Mida odavalt ja kiirelt süüa teha?

Kööginõuanded, toiduvalmistamine, retseptid jm.

Re: odavalt ja kiiresti

PostitusPostitas Kairo » Kolmapäev Dets 10, 2008 14:08

trumm Kirjutas:
------------------------------------------------------

> kas see, kui inimene mõistab, teeb valikuid ja
> teab, mida ta eelistab, on paranoia? :D

Mönedel inimestel need valikud ja eelistused muutuvad paranoiadeks.
Kairo

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Dets 10, 2008 14:20

ai sii

a kust teada, millal eelistus muutub paranoiaks? et kui mulle ikka maitsevad ühe tootja oliivid rohkem kui teise omad...ja ma neid teisi ei osta... et kas siis juba on paranoia või ei ole veel mitte? või kui ma tean, mida teeb organismis hüdrogeenitud taimerasv ja eelistan nii selle kui ka maitse tõttu ehtsat meierivõid... siis on juba kindlalt paranoia? või kust see piir õieti jookseb?

või. äkki ei jooksegi... äkki see on vaid "kohtumõistjate" endi peades? ;) sest põmst ei tohiks ju kuidagi nende asi olla, mida ma "oma raha eest oma isiklikus kapsapeenras" teen? või ikka on? a kui on, siis kas paranoia on mul või neil? ::o
trumm

PostitusPostitas Kairo » Kolmapäev Dets 10, 2008 16:20

Minu jaoks on paranoiline see, kui maalähedasest ja tervislikust toiduvalikust rajusti körvale kaldutakse, kui teatud valikud hakkavad liiga igapäevast elu ja mötlemist määrama. Olgu see siis anoreksia, buliimia, hollivuudi hullused vöi siis siinriigis teatud noorte hulgas levinud finnoveganism (ainult Soomes kasvatatud ökojuur- ja puuviljad), ovolaktofinnoveganism (muna ja piimavaba soomejuurikaveganism) vöi möni muu selline 'trend'. Mul oli kunagi kohalik tuttav, kes nt välismaale minnes tassis alati omad toidud kaasa, kuna kartis saada nakkusi, baktereid, vööraid lisaaineid jne. Isegi pudelivesi vöeti kaasa, see ei loe, et sama eviani myyakse köikjal.
Kairo

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Dets 10, 2008 17:53

nojah, aga taluda rahulikku paranoikut on ilmsesti lihtsam kui taluda ärevuses paranoikut, eksole? nii paranoikule kui ka neile, kellega ta kokku puutub. seega... kui ta saab oma porgandi kaasavedamisest õnnelikumaks, siis las veab.

a kulge, sellisel juhul on enamik rikkaid ja kuulsaid paranoilised... nad ju sageli söövad/joovad/tarvitavad ainult kindlaid tooteid ja muud mitte. samas.. kui nad saavad endale seda lubada, siis miks mitte ja mis see meie asi peaks olema :)
trumm

PostitusPostitas JoosuJoosu » Kolmapäev Dets 10, 2008 19:54

aa ma ei söö tervislikult. või noh, ökolt.
ütlen ausalt - ei viitsi. laisk olen. ja see laiskus avaldub ka selles, et ma ei pane toitu oma elus ilmselt nii tähtsale kohale. kusjuures eluviis mul suht roheline ja kokata meeldib mulle ka, kokakoolasid ja kummikomme ei söö aga no toidukonsistentsi detailidesse ikka nii põhjalikult ei süüvi.

Lisaks - olgem ausad - linnakale on see ikka pisut kallis hobi kah, see ökotoitumine. Kuskil mahepoes on üks soojas tohletanud porgand sama hinnaga, kui mujal kilo. utreerides siis ka ikka pisut aga mõte jääb samaks. :) pealegi lisandub selle ökopoe hinnale mul ka läbitud autokilometraazh, sest ükski mahepood mulle tee peale ei jää ja seega pean tegema suure ringi, et seal shoppamas käia. Kodupoes saan jalgsi käia. Hinnavahe tavalise ostukorviga on seega minu meelest pea 3-4X. Kui pere suurem, siis ikka nata sügad kukalt.
Ja krt - maatädi, kes mu keldri talveks täis paneb, pole, peedi ja porgandipeenart ei viitsi aga ka enda aeda teha. Laisk, mis muud. Peenrad mingit mõttetut ilu-pudi täis. :)
aga no kellel on võimalust, vahendeid ja tahtmist süüa puhast ja head ja korralikku - miks mitte. tervislik ja trendikas.
jajaaa - kusjuures osad kuulsused ei käi ringi mitte vaid oma toidu-veega vaid ka personaalse kokaga. :)

Aga siin ikka palju toredaid retsepte ja nippe ja täitsa teemasse kah. Et tõesti ODAVALT ja KIIRESTI. Suur tänu nii teema kui kommentaaride eest! lausa imetlen ikka meite naiste nupukust.
JoosuJoosu

PostitusPostitas alma » Neljapäev Dets 11, 2008 00:22

Eee.. nende rikaste ja kuulsatega on vist natuke teine lugu... teatud elukutsete puhul on välimus niivõrd tähtis asi, kui mitte öelda - peamine, (mõistagi ennekõike ka tervis), et sellised inimesed lihtsalt ei saa endale lubada oma harjumuspärasest (või siis ettekirjutatud) toitumisest kõrvalekaldumist. Eks selline oma välimuse ja tervise eest pidevalt vastutamine - terved needsamad söögitegijate ja nii edasi... meeskonnad sõltuvad nendest kuulsatest inimestest, nende sissetulekud, seega nende pered. Ma ei usu, et kui inimene vähegi mõtleb, siis ta seda vastutust ei tunne. Lisaks inimeste omadus "langenud" kuulsustest naljanumbrid teha, ja kes tahaks sellesse staatusesse sattuda... See teebki paranoiliseks ja ilmselt ühe hamburgeri salaja söömine võib meele nii "imelikuks" teha, et... kuskil alateadvuses ju kogu aeg tiksub see ... 24h kuulus olemine. Kõrvalt paistab, et - hullud. Tegelikult, ma arvan, on seal selliseid probleeme, millest me undki ei oska näha. Mis tunne üldse on süüa, teades, et igas olukorras võib sind keegi pildistada ja ilmarahvale naljaks riputada.. ja nii edasi...

Või mida ma tahtsingi...

Ma pole seda teemat läbi lugenud, aga meitel tehakse sooja salatit, need näiteks Knorri pakinuudlid, mille pakis kohe maitseained ka sees, sellised ehh... piiikad spiraalikujuga, need enne keetmist katki. Siis keeta. Siis hakkida näiteks hiina kapsast, tomatit, kurki jms... noh, mis on odav... parajasti... maisi ka konserv.. Ja see soojade nuudlitega läbi segada, ei kurnata neid nuudleid kah... Majoneesi võib panna, kui on odav. Võib mitte panna.. Ühesõnaga - suhtuda loominguliselt. Saab väga kiiresti valmis ja otsa. Tegelt võib sinna lisada ka krevette või... seeni või... oliive või... tuunikala või... oleneb mis nuudlid on.. Aga siis vist enam ei ole nii odav. Eriti uudne see ka ei ole.

Või mida ma...
alma

PostitusPostitas Tomi » Neljapäev Jaan 01, 2009 14:39

Tahtsin minagi Bolognas kuulsat Spagetti Bologneset proovida. Vahtisid mulle italiaanod juhmi näoga otsa ja ütlesid, et sellist asja küll ei ole olemas. On hoopis Tagliatelle Bolognese, spagetid olevat, ma nüüd enam ei mäleta, kas rohkem lõuna või põhja-Itaalia toit. Aga kaste on ikka enam v ähem see, mida meie selle all mõtleme.
Tomi

PostitusPostitas ... » Pühapäev Jaan 04, 2009 08:59

See on ju teada, et meil pakutavat Spagetti Bologneset Itaalias ei tunta. Nii nagu Spagetti Hollandaise ei tunta Hollandis. Aga ega keegi pole seda väitnudki. Tegemist on spagettiga, mida serveeritakse kas bolognese või hollandaise kastmega !!
...

PostitusPostitas alma » Teisipäev Jaan 13, 2009 01:22

"Rimis" on saadaval "Tarkusekreem", valmistoitude letis. Tegelt Pärnu omas, ma ei tea kas mujal on.
alma

Re: odavalt ja kiiresti ja luksuslikult

PostitusPostitas alma » Neljapäev Dets 10, 2009 07:30

Osta nuudlid ja keeda ära.
alma

Mine Kööginurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline