Kas meil on kiire?

Peresuhted, lapsed, rasedus ja sünnitus, tähtpäevad jm.

Re: Kas meil on kiire?

PostitusPostitas lilluke » Kolmapäev Mär 29, 2006 15:06

Liisbetil on sellepärast kiire, et kõikidel teistel on tööpäev tervelt 24 tundi pikk, temal ainult 24 tundi.

Vaata hetkeks, ega Sa vales suunas ei jookse?
lilluke

PostitusPostitas liisbet » Kolmapäev Mär 29, 2006 15:28

Noh! :D Kas kellelgi on jälle ütlemist? :D
liisbet

PostitusPostitas Tulipa_tööl » Reede Apr 07, 2006 15:22

Minul küll kiirustamise kommet ei ole, pigem on vahel ajapuuduse komme. Aga näe, leidsin teida ja hakkasin siin käima lugemas, vahel ka kirjutamas... isegi tööajal leian aega, nii et aega on ja kiiret pole. Mõni nüüd ütleb et olen uimane. Mul ülemus ütleb, et paks inimene on laisk inimene ja kui mina kõhna oleksin siis ta peaks kontorist mu aktiivsuse pärast välja kolima, sest praegugi on raske :P KIIRET EI OLE, AEGA ON :) Plaanid ja prioriteedi tuleb paika panna :D
Tulipa_tööl

PostitusPostitas anweli » Teisipäev Mai 02, 2006 21:42

mõni lihtsalt enda tähtsustamiseks või enese upitamiseks rõhutab , et kiire ja tohutult tegemist, aga tegelikult vaatad, et mis ta siis nii väga ikka korda saatnud. meil enamusel lapsed , söögitegemised, koristamised......
see kiire olemise jutt endale tähelepanu püüdmise eesmärgil.... mulle tundub nii, sest kui kuulad neid inimesi, kes tõesti jõuavad ja midagi saavutanud need ei rõhuta seda, kui tublid ja kui ´´kiire´´ neil on.
vahel, kui selliste sehkendajatega kokku puutun siis küsin nende kiusamiseks, et mida nad siis ka korda saatnud, kas mingi märgi ka enda tegevusest maha jätnud ... tavaliselt ei tule nagu midagist, aga tegemist on ikka kohutavalt.
`Polka`
anweli

PostitusPostitas MAMMU21 » Neljapäev Mai 04, 2006 17:02

Õnneks mul vist ei ole kunagi kiire,ainult siis kui pean lapse riidesse panema,et kas bussi-või marsa peale jõuda.
Ise olen tööl hommikust 8.30-st ,kuni kella 21.00-ni...siis enam ei hakka midagi tegema,muidugi kui nõud on pesematta,siis veel õhtul pesen ära.
Aga kui vabad päevad,siis esimesel päeval koristan maja puhtaks ja teisel päeval nokitsen midagi teha,kas aias,või sätin laste kappe...parandan laste riideid(kui on mida parandada).
Tean ka naisterahvast,kes elab üksi kolme toalises korteris....kutsusin ta endale külla,aga ta ütles,et mul ei ole aega,vaja koristada ja üht-teist teha....siis mõtlesin,et vajun lihtsalt tema poole sisse ja vaatan,et millega ta tegeleb.Lähen sinna ja mis oli mu üllatus,kui ma astusin kööki....pesematta nõud...suures toas vaibal..kapil..tolm .....tema magamis toas oli ta voodi ka tegematta ja ise kõndis ringi hommikumantliga...kella 16.00 ajal.
Ma ei hakanud talle midagi ütlema,sest see pole minu asi,kuidas keegi elab...aga jube oli küll.Ma saan aru,et sul on väikesed lapsed,et siis pead kogu aeg nende taga passima,et ära kohe koristada.Aga ta oli ja elas üksi....
Ah...
MAMMU21

PostitusPostitas riinel » Neljapäev Mai 04, 2006 17:19

aga võibolla ta lihtsalt ei tahtnud tulla. Et aega pole, on kõige lihtsam vabandus.
minu kaktused: http://www.cacti.planet.ee/index.html
riinel

PostitusPostitas käbi » Reede Mai 19, 2006 14:33

Loen just raamatut T. Hellsteni *Saad kõik millest loobud* ja seal oli päris huvitavalt kirjutatud selle elu kiiruse kohta.
Et inimene rajab endale nn. varjupaga selle näol.
*Kiire tekib siis kui inimene teeb selliseid valikuid, et ta ei jõua hetkekski peatuda.Kui ei tarvitse peatuda,pole vaja toime tulla oma elu tühjuse ja iseenda küündimatusega.Mida suurem ahistustunne, seda suurema hooga edasi.Mida suurema hooga edasi, seda suuremaks muutub äng.Nii põgeneb inimene selle eest, mida ta taga ajab.Ta soovib väga, et teda hinnatakse ja armastatakse, kuid ei märka, et tunnustus on kogu aeg ta selja taga.*

Ic nüüd vaatan, et Mirjam oli sama raamatut soovitanud kui teema uuesti läbi lugesin.
käbi

PostitusPostitas ops » Reede Mai 19, 2006 15:11

panin tähele, et virisevad inimesed on väsinud inimesed. Millest on väsinud - variante palju: töö, suhted, ülekoormus e töö+kodu, elustiil, jne. Kõige suurem defitsiit meie ajastul on enda ja elu üle mõtisklemine ja lõõgastumine.
ops

PostitusPostitas liisbet » Reede Mai 19, 2006 15:56

Mul ajab alailma üks tegemata-tegemistvajav-töö (lühidalt TTT) teist taga ...:P...vahel moodustavad TTT-d tropi. Kujuneb TTTT.
Mõni nõrganärviline vajaks sarnases situatsioonis vältimatut hospitaliseerimist või evakueeruks kiirendatud korras :D Olen suutnud ellu ja terveks jääda ning rõõmus kah veel :D
---
Mida siis ikkagi teha, kui krooniline kiire on? --------- A MITTE MIDAGI! :D
kui töö/tegemine ei õnnestu/laabu või tuju ei ole - siis ära tee üldse. Hiljem teed sama töö palju kiiremini ja korrektsemalt ja jõuad veel midagi muud kah lisaks teha ....sama kiiresti ja sama korralikult...;)
---
Mul aasta/kümne/id tagasi kujunenud suhtumine...
nimelt ... sama seis sohusattunud ja mülkassevajunud tüübil - mida enam rabeled - seda enam vajud... => OLULINE ON SÄILITADA RAHU ja KÜLM NÄRV.
SEST olukorrad lahenevad alati iseenesest ;) => MITTE KIIRUSTADA
Tuleb õppida lahti laskma /kõigest ja kõigist/, s.o. mitte klammerduda /asjade ja inimeste külge/, sellisel juhul on ruumi rahulolul, rõõmutundel, edul/edukusel jms positiivsel ja meeldival... ja ka teised inimesed armastavad Su lähedust... JA KEEGI EI VIRISE
Ainult mõni /viriseja vist.../ mõtleb, et Sul pole midagi vist teha, kuna koguaeg nii rõõmus ja särav oled...ja edukas kah veel!...irw

:)
liisbet

PostitusPostitas käbi » Reede Mai 19, 2006 17:16

Peab ütlema jah, et mõni päev on äärmiselt produktiivne kus saab ära tehtud kõik kuu jooksul vaadatud-peaks tegema asjad, aga mõni päev vot pole tuju ja ei tee, kah leppinud sellega, et kui just pere näljas pole ja karguga hüppama mööda tubasid ,siis ei pea tegema,ja kui tuju pole midagi muud peale oma tujude rahuldamise, nt. lugemine, maalimine, siis vot ei tee kah midagi muud.Olen tähele pannud, et kõik peres rahuldavad ka oma vajadused ennem kui hakkavad tegelema asjadega *mida peab*tegema
p.s mannule, et: äkki sõbranna oli öö otsa magamata või terviseprobleemid mida sinuga jagada ei taha? Oma tuba, oma luba ja ülekõige ei salli sellist *sisse vajumist*, so what, äkki käisin mehega väljas ja teeme päeva kus logeleme ja siis ründab üks usin koduperenaine kes ka ullu karjääri teeb kolme lapse kõrvalt sisse ja vaatab meid nagu ilmaimesid, et inimesed võtavad elu päev korraga ja oma tujude järgi:)oma elu ja oma asi, kas käin kell 18 või kell 21 hommikumantlis, äkki sõbranna tegi pesupäeva ja hommikumantel oli ainuke asi mis selga panna:)))
käbi

Mine Perekond

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline