Köögihunt

Kööginõuanded, toiduvalmistamine, retseptid jm.

Köögihunt

PostitusPostitas Lempsik » Kolmapäev Sept 23, 2009 22:52

Kas on kuskil keegi, kes tahaks jagada oma kogemusi köögihundi alal?
Kas pere veekulule mõjub väga tuntavalt? Kas kolin ei häiri? Mis probleeme on ette tulnud? (:S)
Olen väga tänulik kommentaaride eest.
Mõnusaid sügisesi toimetusi kõigile!
Lempsik
 

Re: Köögihunt

PostitusPostitas kiisu » Neljapäev Sept 24, 2009 11:02

On olemas ja üldiselt rahul, ei muretsenud seda kõige odavamat, vaid selline keskmine. Väiksemad kondid (jänes, kana, part, põrsa peenemad) lähevad ilusti läbi, kui vähe suurem satub, siis teeb küll vastikut häält. Umbe olen suutnud ta ka paar korda ajada, kui mingid kiulised kõrrelised sealt läbi lasin, targem kääridega väiksemateks tükkideks kõik lillede moodi taimed lõigata (banaanikoored ja hernekaunad ka), vähemalt ise teen seda.
Juurikate koortega pole mingit probleemi, veekulu kohta ei oska öelda, kuna on ka nõudepesumasin, mis veekulu vähendab. Täpsemalt küsi oma edasimüüja käest.
Kui veel küsimusi vastan meeleldi.
kiisu
 
Postitusi: 761
Liitunud: Teisipäev Sept 07, 2004 13:47

Re: Köögihunt

PostitusPostitas Lempsik » Neljapäev Sept 24, 2009 12:23

Oh, suured tänud vastamast! :)
Küsimus veel - kas saab äravoolu sulgeda, kui näiteks mõni käsipesu nõudev õrn kudum tahab pessu minna?
Kuidas on sul organiseeritud prügimajandus, kas kraanikausi all kapis? Hundi kõrvale peaks silma järgi ühe pange vist ikka suutma mahutada?!
Veekulu pärast eriti ei oska pabistada, siiani lobistan ju niisama voolava vee all, uues köögis saab olema npmasin, mis reklaamkirjelduste põhjal tõotab veekulu vähenemist. Sõltub muidugi npmasina kasutamise sagedusest.
Kas 4-6-liikmelise pere igapäevaste nõude pesemiseks piisab 1 x päevas? Mul see 600-se laiusega variant tulekul. See ilmselt sõltub söögivalmistamise sagedusest. Oleme väga suured koduse eine austajad.
Lempsik
 

Re: Köögihunt

PostitusPostitas kiisu » Neljapäev Sept 24, 2009 14:01

Olemas kaasas selline suurem kork, mille saab siis vajadusel ette panna. Kraanikausi alla mahutasime 2 prügikorvi (metallist, mida sai siis ka vastavalt vajadusele painutada), üks prügile, teine juurikatele, aga kindlasti mõõda ära kõrgus, laius, sügavus ja selle järgi, siis saab sobivat otsida, pang ei mahu, kui just mingi madala varjandi leiad, et hundi alla ära mahuks.
Meil 3 liikmeline pere ja harjunud ka koduse söömisega. Vahel saab üle päeva nõusid pesta, teinekord nädalas korra ja olen kõik oma potid ja pannid ka masinas pesnud, eriti ahjupotid (võtab kõrbenud kohad ilusti puhtaks).
kiisu
 
Postitusi: 761
Liitunud: Teisipäev Sept 07, 2004 13:47

Re: Köögihunt

PostitusPostitas Lempsik » Neljapäev Sept 24, 2009 14:37

Kui korra selle köögikoll-õgija oled umbe ajanud, kas siis tuleb spetsialist kohale kutsuda või saab oma jõududega korda?
Lempsik
 

Re: Köögihunt

PostitusPostitas kiisu » Neljapäev Sept 24, 2009 17:33

Oma jõududega, võtsime, kui paigaldatakse, siis vaadake,et äkki saab hundist väljuva toru kuidagi väiksema nurga alla panna, meil liiga järsk nurk ja sinna taha kipuvad rohkem kiulised asjad kinni jääma.
kiisu
 
Postitusi: 761
Liitunud: Teisipäev Sept 07, 2004 13:47

Re: Köögihunt

PostitusPostitas .... » Reede Sept 25, 2009 13:09

Vanades, veneaegsetes majades võib prügihunt põhjustada üsna suurt pahandust, kuna torud on sageli väikese läbimõõduga ja kalded ebapiisavad..
....
 

Re: Köögihunt

PostitusPostitas alma » Reede Sept 25, 2009 13:26

Kunagi oli saade veepuhastusjaamast, nemad küll nende köögihuntide üle ei rõõmustanud.
alma
 
Postitusi: 3871
Liitunud: Esmaspäev Aug 28, 2006 18:08

Re: Köögihunt

PostitusPostitas Lempsik » Reede Sept 25, 2009 21:50

Torudega probleemi ei tohiks tekkida, kuna hundi väljund on läbimõõduga 32, meil sai aga paigaldatud uus kanal läbimõõduga 50. Kalle kogumskaevu suunas peaks ka piisav olema.
Veepuhastusjaamale lohutuseks, et neid hunte on esialgu veel väga vähe, samas mujal maailmas, ma ei ütle, et peaks Ameerikast kindlasti eeskuju võtma, on see väga levinud. Veel hiljuti ühes artiklis kirjutati, et see puru, mis teele läheb, on isegi väga hea ja aitab kaasa looduslikule käärimisele, mis on teatud etapp meie heitvete puhastamisel.
Eks neid arvamusi on mitmeid, tuleb ikka endal järele proovida.
Kas on veel keegi, kellel see riistapuu olemas on?
Lempsik
 

Re: Köögihunt

PostitusPostitas Angelika » Laupäev Dets 26, 2015 14:40

Tasub soetada ! Kui paigaldada siis kindlasti on köögis mugavam toimetada... Puhtam prügikast ja suvel veel haiseb vähem ... ei ole tilkuvaid kilekotte... ei teki niipalju ka prügi prügikasti. Kõige suurem eelis on ikkagit mugavuses. Saab koorida kartulad kraanikausis ja kui kooritud siis kohe valamust alla. Hinnad on ka tänapäeval mõistlikumaks läinud 200-ga saab juba ok asja.
Angelika
 


Mine Kööginurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist