Sünnipäeva suupisted

Kööginõuanded, toiduvalmistamine, retseptid jm.

Re: Sünnipäeva suupisted :)

PostitusPostitas Emilia » Reede Dets 02, 2005 12:41

Soojad võileivad - röstsaia viilu peale konservtuunikala-majoneesi segu. Lisaks võib sisse lõikuda hapukurki, paprikat, tomatit vms. Pipart-soola. Peale veidi riivjuustu ja natukeseks ahju.

Grillkanasalat - grillkanatükikesi, kvaliteetseid kõvemaid spiraalmakrone, majoneesi, (hapukoort), hiina kapsast, apelsinitükke.

Väiksed armsad lihapallikesed - nagu kotletitaigen, aga lisada võib veidi tomatipastat värviks. Kõik nuimikseriga hästi läbi segada. Võib lisada nt seenetükke (mitte purustada enam). Väiksed pallikesed ahjuplaadile küpsetuspaberile. Võib ka ovaalsemad rullid vormida grilltikkude ümber, siis hea süüa.

Valmis lehttaigna peale saab edukalt midagi pizzalaadset teha.

Emilia

Re: Sünnipäeva suupisted

PostitusPostitas piduline » Neljapäev Veebr 12, 2015 01:53

Ise just otsisin ideid ja jagan teiega ka:

Lavashirullid singi ja sulajuustuga - lavashile määrid sulajuustu, laotad salatilehed, singiviilud ja kerid rulli ja enne serveerimis lõikad parajad viilud.
Lavashirullid lõhe ja munaga - määrid toorjuustuga, lisad midagi värsket - ma siin olen spinatilehti kasutanud, siis lõhe viilud, munaviilud ja keerad rulli.

Juustuvaagen - erinevad juustud, erinevad viinamarjad, oliivid ja kreekerid.
Puuviljavaagen - parajateks tükkideks hakitud puuviljad - õunad, banaanid, apelsinisektorid, viinamarjad, suvel ka maasikad ja arbuusitükid. Olen teinud vaagna asemel ka puuviljasalati - kõik kuubikuteks hakkinud ja vaniljejäätist kõrvale pakkunud.

Erinevad salatid - kartulisalat lihaga, riisi-makrasalat, riisi-suitsukalasalat, makaroni-kanafilee salat.

Suvel me üldiselt grillime ja siis on lihtsalt erinevad lihad ja vorstid + "ämbritäis" salatit - kurk, tomat, hiinakapsas, punane sibul, feta juust, sool, pipar.

Snäkkidest praegu on popid veel täidetud leivakorvikesed - sinna sisse saab erinevaid täidiseid teha - nt pasteet, sulajuust, singivõie - olen alati kaunistanud oliivi- ja paprikatükikestega ja mingit rohelist ka peale hakkinud.

Tikuvõileibu olen ka pakkunud - kuigi pigem selliseid snäki moodi ilma leivata variante - no nt kirsstomat-mozarellakirss ja viinamari ühe pulga otsas.

Joogiks pakun kas erinevaid veini või olenevalt seltskonnast ka booli - erinevad kompotid viinaga likku, hiljem mahla ja shampust peale. Kõigile maitseb :)
piduline

Mine Kööginurk

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 4 külalist