Lapse ristimine

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Re: lapse ristimine

PostitusPostitas alma » Esmaspäev Jaan 05, 2009 00:16

kassijagaja2, aga miks Sa tahad kiriklikku laulatust?

Põrguga ei ole lihtne. Jumal lõi inimese oma näo järgi (kristluses). Ka tema riigi alamad, näiteks inglid, on vast samasugused, inimlike loomuomadustega. Kui Looja on A ja O, siis peaks justkui kõik loodu teda peegeldama. Järelikult ka langenud ingel, keda Kuradina tuntakse. Milline on inimene, kes on ootamatult ilma jäänud kellegi talle väga tähtsa armastusest ja hoolimisest? Ta teeb kõik, et selle tähelepanu võita. Kui vaadata lapsi miskis kollektiivis - kes teeb kõige rohkem pahandust? Ikka laps, kes tegelikult oma hinges on üksik ja vajab mitte vitsa, vaid mõistmist.

Kui saaks Looja kuidagi selle lapsega ära lepitada, et laps oma vigu tunnistaks ja Looja suudaks andeks anda...

Ja üleüldse... Loojal peab hobuse kannatus olema...
alma

PostitusPostitas käbi » Esmaspäev Jaan 05, 2009 00:37

kõigepealt peab see looja astuma kuhugi ühingusse, et me saaks hakata klassifitseerima mingi raamatu järgi teda.sealt edasi tuleb kannatus ja muu.
no üleme siis selle sentimentaalse asja välja, e tegelikult kogu nende muinasjuttude mõte on armastus, armastus ükskõik mille vastu tekitab inimeses huvi elada, kui pole armastust pole elu.see ei pruugi olla armastus teise inimese vastu, se võib olla ükskõik mis kujul armastus, aga inimene , kes armastab, see elab.
käbi

PostitusPostitas stadtspatz » Esmaspäev Jaan 05, 2009 01:34

karm ... ehk on kassijagaja absurdiga nati liialdanud?
http://www.youtube.com/watch?v=jHPOzQzk9Qo
stadtspatz

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Jaan 05, 2009 11:43

käbi, miks sa seda sentimentaalseks nimetad, kui see on ometi kõige suurem tõde üldse?

ma ikka imestan vahest inimesi.. või on see eestlaslik joon, ei tea. kui on vaja sitasti öelda, sõimata v kiruda, siis tuleb nigu varrukast. ei mingit kohmetust ega piinlikkust (kuigi ometi võiks ju olla). aga kui on vaja headest, ilusatest ja õigetest asjadest rääkida, siis oleks nigu keele alla neelanud.. kokutavad, mökutavad, punastavad ja kahvatavad ja lõpuks teevad lolli nalja ka otsa. miks? minu jaoks tõeliselt arusaamatu ja äraspidine asi...
trumm

PostitusPostitas alma » Esmaspäev Jaan 05, 2009 16:42

Ei, trumm, tead... Mul on küll väga kohmetu ja piinlik olla, kui ma kellegi noh... näiteks p***e saadan. Päriselt ka.

Kui Sa nüüd niimoodi küsid, et miks.. Kui headest, ilusatest ja õigetest asjadest liiga palju rääkida, siis hakatakse paratamatult ullikeseks pidama. Võibolla tuleb see sellest, et igaühe jaoks on see hea ja õige vähe erinev ja tekitab pahameelt või kuidagi sedamoodi, kui keegi oma tõde kuulutab. Või tekitab pahameelt, kui ei viitsi see hea ja õige olla, samas tead, et nagu peaks ja õigem oleks... ja keegi piriseb muudkui, et kuidas see käib. Selle kohta on öeldud (ei mäleta täpselt kes), et ühiskondlik teadvus hakkab midagi, mis on positiivne, maha suruma, see ongi nii seatud. Mitte et nüüd ennast sellest peaks laskma häirida. Koerad hauguvad, karavanid sõidavad...

See küll vähe teine teema - aga, noh, näiteks kui suitsetamist maha püüad jätta, siis pakutakse sulle alati vääääga meelsasti suitsu, et noo, võõõta - võõõta, ära nüüd jama, ja nii edasi. Millest see tuleb? Kui kütad suitsu teha iga päev, katsu sa siis muudkui kelleltki üks "pabeross" kätte saada..

Ja noh, näiteks sefiir shokolaadis, just läti toode... tead, kui hea, ilus ja õige see on... Pakk korraga ära süüa... :D.
alma

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Jaan 05, 2009 17:32

no nüüd võrdles...

a sellest ma ei saagi aru, miks see ühiskondlik teadvus hakkab positiivset maha suruma. täiesti nõme ju! ei ole nii seatud.. miskit pole iseenesest nii seatud.. ikka inimesed on ta niukseks seadnud.. a vat mispärast, sellest ma aru ei saa. ja no pidagu siis ullikeseks, kui neil sellest kergem hakkab

ja ausõna, kui ma suitsetamise maha jätsin, siisküll keegi ei pakkunud. tunnustasid hoopis :). pärast muidugi vingusid, kui ma neil enam oma territooriumil suitsetada ei lubanud või kui ma ise polnud enam nõus tossu sees olema B)-
trumm

PostitusPostitas käbi » Esmaspäev Jaan 05, 2009 18:35

sentimentaalsus ehk ei olnud kõige parem sõnavalik.
paljude asjade puhul asjade sõnadesse panek võimatu, sa ei suudaks nagu selle asja tegelikku mõtet edasi anda ja siis tunduvad sõnad naeruväärsetena.sest asja olemus on palju suurem.
lugesin just Lille Lindmäe Tähed on bioväljas ja taevas ja siis mulle mütsatas pähe, et on asju, mida ei ole võimalik seletada, nii nagu ilmselt mõne jaoks on see raamat sõnade read paberilehel, siis ma sain sellest täiesti erilise energialaengu, et hing heliseb sees, kui katsuda seda kuidagi seletada.
käbi

PostitusPostitas alma » Teisipäev Jaan 06, 2009 00:52

Sõnad ongi energia :). Mõne inimese kirjutatut loed, ükskõik mida ta kirjutab, noh, kui just otseselt solvama ei tule, ja hakkab parem olla, või mõtled elu üle või... Ja mõne puhul lähed igast sõnast närvi... Juttu ajades tegelikult samamoodi... Meil oli idamaade filosoofia õppejõud selline, et mulle väga meeldis tema loengutes käia, lihtsalt teda kuulata, käisin vist isegi mingit sarja mitu korda kuulamas. Ja siis viimases loengus ta üllatas sellega, et hakkas sellestsamast asjast rääkima, inimeste energiatest, et mõnega on hea suhelda, mõnega mitte... See jäi kuidagi eriliselt meelde. See vist on ka, kuidas need energiad kokku klapivad...
alma

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Jaan 06, 2009 14:49

sõnad on KA energia, jah :)

käbi - mhmh, nii ta ongi :)
trumm

PostitusPostitas liivakass » Neljapäev Jaan 08, 2009 02:00

angerja juurest tagasi ristimiseni- neid asju mille eest ma olen tänulik oma isale pole just palju- 3 saabki kokku, ilus nimi, elu andmine ja see et ta mind EI LASKNUD ristida. Nüüd on omad lapsed suht suured ja oli ka millalgi teema kas ristida sest see on in- tegime siis pika arutelu mis ja milleks, kas tõesti sügav soov või lihtsalt linnukese pärast?????Uurisid neid asju nad ise ja siis teatasid- ei ole vaja, kui ma tahan on jumal mu jaoks niigi olemas( ärge ehitage mulle kodasid) ja kirikus käiakse me peres nagunii aegajalt. Abikaasa on mul venelane ja ka ristitud nagu ta õed-vennad, nende kõigi lapsed on ka ristitud õigeusku- või on õigem ytelda olid, sest nüüd kui neil omal on lapsed lasid nad endid ümber ristida, sest muidu ei saanud lapsi ristida. Põhiline asja juures on see, et oi kui ristiema-isa tuleb külla siis ega ta ei saa ju midagi toomata jätta kallist ja suurt- sest ta on ristivanem. seega pole mitte sügav soov olla ristitud nn jumala rõõmuks vaid mood ja mingil määral ka kasu. Ma pole usklik- kuigi ei saa ka välistada, et kusagil on see suur miski mis meid elus hoiab ja juhib aga ristimist sellistel kaalutlustel ei pea ka õigeks. Pigem olen kirikus käiv pagan .
liivakass

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist