Mida süüa teha?

Kööginõuanded, toiduvalmistamine, retseptid jm.

Mida süüa teha?

PostitusPostitas giina20 » Neljapäev Juun 29, 2006 20:19

mis teie homme oma peredele süüa teete õhtuks? minu mõistus on igatahes juba otsas...siis kui küsin et mida teha,siis vatatakse mulle ma ei tea:S
reginasepp
giina20

Re: mida süüa teha?

PostitusPostitas Dii. » Neljapäev Juun 29, 2006 20:50

Tean jah seda tunnet kui vaatad poelette ja kohe mitte mitte midagi ei tule pähe või millegi järgi pole isu.
Aga inspiratsiooniks ütlen mille järgi minul preagu isu ja mida hääd viimasel ajal valmis keeratud:

Näiteks on praegu isu väga hea uhhaa järgi, kust ei tohi puududa peale kala keedetud muna ja till.

või siis näiteks koorene kanasupp, kus ingverit ja hästi palju viinamarju

või värske salat kõikvõimalikest köögiviljadest ja juurde kuumad krõbedad kuklid pestoga

või tangudest vokkroog (siin tänan seda hääd inimest, kes siin foorumis kruubivokist rääkinud see võis liisbet v mirjam olla), meeletult mõnus vaheldus riisile. ise tegin spletatatangudest.

või tavalised kottletid ja riis v kartul
või šnitsel

või
appi kõht on meeletult tühi ja söögist rääkides läheb veel tühjemaks.
No ma loodan, et mõni minu isu pani mõtte tööle :)
Aga täpseid retsepte pole mõtet minult küsida, teen kõike suva järgi. ja peale koolide õnnestub kõik :)

Dii.

PostitusPostitas lilles » Neljapäev Juul 06, 2006 07:44

Mittemagusad pannkoogid on õhtuks mõnusad.
lilles

PostitusPostitas .. » Neljapäev Juul 06, 2006 14:49

Selle kuumaga kui on hapukoor ja tomat ja sidrunipipar, pole muud vajagi.
Kotletike poest kõrvale.
..

PostitusPostitas astel » Reede Juul 07, 2006 08:39

Ise ei hooligi söögist, kama on ainult iga päev minu menüüs, aga meespere tuleb lõunale, korralikku süüa vaja ja õhtuks jälle vaja midagi nuputada - vahel on juba tunne, et ajab hulluks - neli meest toita. Ja täna veel külalised ka tulemas... Mõtlesin, et teen oma lemmikut kapsapirukat (selle retsept oli viimases kodukirjas) ja kes ei söö, pole minu asi. Veel hea makaronisalat ja käib küll.Magustoiduks maasikaid nii palju kui mahub.
astel

PostitusPostitas Dii. » Reede Juul 07, 2006 08:58

Astel, anna siis teada kuidas see pirukas maitseb! Kavatsesin isegi selle piruka ette võtta. Sealset kohupiima -vaarika kooki soovitan ka teha, maitses imehästi.
Kama ja külmad supid on tõesti väga tänuväärsed sellistel palavatel ilmadel.
Dii.

PostitusPostitas käbi » Laupäev Juul 08, 2006 00:16

heeringas ja värske kartul ja kodujuust koos kurgi sibula ja tomatiga.ühepajatoit, värskest, meie pere lemmik.makaronid hakklihaga.kotlett ja kartul, kana ahjus , kana praetult.liha praetult, liha ahjus, kala kõikvõimalikus varjandis, ka pere lemmik.supid, alates hapuoblikast ja lõpetades seljankaga.lase mõttel lennata.suvel ju juurikaid kui palju, wokke tee misssuguseid.
käbi

PostitusPostitas lilleke » Esmaspäev Juul 10, 2006 21:35

Meie pere "suvekuulutajaks" on värske kartuli- vorstikaste segu.Olen selle söögiga alati ka oma tuttavaid üllatada saanud.
Keedan noored kartulid kas koorega või kui juba suuremad puhastan enne keema panekut.Teen pannil valmis vorsti kaste ja lisan ohtralt rohelist sibulat.Kui kartul keenud,kallan vee pealt ja hakin suure portsu värsket tilli patta.Nüüd õige aeg kartulitele ka kaste peale kallata.Segada ja ongi söögiks valmis.
Nüüd just kartul sellises parajas arengujärgus,et seda teha annab.Kui koor kinni jääb,siis pole enam seda teha võimalik.
lilleke

PostitusPostitas Vorsti Kaste » Esmaspäev Juul 10, 2006 21:48

Parim on praegusel ajal ikka verivorstid hapukapsaga..... võrratu lausa,
Vorsti Kaste

PostitusPostitas astel » Esmaspäev Juul 10, 2006 21:55

See kapsapirukas on minu ja mehe lemmik juba päris kaua, aga poisid jälle pole sellest eriti vaimustuses. Minu jaoks üks parimaid pirukaid. Aga hapukapsast muide söön ka vahetevahel, aga mitte rasvast.
astel

Mine Kööginurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline