Paanikahoo ja ärevushäire sümptomid?

Tervise ja moe nõuanded, haigused, ravi jm.

Re: paanikahoog 2 ,ärevushäire sümptomid?

PostitusPostitas vaino » Teisipäev Dets 27, 2011 14:08

tere.mul on vahel ka nii,et uinumisehetkel ehmatan ja tundub,et ma ei hinganud või süda seisis.see on väga suur mure-pehmelt öeldes
vaino

PostitusPostitas mures » Kolmapäev Dets 28, 2011 13:19

Kas teil kellelgi veel on selline rahutus,et paigal olla ei saa ja iiveldus ärevusest?
mures

PostitusPostitas ei ole noor » Kolmapäev Dets 28, 2011 14:52

Tere! ma tõesti ei ole enam noor aga teema on mulle tuttav,sest need hirmsad rahutuse hood on ka mind palju kordi külastanud.Mõned aastat tagasi olid üsna sagedased külastajad.Istusin jõutuses , vaatasin ümbrust ja kõik tundus kole,must ja räpane, see tohutult häiris mind.Olin eda peale vihane,aga sundida korrastama ümbrust ennast sundida ei saanud,kõik kukkus käest maha ja ükskõik milline töö ei pakkunud naudingut.Tegelikult polnud see kord midagi nii hull kui tundus.Ärevus jalatallast pealaeni. Sellisest maksimumärevuse olekust sain välja kas kuuma dušši all seistes või peaga tekki alla pugedes, et magades sellest košmaarist välja saada.Vahest aitas mind telefonitsi sõbrannale oma olekust rääkida. Hiljem tundsin ennast kurnatuna ja jõutuna. Kuidas saan elumaigu tagasi? Tuletan endale meelde et olen optimistliku iseloomuga, et tulen oma probleemidega alati ise toime otsides sobivaid lahendusi,et on veel tegemata ja proovimata hulk huvitavaid asju.Puhkan,võttes aega endale,ja siis tagasi, ellu.
Väike hirm surma ees kimbutab mind siiski pärast infarkti üleelamist ja teadmine ema infarkti surmast 68 aastaselt, Seda enam on suur tahtmine tegeleda veel proovimata asjadega:lapselapsele ruudulisest riidest kleidike,pehmest lõngast kamsun,imeilus äärepits kätterätikule,seemnest kasvatada hõbekuusk ja palju lilli,selgeks saada ,näiteks,mõni võõrkeel,ah polegi veel jõudnud kududa kaltsuvaipu suvilasse ja palju-palju muid põnevaid egemisi.
Väga kenasti kirjutas ALMA.Lugege päris mitu korda tema soovitusi ja te leiate endalegi kas või väikest, aga väljapääsu. Edu ja tervist kõigile.
ei ole noor

PostitusPostitas Ingmar » Esmaspäev Jaan 09, 2012 03:01

Tervist,

ka minul on esinenud ärevushäireid, minu põhiliseks tunnuseks on see, et ma tunnen, et süda ei löö enam sees. Sellega kaasnevad kohutav nõrkus ja tunne, et pilt kaob eest ära. Esimesel korral endale kiirabi ei kutsunud, aga teisel korral ei leidnud lihtsalt muud varianti. Kas nende esinemisel on ka mingi kindel põhjus ja ajahetk, millal see tuleb? Kas kehaline aktiivsus aitab seda vähendada?
Ingmar

PostitusPostitas nii ja naa » Reede Jaan 13, 2012 14:44

sattusin googeldades seda vestlusringi lugema ja sain päris palju targemaks :) mul on peale isa surma hakanud sellised südame pekslemised. kuigi kogu 2011 oli üleüldse väga raske ja isegi ciral nimelist antideprekat neelasin, ei olnud probleeme südamega. isa suri südamepuudulikkusest tingitud kopsuturse tagajärjel- jäi lihtsalt magama ja enam ei ärganud. olude sunnil olin mõnda aega lastega üksi leinaperioodil ja miskipärast oli kogu aeg hirm. hoidsin lapsi kogu aeg läheduses, sest siis ei kartnud. rahvarohkeid kohti ka ei karda, aga toast välja minna soovi ei ole. umbes kord kuus tekib selline tunne, et süda käiks justkui rütmist välja, õhupuudus, peapööritus, isegi kerge iiveldus. vahel on ainult ühe päeva vahel mitu päeva järjest. viimati tekkis kohutav hirm ja tahtsin juba kiirabi kutsuda, aga pikutades läks nagu paremaks ja siis hakkasingi googeldama südamerütmihäireid ja jõudsin välja ärevus ja paanikahäireteni.... imelikul kombel sellest lugedes jäi suurem pekslemine järgi -justkui rahunesin maha, et süda seisma vast ikka veel ei jää... kahtlustan, et see südame pekslemine on alateadlikult isa surma põhjusest tingitud. kui keegi lähedane lahkub, siis tekib maha jääjatel hirm- hirm enda elu pärast... eriti sellel 40 päeva perioodil kus vanarahvas uskus hinge veel kodus viibivat- et äkki ta tahab kedagi veel kaasa võtta, kardad et äkki ta on sinu juures ja vaatab mis sa teed, tunned ennast süüdi, kui lubad endale leinaperioodil meelelahutust mitte ei istu päevad läbi silmad peos... usun, et algpõhjus minu probleemile võiks olla selles- vähemalt järeldasin ma seda eelnevaid postitusi lugedes ja enda jaoks asju lahti mõeldes. antideprekaid seekord võtta ei taha. üritan oma mõtted õigele rajale saada seekord omade jõududega... tuli nüüd pikk ja mõtetu jutt ja polegi üldse oluline kas keegi seda ka lõpuni lugeda viitsis- igal juhul aitäh kuulamast ja enda kogemusi jagamast :) varsti tuleb kevad!
nii ja naa

PostitusPostitas nii ja naa » Reede Jaan 13, 2012 15:15

ja tegelikult ongi kõik mõtlemises kinni- lugesin just postitajate "alma" ja "hing" kirju... tuleb mõelda "õigeid" mõtteid... nagu tinkerbell peeter paanile ütles kui too enam suurena lennata ei osanud- "think happy thoughts"... ja see toimis... pole kerge, aga võimalik, sest mitte miski pole võimatu, võimatu võtab vaid veidi rohkem aega... ehkki kergem öelda kui teha. olin eelmine aasta ise sellises seisus kus tundus, et see õudus ei lõpe iial ja samas ma teadsin, et ma ei sure selle kestel kohe kindlasti, sest see on sopp millest ma pean lihtsalt läbi sumpama -lõpuni. tekkis teatavas mõttes "purunematu" tunne, et minuga ei juhtu praegu mitte kui midagi kuni see jama kõik läbi on. kui ma juhtuksin seisma kukkuva jääpurika alla, siis see puruneks enne minu puutumist kildudeks, ükski laev ei lähe põhja millel mina peal olen, ükski auto ei sõida kraavi, ükski rong ei sõida rööbastelt. teadsin, et olen ise süüdi, et sellise jama sisse sattusin ehkki kõik sõbrad kinnitasid vastupidist... uskusin sisimas, et olin selle kõik ära teeninud ja sain vaid tagasipeegelduse enda käitumisele. selle tõdemuseni jõudmine võttis aega ja olukorra lõpliku lahenduseni kulus peaaegu terve aasta.... kuid kui siis kui pilt selgeks läks, siis tundsin rõõmu igast lilleõiest ja päikesekiirest.... ja siis suri isa ja kõik mu maailm kukkus jälle kolinal kokku... aga ma tulen ka sellest välja... ja ilma keemia neelamiseta... sest ma ei saa endale lubada, et ma sellest välja ei tule...
nii ja naa

PostitusPostitas alma » Reede Jaan 20, 2012 06:40

http://www.youtube.com/watch?v=cTYDNBLehsc&feature=related

kui vene keelt mõista
alma

PostitusPostitas Naine30 » Pühapäev Jaan 22, 2012 15:08

Olen samuti ärevik ja paanik. AD söön juba kolmas aasta, kõrvale krõbistan rahustit vastavalt vajadusele. vahepeal oli kõik ilus (va mõningad erandid), aga nüüd viimasel ajal on enesetunne halb jälle. Hirmud kummitavad, välja minna ei julge, üldse midagi teha ei taha, pidev rahutus sees jne... Püüan väga palju iseendaga tegeleda. Kuulan rahustavat muusikat, loen teemakohaseid artikleid, nõuandeid ja soovitusi. Võtan reiki-seansse. Peale reiki-energiaravi on olliselt rahulikum olla. Kuigi veel päris ilma ärevuseta ei ole, siiski loodan, et saan oma kehas ja vaimus asjad balanssi. Püüan sisendada endale, et ma olen rahulik, ma olen õnnelik, ma olen kaitstud. Lasen vabaks nö. Täna on viimane seanss, vaatab, kuidas enesetunne ja asjaolud edasi kulgema hakkavad.
Naine30

PostitusPostitas nii ja naa » Teisipäev Jaan 24, 2012 12:17

kusjuures see ärevus tekib täiesti suvalisel hetkel... võrreldav oleks see tunne vist keskkooli aegse eksamipalavikuga- just selline värin tuleb sisse nagu enne eksamiruumi sisenemist ja siis kulmineerub suurema värinaga mis tekkis sellel hetkel kui sirutasid käe eksamipiletite poole kuid ei teadnud veel mis pilet tuleb... olen viimasel ajal magneesiumi B6 vitamiiniga võtma hakanud ning südame vahelöögid on ära kadunud ja ärevust ka kohati justkui vähem, aga siis järgmisel hetkel läheb jälle tühja koha pealt paanitsemiseks :(
nii ja naa

PostitusPostitas Mõtlemiseks » Reede Veebr 03, 2012 16:51

Lugesin ja uurisin, et paanikahoogude ja ärevushäirete ravis aitab vist lisaks tablettidele päris hästi kognitiiv-käitumisteraapia.

Otsisin võimalusi seda Eesti saada ja leidsin järgmist

www.katriito.ee
www.sensus.ee
www.ambromed.ee

Kas keegi veel teab mõnda kohta?
Mõtlemiseks

Mine Tervis ja ilu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist