Head õunakoogi retseptid

Kööginõuanded, toiduvalmistamine, retseptid jm.

Re: õunad

PostitusPostitas laura » Teisipäev Okt 24, 2006 13:13

õunapannkook
1 l piima
1 muna
2 spl suhkrut
1 tl soola
4 dl jahu
sutsu õli
õunu
Sega taigen ja lase tal seista vähemalt pool tundi.Õunad koori ja võta südameeemaldajaga südamik välja,lõika õunad ratasteks,ahjuplaat katta küpsetuspaberiga,sinna aseta õunarattad ja raputa nad suhkru ja kaneeliga üle ja kõige peale vala taigen.küpseta umbes 25 minutit 2oo c juures.

see kook ebaõnnestus täeiga:( olen nii pettunud, see tainas tulu ju nii vedel et isegi epale tunnist kõpsetamist oli tainas mis tainas, ei saia moodigi. Nagu piima oleks kõpsetada ürtanud. Ilsmelt see 1 liiter ikka liig mis liig.
laura

Re: õunad

PostitusPostitas K » Teisipäev Okt 24, 2006 19:32

Minu lihtne ja kiire retsept, millega alati katsikulisi (kes ju helistasid, et kas me täna võime tulla) omal ajal vastu võtsin:
6 muna
2 kl suhkrut
3 kl jahu
2 tl küpsetuspulbrit
1/4 kl õli
1/4 kl piima
Viskan munad ja suhkru kombaini, mikserdan natuke, siis hulka ülejäänud asjad ja segan lõpuni valmis. Laotan taigna küpsetuspaberile, katan pealt õunatükkide või marjadega, raputan veel üle suhkrut-kaneeli ja küpsetan 20 minutit 180°C ahjus.
See kogus sobib 4-kohalise pliidi ahjule, mul 2-kohaline ja teen pooles koguses.
K

Re: Head õunakoogi retseptid

PostitusPostitas Teemu » Kolmapäev Aug 17, 2016 18:13

Hapukoore taignal põhinev retsept - ideaalne, maitsev, suvine klassika: http://paljajalu.rannapiiga.com/hapukoo ... -klassika/
Teemu

Mine Kööginurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 4 külalist