Paanikahoo ja ärevushäire sümptomid?

Tervise ja moe nõuanded, haigused, ravi jm.

Paanikahoo ja ärevushäire sümptomid?

PostitusPostitas ärevik100 » Neljapäev Veebr 28, 2008 14:02

Teemaks siis veel ärevushäire ja paanika.Eelmine teema nii pikaks veninud juba et teeme järgmise.Endal on lugu nii et 6 kuud juba kimpus selle jamaga.Meeleolu juba paranenud tänu loetud eneseabi raamatutele,rohtudele(cipralex),teraapiale.Aga see mis rahu ei anna on jätkuvalt igasugu sümptomid ja neid on siis seinast seina:
peavalud
kõhuprobleemid
sügelemine
tasakaal
surinad kätes, jalgades, isegi näos, keeles
värinad
ebamäärased liigutused
lihaste tõmblemine
külmatunne
kuumahood
varbad külmad
valud kaelas,lihastes, kätes
tihe pissihäda
isegi juuksed viletsaks ja hõredaks jäänud
Arstil käidud veri korras,ultraheli korras et siis generaliseeritud ärevus häire???Ja need sümptomid on siis selle aja jooksul tunda andnud.Muret teeb aga öine käte surin ja näppude suremine öösel eriti. .Andke teised teada kuidas teil see asi kulgenud on.Peale sellist seisu on väga raske ennast positiivsele lainele seada ja elust täit rõõmu tunda,nagu soovitatakse.Aga ma tean et peab.Närvi ajab see et ei tohiks närveerida....... surnud ring.
ärevik100

Re: paanikahoog 2 ,ärevushäire sümptomid?

PostitusPostitas ekuts » Neljapäev Veebr 28, 2008 17:56

Tere

Sama siin.Kuumahood,külmavärinad,surinad kuklas,peas,peavalud,
lihasvalud,tasakaaluhäired,iiveldus.On tekkinud südame vahelöögid,arvan,et sellest haigusest,kuna sellist probleemi enne ei
olnud.
ekuts

PostitusPostitas Marko » Reede Veebr 29, 2008 00:12

Tere. Peep. Mina Marko,

Huvitav minu sama jama ja kestab juba kaua kaua, enamus ajast halb ja hunnikutes igasugu piinavaid elamusi, nagu sinulgi kirjas, kevadel parem, suvel hea, ja kõik tuleb tagasi kui ilmad halvenevad ja päike kaob, tunnen tihti et olen justkui nagu päikese patarei, kui pole valgust pole energiat.

Anna endast teada ehk saame abiks olla ja omas olemised teineteisel kergemaks muuta.
Marko

PostitusPostitas ärevik100 » Reede Veebr 29, 2008 11:19

Ah see põhiline jäi kirjutamata -meeletu südame pekslemine,mida väga raske taluda .

MARKOLE

Kuidas spordiga suhe on,selline kerge aeroobne treening aitab hästi( jalutamine, hästi kerge sörkjooks)Ise proovin palju liikuda 6-13km. päevas.See võtab aga jubedalt aega.Auto seisab kasutult maja ees,naabrinaine juba küsis et mis värk on ,et kas mind pole eestis või et autoga ei sõida.Siis see valguse värk.Sul tundub et oleks vaja valgusteraapia lampi mis annab 10000luxi. Selline laialt levinud mujal põhjamaades,Räägivad et aitab.Ise just soetasin selle, tulemusest veel vara rääkida.
ärevik100

PostitusPostitas ärevik100 » Reede Veebr 29, 2008 11:27

Valgusteraapia

Valgusteraapia on tunnustatud ravimeetod sügistalvise ja masenduse vastu. Kui kannatad selliste sümptomite nagu väsimus, energiapuudus, meeleolu langus, unisus, suurenenud söögiisu sügisel ja talvel, võid saada abi valgusravist. Talvedepressiooni tekkimine on seotud ajus paikneva käbikeha hormooni melatoniiniga. Pimedal ajal ( sügis - talvel ) on melatoniini tootmine käbikeha poolt suurenenud ja seoses sellega võivad tekkida eelpoolmainitud sümptomid. Valgusteraapia lamp langetab melatoniini tootmist ajus ja vähendab seetõttu unisust ja meeleoluhäireid. Samas on leitud, et langeb ka teise hormooni-prolaktiini-tase. Kõrge prolaktiini tase põhjustab sageli menstruatsiooniga kaasnevat depressiooni. Valgusteraapia mõjutab ka vaheajus paiknevat nn. rütmimeistrit, mis reguleerib une ja ärkveloleku aega. Seega on valgusravi tõhus abimees unehäirete puhul, mis on tingitud vahetustega öötöödest ja ajavahe sündroomist. Piisava raviefekti saavutamiseks tuleks lambi ees istuda 15 - 30 min. 55 cm kaugusel lambist. Kuna valgus toimib silma võrkkesta kaudu, tuleks korra minuti jooksul mõne sekundi vältel otse valgusallikasse vaadata.

Valgusteraapia vastunäidustused: silma võrkkesta haigused ja fototundlike ravimite ( klorohhiin, liitium, fluoxetin jt. ) kasutamine.
ärevik100

PostitusPostitas ärevik100 » Reede Veebr 29, 2008 11:35

ärevik100

PostitusPostitas ärevik100 » Reede Veebr 29, 2008 11:47

ärevik100

PostitusPostitas ekuts » Kolmapäev Mär 05, 2008 09:10

Tere

Mis on generaliseeritud ärevuse häire?
ekuts

PostitusPostitas fear » Kolmapäev Mär 05, 2008 11:50

to ekuts

tavaline, üldistunud ärevushäire
fear

PostitusPostitas Lo » Neljapäev Mär 06, 2008 00:35

Väga raske on minulgi.
Olen varjanud seda haigust pikki aastaid ja keegi ei oska oletadagi,et seda põen
Eriti julm oli vene ajal,kus sellest ei räägitud.
Aitab trenn ja igapäevane rutiin.
Aga kui hoog ikkagi peale tuleb...,siis ...see on karm.
Mul oli hea mees,kes mind aitas,aga nüüd,mil oleme lahus...,
ma kardan enda pärast.
Ma ei tea,millega võib see kõige hullem hoog lõppeda...
Kas südamekloppimine võib lõppeda seiskumisega?
Kas hingeldamine võib lõppeda lämbumisega?
Kas näilik lõpp võib osutuda tõeliseks lõpuks?
Lo

Mine Tervis ja ilu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist