tagant näpata kuid võib olla oli teisele see ainuke raha ka sellele tuleks tema tähelepanu juhtida
meida

PostitusPostitas arvan » Pühapäev Mär 27, 2005 19:34

äkki talle just need pärast-varastamist-vestlused meeldivad? Ta näeb, ema on abitu, tema võimas?
arvan

PostitusPostitas Kayoko » Neljapäev Mär 31, 2005 22:24

Esiteks loe läbi selline raamat nagu kuidas kasvatada emotsionaalselt intelligentset last. Seal oli päris hea teema varastamise kohta.
Esiteks häbitunne. Kui laps ikka varastab tuleb kuidagi tema häbitundele rõhuda. Mitte mõnitavalt ja alandavalt vaid nii et laps saaks sellest aru. Näiteks peab ta minema ja avalikult vabandama selle inimese ees kelle käest ta varastas.
Teine tähtis asi et vanemad jääksid karistamisel kindlaks enese nõudmistele, mitte esimese pisara peale alla andma.
Kolmandaks soovitus lapsel ise endale karistus välja mõelda.
Tegelikult pead sa rohkem ennast maksma panem ja mitte peksmisega vaid suheldes. MA soovitaksin küll kuskile nõustaja poole pöörduda kui ise enam hakkamaei saa. Sest varsti on lapsel puberteet ja siis on nad veel jäärapäisemad.
Kayoko

PostitusPostitas kim » Esmaspäev Apr 04, 2005 18:00

Saan 100% aru Karita murest..Minu enda tütrega juhtus sama asi..kodus kõik olemas,taskuraha saab kõik peaks nagu korras olema.Samas sain teada et varastab koolis.Esimesel korral rääkisime klassijuhataja ja kooli psühholoogiga ,laps tunnistas süüd ja lubas et enam ei tee ja..2 nädalat hiljem võttis taas...ma olin hulluks minemise äärel..ei julgenud karjuda ega sõimata lihtsalt meeletu ahastus oli hinges et minu laps keda ma nii olen üritanud õigete elutõdede järgi kasvatada teeb midagi nii häbiväärset .Ja kuidas ta võib mulle nii teha...
Ei aidanud muud kui läksime psühholoogile..ja käimegi seal...Ja põhjusi miks ta nii võis teha on mitu..esiteks ema ja isa ei ela koos mis on lapses kohutava stressi põhjustanud(kuigi me ei ela aastaid koos ,laps isaga suhtleb) .Teiseks see et ema on pikad päevad tööl jne jne.põhjusi tuleb välja et on palju ja selliseid millele ei oska esimesel hetkel tähelepanugi pöörata.Aga soovitan soojalt panna psühholoogi juurde aeg kinni,palju asju mis on su nina ees ja nii lihtsad lihtsalt ei märka enne kui sulle seda otse öeldakse.
Võibolla sai jutt tsipa ümmargune aga ma südamest loodan et Karita ei jäta asja niisama...asjaga on vaja tegeleda ja tõsiselt !!!
Jõudu sulle ja mulle ka !!!!
kim

PostitusPostitas marru » Teisipäev Apr 05, 2005 15:38

Olgu asi milles tahes - kõige tähtsam on lapsega suhet hoida, temaga rääkida, tema seisukohti ja arvamusi kuulata ja nendega arvestada. Et ta saaks aru, et temast ka sõltub miski, et tema otsus on ka mõne asja juures oluline, et tal on oma kodus mingi roll.
Jube raske on olla mõistev ja loota usaldusele, kui asjad on parasjagu halvasti ja kaugele on näha, et ainus, kes usaldab, oled sa ise - laps on kauge, võõras ja huvitu. Selliseid aegu tuleb vist igas peres ette, minul on oma kolmest lapsest ainult viimasega see veel läbi tegemata. Aga kogemus kahe suuremaga ütleb, et seda rida tasub ajada, kui põikpäiselt laps ka ei käituks ja kui kangesti ei tahaks talle teinekord kannatliku vestluse asemel lihtsalt naha peale anda. Aga sellest viimasest ei usu ma tulu tõusvat.
Ja õige on see, et rääkima ja asju arutama tuleb hakata siis, kui kõik on hästi - pahanduse puhul on nii kerge endast välja minna ja jutt jookseb ummikusse. Tegelikult nad tahavad rääkida ja arutada, aga kui seda kommet pole, on alguses raske.
Mina küsin ammustilma ise lastelt igasugustes asjades nõu ja arvamust, kodust elu puudutavais asjus ilmtingimata - teinekord näevad nad asju nii ootamatu nurga alt, et ise selle peale ei tuleks. Ja usalduslikku suhet on raske alt vedada, usun ma.
Muidugi tuleb meilgi jagelemisi ette, aga ikkagi on hästi mõnus kuulata, kui tüdruk vahel telefonis mõnda sõbrantsi lohutab: vaeseke, ma ei kujuta ette, mis ma sinu asemel teeksin, hea, et mul nii okei empser on!
marru

PostitusPostitas helen » Neljapäev Apr 07, 2005 22:17

ka meie peres on lapsel varastamisega probleeme.9 aastane tüdruk.poodides on talle isegi politsei kutsutud aga ei aita midagi.varastab nii kodus,koolis ja käib ka poodides.ometi ei ole tal milleski puudust,kõik asjad mida ta tahtnud on ja tahab on tal olemas.oleme käinud mitmete erinevate psühhiaatrite kui ka psüholoogide juures,nii siin linnas kui ka kaugemal.ei midagi.ja see kestab juba teist aastat.selle aastaga on asi hullemaks läinud kuna on juurde veel tulnud hulkumised ja valetamised.ja kui küsid lapse käest midagi hoiab suu kinni ja ei ütle sõnagi.
mina olen tema kasuema juba viiendat aastat ja tema ema poolsed lapsed pidid olema samasugusd.isa töötab lapsel soomes ja käib iga
kahenädala tagant kodus.
kõik arstid jne kus me käisime soovitasid lapse sügisest erikooli panna.lasteaias oli tal ka probleeme,sest sealt soovitati laps kohe erikooli saata.
panime sügiseks koha kinni ja loodame et see asi paraneb,sest meil on ka ühine 8 kuune laps ja tema eest tuleb ka hoolitseda mitte koguaeg muret tunda kas jälle läks teine varastama.
helen

PostitusPostitas raina » Reede Apr 08, 2005 12:15

Õige küll, et väike laps vajab ka hoolt, aga... Mis sa arvad, kui oleksid ise 9-aastane. Ja oma ema, nagu ma aru saan, on su lahkelt isale nö ära andnud - endal ei läinud tarvis. ja nüüd pole ka isa iga päev... Ja kasuemal, muidu ehk toredal inimesel, on oma laps, keda hellitada.
Mis sa arvad, kui hästi sa ennast tunneksid? Ehk on see just tähelepanu- ja hellusevajadus, mis lapse sel kombel käituma paneb? Sest siis tegeldakse temaga, siis ta tunneb, et läheb kellelegi korda?
Kirjutad, et kõik asjad on tal olemas. Aga kui palju kordi teda päevas kallistatakse? Kui sageli talle kinnitatakse, et ta on armas, tähtis ja vajalik? Palud sa temalt abi väiksema hoidmiseks ja ütled talle tunnustavalt: kuidas ma küll ilma sinuta hakkama saaksin?
Mõtle ennast korraks temaks, ja ära vaata asju, mis tal olemas on, vaid mõtle tunnetele, mida ta ehk piisavalt ei koge. Hellus, hoolimine, armastus, oliuliseks ja vajalikuks olemine, turvatunne, teadmine, et mind armastatakse igal juhul, mis ma ka teeksin - on tal see kõik? Siiralt, mitte sõnades? Küllap on tedagi millegi eest kiita ja tunnustada, prooviks ehk seda? Ma küll ei usu, et kui tegemist pole just vaimse alaarenguga, siis oleks erikool - millisesse erikooli nii väikeseid lapsi üldse saadetakse??? - lahendus.
Kui su oma lapsega mõne aja pärast probleeme tekiks, kas sa tema saadaksid ära? Mõtelge ikka veel - kannataja pool on ju laps, tema ei saa=oska ise oma asju ajada, täiskasvanud PEAVAD aitama. Ei saa 9aastasele käega lüüa ainult sellepärast, et temata on lihtsam. Liiati on selle lapsega seda kord juba tehtud - palju võib?
raina

PostitusPostitas kassitapp » Reede Apr 08, 2005 13:06

Aga kui kasuema ei jõua olla see kõige-kõige kasulapsele, kas siis peab kohe süüdistama? Nagu varnast oleks siirad tunded, õiged kasvatusmeetodid ja aega võtta, reaalsus on tavaliselt midagi muud. Kasuema on üksi jäetud, oma (esimene?) laps väike, mees on välismaal, see pole ju tavapärane situatsioon. Ja ei ole need arstid ka meelsasti eriasutust soovitamas, ikka häda sunnib.
Raina, tundud omavat kogemusi probleemsete lastega, Helenil on meiliaadress ju olemas, võta ühendust ja mine aita, niisama foorumis targutada on kasutu.
kassitapp

PostitusPostitas helen » Reede Apr 08, 2005 17:46

tore oli su kommentaari lugeda.just laps on puudega.ta on küll 9 aga vastab 7 aastase lapse tasemele.ega jah me ei paneks teda erikooli aga kui juba kolmandat aastat eriarstid seda soovitavad siis ei jää ju muud üle.ja ega selle varastamisega on ka nii,et kutsutakse juba poodi talle politsei.ja asi järjest hullemaks läheb.ta laseb püksi ja ütleb,et ei viitsi wc minna.nii kodus kui koolis.
ära arva,et ma hellitan ainult oma last.ka tema saab oma osa mis see loeb et ta pole minu laps,olen teda kasvatanud juba 4 aastat,koos tegeleme väiksemaga,käime lasteüritustel,teeme koos süüa jne.
kui sa asjast midagi ei tea pole vaja ka targutada.
helen

PostitusPostitas raina » Reede Apr 08, 2005 23:40

helen, mul on siiralt kahju kui mu jutu toon tundus süüdistav - seda ma küll ei tahtnud. ma ei arva üldse, et sellise lapsega kerge on. Aga vahel löövad ju mured üle pea kokku, nii et asjade teist külge ei jaksagi märgata, tahtsin ainult neile osutada - et äkki pole lihtsalt enam hulk aega niipidi mõelnud, st lapse seisukohast. Kui üks pahandus teist taga ajab, siis võib ka oma lihane laps meeleheitele ajada, seda tean ma hästi.
Ehkki kõik kirjeldused selle lapse käitumise kohta viitavad küll tõesti tähelepanu püüdlemisele, ei saa loomulikult väita, et nii ongi. Sina oled asjade sees, loomulikult tead paremini, kuidas tegelikult on. Liiati kui olete arstide juures käinud.
Tegelikult on ju juba fakt, et sa teise naise last kasvatad, lugupidamist väärt, igaüks seda ei suudaks. Kui solvasin, siis küll tahtmatult, vabandust!
raina

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist