Ohatis

Tervise ja moe nõuanded, haigused, ravi jm.

Ohatis

PostitusPostitas porgandike » Teisipäev Apr 10, 2007 12:28

Selline probleem, et eile hommikul hakkas ülahuul kangesti kipitama ja sügelema, rohtu aga kuskilt nii kiiresti võtta polnud.. Lõuna paiku sai roht ( Aciclovir) ostetud ning ka peale pandud korduvalt. Sellest aga vist kasu polnud , sest õhtuks oli ülahuul ikka päris paistes Täna hommikul juba hiiglaslik vill peal, ülahuul on kergelt öelda tohutu !! Kuna mul endal on niisama samuti suhteliselt suured huuled, siis paistab see kohe eriliselt välja.. Pmst oleks vaja laupäevaks probleemist vabaneda, kuigi kardan et see võimatu :S

Äkki oskab keegi aidata ja nõu anda, sest see näeb tõesti jube välja:(
porgandike

Re: OHATIS !!

PostitusPostitas heihei » Teisipäev Apr 10, 2007 14:42

ei oska korralikku nõu anda,kui juba vill on olemas.Kaasajal apteegis ju kõik olemas.
Aga mina olen ohatisega hädas olnud kaua-kaua.Kuni kusagilt lugesin,et kui huul hakkab kihelama ja sa arvad,et ohatis tulemas, siis võta mingi pehmem villane riie ja hõõru kihelevat kohta.Ja ohatist ei tule - olen sadu kordi nii abi saanud.Ainult peab õppima märkama õigel ajal.Kui juba vill olemas,siis hõõrud ta lihtsalt katki.
kasutajanimi gerda
heihei

PostitusPostitas liisbet » Teisipäev Apr 10, 2007 15:05

Zovirax
liisbet

PostitusPostitas passer urbanus » Teisipäev Apr 10, 2007 15:08

mine kohe arsti juurde - tal võimalik välja kirjutada retseptiravim Valtrex. See küll on ka ennetamiseks, aga kiirendab ka paranemist. Samuti - kui kuuri läbi teed, siis mõnda aega on lootust, et ei tule. Mul endal ka kalduvus herpesele ning kreemid ei meeldi - kuivatavad nahka ja muidu ebamugavad. seetõttu mul pidevalt üks karp tablette kodus olemas (võtan ohatise tunnuste ilmnemisel kaks tabletti ja sellega korras) ning kord paari aasta tagant teen kuuri läbi (10 tabletti - 5 päeva). väga harva tänapäeval, kui herpest tuleb - varem oli ikka iga paari kuu tagant, ka suvel ...
ps: ma olen retsepti ka vältimatust abist välja nuianud, kui oma perearsti kätte pole saanud ...
passer urbanus

PostitusPostitas passer urbanus » Teisipäev Apr 10, 2007 15:09

Zovirax ongi aciclovir (üks turunduslikest nimedest).
passer urbanus

PostitusPostitas Kairo » Teisipäev Apr 10, 2007 15:21

Kui ohatis tuleb, siis tuleb, ykski vöim seda ära ei hoia. Asikloviir ainult kergendab olukorda hetkeks. Nii et lepi oma saatuse ja herpesega.
Kairo

PostitusPostitas passer urbanus » Teisipäev Apr 10, 2007 15:56

õigel ajal kasutades suudavad nii atsükloviir kreem, kui atsükloviir ja valatsükloviir tabletid herpese villide teket vältida. tõsi aga on see, et herpesviirus kas on või ei ole - lahti sellest ei saa, sellega saab koos elada. kusjuures üle pooltel inimestel pidada herpes viirus organismis olema, aga ainult osadel see ka väljendub ohatisena ...
passer urbanus

PostitusPostitas mustankin » Teisipäev Apr 10, 2007 16:31

Ainus Eestis müüdavatest rohtudest, mis aitab ka herprse ilmnemsel on vectavir. Teised on ainult hingele mitte herpestele. See tabletijutt eelpool on ka täiesti õige. Olen ka seda meetodit kasutanud ja see toimis. Mul lõi ta kunagi nö allergiliseks ja koos palavikuga, vot see oli õudne 5 korda 3sm ja mäda voolas sõna otseses mõttes 3 ööpäeva. Peale seda mitu aastat kasutasin ka tablette ja hoidis ära tõepoolest kui tundsin, et tulema hakkab. Aga kui ta juba väljas on, siis päris nö ära hoida ei ole teda enam võimalik.
mustankin

PostitusPostitas passer urbanus » Teisipäev Apr 10, 2007 18:17

see, mis sul näol välja lõi, ei olnud tavaline herpes (herpes simplex) vaid herpes zoster.
vectavir (penciclovir) on sama toimega, kui atsükloviir.
passer urbanus

PostitusPostitas passer urbanus » Teisipäev Apr 10, 2007 18:19

vectavir on sama toimega, kui aciclovir. valacicloviri peetakse eelmistest toimekamaks.
näol lõi sul välja herpes zoster (mitte ohatist tekitav herpes simplex). zosteriga on hea uudis see, et seda on ainult kord elus.
passer urbanus

Mine Tervis ja ilu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline