Lapse ristimine

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Re: lapse ristimine

PostitusPostitas Arina . » Teisipäev Dets 30, 2008 20:49

Kui tahan oma 18 aastast last ristida , ja selline nimi nagu temal on puudub nende ristikirikus kas siis peab seda muutma , ja milline see olla võib ?
Arina .

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Dets 30, 2008 22:39

no a pane siis 2 nime. ilmselt tegu õigeusuga, neil ongi nö päris nimi ja ristinimi erinevad.
trumm

PostitusPostitas JoosuJoosu » Kolmapäev Dets 31, 2008 00:59

[url=http://www.eelk.ee/eelk_vastused/v_vastus.php?id=104][u]EELK/Küsimused ja vastused[/u][/url]
JoosuJoosu

PostitusPostitas pätt » Kolmapäev Dets 31, 2008 01:31

a) huvitav, mida see 18 aastane mõtleb sellest, et keegi tahab teda ristida?
b) "... nende ristikirikus ..." - mis see tähendab? et kas "ma" tahab seda 18 aastast ristida mitte enda kirikus? ...
c) kas "ristimist" [-] läbi viiv asjapulk poleks parim allikas info saamiseks?

ristinimi (või mitte) on ristimise juures vast üks vähemtähtsatest asjaoludest - ehkki evangeliseerimine on iga kristlase kohustus, peaks jumala juurde jõudmise tee valikul valiku põhjused vast selged olema - "nende" kirikut peab kindlasti aktsepteerima, aga sellisel puhul ei saaks rääkida "oma lapse ristimisest", ja vastupidi.
pätt

PostitusPostitas alma » Kolmapäev Dets 31, 2008 02:14

a) Ei oska öelda. Aga vaevalt ta vastu tahet seda teha laseb.
b) Oletan, et "ma" võib olla üldsegi mitte kiriku liige, kes siiski oma laste puhul tahaks... noh... ristida. Ehk siis oma lapsi mingis mõttes kaitsta.
c) Sellist infot võib olla väga keeruline küsida, julguses võib asi olla ja... lihtsalt pelguses kiriku kui veidi müstilise organisatsiooni suhtes. Või soovis mitte liiga rumal välja paista. Mul oli kord vaja ühele kirikuõpetajale helistada, ja istusin tunde telefoni ees, vist lootsin et see helistab talle ise. Lõpuks leidsin hoopis kellegi, kes selle kõne mu eest ära tegi.

Usuga on keeruline, aga ma saan nendest vanematest aru, kes oma lapse justkui "kindlasse kohta" ankrusse tahavad panna. Uskudes ja lootes et see pakub hingelises mõttes kaitset.

Nimi on ka oluline :). Väidetavalt on igal nimel oma "kaal" ja "aura" ja nii edasi...
alma

PostitusPostitas kassijagaja2 » Laupäev Jaan 03, 2009 18:28

Uvitaff teema... Olen siin ise napilt üle kuu viisakalt ristitud-leeritatud ja ma olen väga tänulik, et mu vanemad lasid mul selle valiku ise teha ega otsustanud minu eest. Täpselt sama kavatsen teha oma järeltulijatega, kui nad kord tulevad. Ei ole vaja teha nii suuri otsuseid teise inimese eest.

Olen luterlane nüüd siis ametlikult, aga kogu see ettevõtmine oli minu jaoks keeruline. Öeldi: ristige ikka oma lapsed ära, nad peavad nii palju otsuseid elus tegema omal käel, tehke see üks nende eest. Aga see on ikka kaunis suur otsus.
Muidugi mõtlen, et kui kunagi lapsed on, siis keegi võiks neid nagu hoida ja kaitsta ... Aga vot nüüd pean tegema luterlasele ebasobiva avalduse ja tunnistama, et leeripäeval usutunnistust öeldes valetasin veits. "Mina usun Jumalasse, kõigeväelisesse isasse": usun. Aga ei usu, et neid on ainult üks :) Usun, et on olemas ristiusu jumal, aga usun, et olemas on ka Shiva, usun, et on loodusjõududest jumalad jne. Usun lihtsalt mingisse suuremasse väesse.
"Mina usun Pühasse Vaimusse, üht püha kristlikku kirikut": jah, usun kristlikku kirikut. Samamoodi usun kõiki teisi.
See oligi mu jaoks keeruline, et mida teeb inimene, kes tahab, et oleks nagu kudagi mingi kinnitus antud, et keegi hoiab silma peal, aga samas ei oska valida endale üht kindlat usundit? Enda näitel näen, et valib luteriusu :D Aga kas see nüüd õige oli ...

Laste ristimises usungi seetõttu, et keegi valvab nende üle ikka. Kui see pole Jumal ja Jeesus, ehk siis on Shival või Višnul aega silma peal hoida. Või kellelgi teisel. Mõnel jumalal maailmas ikka hetk leidub :)
Ja kui siis laps on ise ükskord otsustusvõimeline ja teab, et ta usub vot just seda ja see valik on ristiusk, siis lasku käia.
kassijagaja2

PostitusPostitas alma » Laupäev Jaan 03, 2009 21:55

In Omnibus Quaerant Deum
"In all things ask God"
:)
alma

PostitusPostitas käbi » Pühapäev Jaan 04, 2009 23:00

nagu kõik teed viivad rooma, nii on ka teed jumala juurde erinevad.iga ühe enda asi, milline muinasjutt on talle meelepärasem.(puusepp, kes siis selle piibli kokku kopsis, oli ikka oma aja kohta kõva mees, ma ei oska midagi öelda, hiljem muidugi ilmnes, et ta oli selle kellegi pealt maha kopsinud kui mattheuse evangeelium leiti ja siis omakorda tegi kirik otsuse, et natuke liiga vabameelne värk ja kui juba on kopitud, asi see siis veel uuesti ümber kriitseldada)
kui veits närida, siis eesti vabariigis on usuvabadus ja tegelikult loogiliselt mõeldes kehtivad need seadused ka imikute puhul, seega ei tohiks ükski vanem oma last ristida-tilli lõigata või teab mida hullu veel ette võtta, sest hiljem võib oi oi kui palju segadust tekkida.ime, et ühtegi kohtuasja veel pole sellega seoses olnud.
kunagi liisbeth ütles ilusasti, et kristlane olla on kõige lihtsam;teed 6 päeva pattu ja seitsmendal päeval palud andeks ja kogu lugu.
käbi

PostitusPostitas käbi » Pühapäev Jaan 04, 2009 23:18

mingi sellise minu korraarmastusliku loogika järgi peaks siis olema igal jumalal seal taevas oma box, igal ühel on siis oma silt seal värava juures, et mõni valesse aedikusse ei sattuks, kes kunagi sinna üldse jõuab.
põrguga on lihtne, seal on üks värav, üks katel ja pole vahet, mis usku sa oled.kurat on liberaal, aga jumalatel on omad poliitilised suundumused, pead jälgima prorgrammi.asjaga kursis olema, käima koosolekutel ja laulma, isegi kui sa laulda ei oska.

mnjah, ehk oli vale end nüüd nii otseselt väljendada, aga sellised ususõjad jms. just eriti ei süsti kirikut kui sellist pidama maapealseks kuulutajaks.
jaan tätte ütles ka ilusti, et olen keskmine eestlane ja usun lihtsalt millesegi, on see kosmiline jõud või jumal.
käbi

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Jaan 05, 2009 00:05

ma ükspäev kirjutan siia :)
trumm

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 3 külalist