Mida odavalt ja kiirelt süüa teha?

Kööginõuanded, toiduvalmistamine, retseptid jm.

Re: odavalt ja kiiresti

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Dets 02, 2008 13:24

kui mul vaja odavalt ja kiiresti, siis hautan juurvilju. vahel ostan poest neid külmutatud supisegusid ja teen siukse paksema supi. maitseks võid, tilli, sibulat, porrut, vahel ingverit ja küüslauku.

puljongikuubikud ja broilerimaitseained on ju ühtepidi toredad, kuid nad on ikka nii totaalselt "keemiat" täis, et neist olen ma loobunud.
trumm

PostitusPostitas Katariina33 » Esmaspäev Dets 08, 2008 11:57

tänapäeval on saadaval ka erinevaid ilma säilitusaineteta puljongikuubikuid, maitseainesegusid- ja soola - on küll kallimad, aga siiski. ja kui kehvad ajad pole koguaeg, siis vahel harva see puljongikuubik ei riku ka kellegi tervist ära:)
Katariina33

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Dets 08, 2008 13:19

kindlasti mitte, kuid kuna puhast vett, õhku ja maad praktiliselt enam polegi, siis mina isiklikult eelistan võimalusel üldse mitte erinevaid kemikaale sisse süüa. ega mu kommentaar ei olnud ajendatud paanikaosakonnast, lihtsalt kuna see mulle oluline on, mõtsin, et jagan teavet, äkki on kellelegi veel. või vähemalt mõeldakse, kui ntx laste toidule erinevaid kemikaale lisatakse...
trumm

PostitusPostitas kassijagaja2 » Esmaspäev Dets 08, 2008 21:25

Kasutan minagi neid ökopoodide säilitusainevabu kuubikuid ja esialgu olen veel hinges. Aga neid ostan ka sellepärast eelkõige, et kunagi proovisin ja tundusid parema maitsega.
Üldiselt säilitusaine-paanikasse suhtun üldse kerge irooniaga ja paaniliselt nt purgikastmete silte ei loe. Kui nii rikkaks saan, et võin väga valida, mis ainesisaldusega asju ma söön, siis vast hakkan seda jälgima ka. Kui ma praegu tudengina tahan bolognese kastet nt, siis mul paraku tuleb odavam osta see purgitäis Felixi valmiskastet kui seda ise hakata kokku möksima.

Fakt on see, et oma toidulaua nö puhtana hoidmiseks pead kas elama maal või peab ikka raha veits rohkem olema. Muidu saad paratamatult ikka kusagilt oma sodi kätte, sest kõige kontrollimiseks lihtsalt napib vahendeid.
Nii et söön küll üsna muretult kõiki aineid praegu ja eriti ei põe.
Võib-olla teen valesti, aga pole veel ära jaganud, mis tohutut kahju see säilitusaine mulle teeb peale selle, et kui peaksin tuhastamissoovist loobuma, siis võib-olla keha ei kipu pärast hauas kuigi kiiresti lagunema.
Noh, head isu, siuke nunnu söögilaua jutt!
kassijagaja2

PostitusPostitas Külaline » Teisipäev Dets 09, 2008 04:42

Mina olen kiireks valmistamiseks teinud liha või kanabuljongit, sellist "kangemat ja paksemat" ja korjan kondid välja, mikserdan kõik paksema peenemaks ja külmutan jogurtitopsides.
Kiirsupp siis kas (kui olen sügisel viitsinud teha) purk supipõhja või pakk külmutatud aedviljasegu ja 1-2 topsi külmutatud lihabuljongit, ohtralt veel külmikust murulaugutillipeterselli segu peale.
Külaline

PostitusPostitas Kairo » Teisipäev Dets 09, 2008 11:26

Ma leidsin täna köögikappe tudeerides Eestist pärit purgisupi. Eriti kiire, lihtne ja odav :) Oehh, tuli lausa noorpölv ja koduigatsus meelde, irv.
Yks variant on teadagi tuunida pakisuppe (kasutada pakisuppi kodusupi pöhjana).
Kairo

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Dets 09, 2008 12:40

mina suhtun kerge irooniaga (tegelt valetan, irooniaga mitte, aga muigan vaikselt omaette) kui keegi kellegi arvamuses paanikat nägema hakkab ja siis kõva häälega kukub teiste arvamust naeruvääristama :).

a muidu austria v saksa päritolu felixi purgikaste on säilitusainevaba :) khmm.

lihtsalt huvitav fakt - bolognas ei tea keegi, misasi on bolognese kaste :). s.t. eks nad teavad muidugi, aga sellist nime itaalias sel kastmel ei ole.
trumm

PostitusPostitas Kairo » Kolmapäev Dets 10, 2008 11:08

Itaalias see kaste on [i]ragù alla bolognese[/i] vöi siis prantsusepäraselt [i]sauce bolognaise[/i].
Kairo

PostitusPostitas kassijagaja2 » Kolmapäev Dets 10, 2008 12:47

trumm, sa aeg-ajalt paistad siitpoolt vaadates kergelt paranoilisena. kas see, kui ma räägin, kuidas mina sälitusainetesse suhtun, on teise arvamuse naeruvääristamine? omast meelest justkui avaldasin arvamust, et muidugi tahaks süüa puhast toitu, aga lihtsalt rahakott ei võimalda, a vat siis kuidas on võimalik tõlgendada, kui aga soovi on.
no mis seal ikka, edu! :)
kassijagaja2

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Dets 10, 2008 13:16

no see minu paranoiliseks nimetamine on ikka kerge naeruvääristamine küll. või tundub see sulle kuidagi eriliselt austava või sõbraliku pöördumisena :)

kas see, kui inimene mõistab, teeb valikuid ja teab, mida ta eelistab, on paranoia? :D

a muidu.. oled sa mõelnud, miks loodusrahvastel, kes tarvitavad ainult puhast toitu, ei ole vähktõbe? ka suhkruhaigust mitte. vesi ja õhk on neil laias laastus sama, mis mujal... meie planeedil ei ole kahjuks enam täiesti saastamata kohta. jah, muidugi, üldised eluviisid loevad ka.. samas oleks väga lühinägelik väita, et see, mida me igapäiselt sisse sööme, ei mõjuta meid kohe üldse mitte kuidagi.

enamasti ma olen vait. aga vahel ikka jutu sekka oma arvamuse ütlen küll. sõnavabadus ja demokraatlik ühiskond, junõu.

vahel on lihtsalt hämmastav näha, mida oma lastele sisse söödetakse - tohututes kogustes suhkrut, soola, küllastunud rasvu ja siis igasugu peeni keemilisi lisandeid. ja siis imestatakse, et oeh, näe, immuunsüsteem nõrgavõitu.. ja uih, allergiad.. ja aih muud hädad. samas on juba EU tervisekomisjonis valminud ja avalikustatud raport, et laste hüperaktiivsus ja muud närvisüsteemi probleemid on osaliselt põhjustatud toidus kasutatavatest värvainetest. ma loodan, et see pole sulle uudis.
trumm

Mine Kööginurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist