Kuidas käib seente kupatamine (kaseriisikas)?

Kööginõuanded, toiduvalmistamine, retseptid jm.

Kuidas käib seente kupatamine (kaseriisikas)?

PostitusPostitas Eva B » Reede Sept 22, 2006 18:01

olen hädas, kuna lapsepõlves sai seda asja tehtud ja enam ei mäleta. nüüd aga vanaema ütleb, et kupatamine on pool tundi keetmine, kuskil keegi ütles, et tuleb suure veega keeta 5 min, seejärel vahetada vett ja jälle 5 min, kuni vesi on selge ja klaar.....mis meetodiga teie seeni (kaseriisikat) kupatate?
Eva B

Re: Kuidas käib seente kupatamine (kaseriisikas)?

PostitusPostitas juula » Reede Sept 22, 2006 18:14

Lisan omaltpoolt ka küsimuse:Kuidas puhastate kaseriisikaid,kas võtate karvase osa ära või ei ? Ja kui ei võta siis mis juhtub?
juula

PostitusPostitas Thredahlia » Reede Sept 22, 2006 18:18

Seened tuleb panna külma vette, lasta keema ja keeta vähemalt 20 minutit. Vajadusel kogu protseduuri korrata, oleneb seentest. See on vajalik, et mürgid häviksid.

Kaseriisikalt karvast osa ära võtma ei pea. Mina eelistan seeni puhastada peale kupatamist - on lihtsam.
Thredahlia

PostitusPostitas Joosep » Reede Sept 22, 2006 20:18

Mina jälle puhastan seeni väga korralikult enne kupatamist.kõik karvad koorin ära
ja leotan ühe öö siis 2*kupatan just kase,männi ja võiseeni,et ei oleks kibedad.
Joosep

PostitusPostitas Ainekas » Reede Sept 22, 2006 22:15

Mina ühinen Joosepiga, samuti puhastan korralikult enne kupatamist. Ei mõista, miks neid veel peale kupatamist puhastada, siis on ju kõik ussid niikuinii surnud...:)
Ainekas

PostitusPostitas kastekann » Reede Sept 22, 2006 22:51

ja mida teete seentega peale kupatamist? soolate sisse? marineerite?
kas tuleks kõne alla kupatatud seente sügavkülmutamine? on keegi proovinud? soolaseeni ma ei armasta, marineerimine kipub tihti aia taha minema...

armastus kodu ja aia vastu
http://www.koduaed.ee/
kastekann

PostitusPostitas käbi » Reede Sept 22, 2006 23:11

Mina leotan vees ühe öö ja siis kupatan kahe veega, seni kuni seened põhja vajuvad ja vahtu enam ei aja.Peale seda olen nõrutanud ja ära hakkinud ja karpidega sügavkülma.Väga hea varjant, et sousti teha, lihtsalt pannile ja nats praadida, pole mingit leotamise jama nagu soolaseentega.Küll ei saa neid niisama sulatada, et salatit teha, selles mõttes jälle soolaseen asendamatu.Olen teinud natuke magedamaid soolaseeni, lihtsalt hoian külmkapis seda soolaseene purki.
käbi

PostitusPostitas Ainekas » Pühapäev Sept 24, 2006 18:39

Seened säilivad ka soolvees. 1 liitri vee kohta võetakse 2 spl. soola, keedetakse läbi,lisatakse kupatatud seened, kuumutatakse veel, et vahtu ei oleks ja kuumalt kinni. Talvel purgist võetult on lahe, koheselt tehtav seen, ei mingit leotamist.
Ainekas

PostitusPostitas Thredahlia » Pühapäev Sept 24, 2006 18:53

Just, nii nagu Ainekas teen ka mina. Pole mingit leotamist (pilvikud tuleb ainult limast puhtaks loputada). Ja purgid säilivad vabalt toatemperatuuril, muidugi kui nad enne täitmist korralikult steriliseeritud on.

Sügavkülma panen kupatamist mitte nõudvaid seeni: kukeseened, puravikud ja kuuseriisikad, millelt enne vedeliku pannil välja aurutan (ilma rasvaineta!). Nii säilib maise paremini, võtavad vähem ruumi ja säilivad külmikus rasvaineta kauem.
Thredahlia

PostitusPostitas Katrin » Pühapäev Sept 24, 2006 21:29

mina hakin ja praen seened ning siis karpidega parajad portsud sügavkülma
Katrin

Mine Kööginurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist