Leivakreem

Kööginõuanded, toiduvalmistamine, retseptid jm.

Leivakreem

PostitusPostitas si » Reede Juun 24, 2005 11:05

kuidas valmistada leivakreemi?
si

Re: leivakreem

PostitusPostitas Priske » Pühapäev Juun 26, 2005 23:25

Paned leivaviilakad likku vette, maitsestad siirupi v mahlaga. Leiba ei pea väga palju panema, siis keema ja nõristad mannat juurde. Keedad, jahutad ja vahustad. Nämma, minu lemmik. Meenutab tegemiselt mannavahtu, kuid maitseb paremini.
Priske

PostitusPostitas Kant » Esmaspäev Juun 27, 2005 08:50

Vot siin ongi vist jälle kaks erinevat asja. Praegusel ajal tuntakse leivakreemi all leivavahtu, mis on nagu mannavaht olemuselt. Aga vanasti tehti koolis sellist paksu ja tihket ja tumepruuni (:D) leivakreemi. Söödi piimaga. Vot see oli kah tõesti hea asi ja mitte keegi seda valmistada ei oska. :(
Kant

PostitusPostitas viplala » Esmaspäev Juun 27, 2005 21:21

Mina teen leivakreemi nii, et keedan üsna paksu leivasupi mingi mahlaga, mitte veega ja siis vahustan, kui on pisut jahtunud. Mannat ma ei kasuta, sööme piimaga.
viplala

PostitusPostitas ulla » Esmaspäev Juun 27, 2005 22:20

mina teen pere rukkileivast (tartu pereleiva oma).mahla ja siirupit ei pane ,aga rosinaid niiet mustab.keedan seni kuni läikima hakkab.söön piimaga.nämma.
ulla

PostitusPostitas Heini » Teisipäev Juun 28, 2005 00:16

Harjumaal tehti seda õiget nii:kuivanud leib õhtul likku potti. Hommikul tulele.Keeta segades tihedaks. Siis õunu v punast sõstart v jõhvikaid v pohlasid v rabarber lisaks. Siis suhkur. Ja nimetus oli sellel asjal leivasupp.
Sõõmisel lisati piim.
Heini

PostitusPostitas Kant » Teisipäev Juun 28, 2005 01:33

[color=black]Jajah, leivasupp on eraldi, seda meil tehakse. Aga vot just see leivakreem. Oli selline ühtlane ja tihke mass, seisis hästi taldrikus hunnikus. :D A noh seal koolisööklas oli miski jõhker vene ime mikser ka (rataste peal suur koll). Sellega võis vist ükskõik mida tihkeks lüüa. :P[/color]
Kant

PostitusPostitas Mirjam » Teisipäev Juun 28, 2005 02:08

Midagi taolist on mul kuuri all, ainult ilma ratasteta. Teen sellega segu. Etem, kui segumasin ja puhastada ka kergem.
Kui selle paksu leivasupi eelmisel päeval valmis teed ja vahustad (rabarberi moosiga), siis järgmisel päeval tõesti lõikad noaga. Vooli või jänkusid!
Mirjam

Re: Leivakreem

PostitusPostitas rebane2 » Teisipäev Sept 20, 2016 20:00

Tänapäeval kah koolis leivakremi kasudadakse!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rebane2

Mine Kööginurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist