Paanikahoo ja ärevushäire sümptomid?

Tervise ja moe nõuanded, haigused, ravi jm.

Re: paanikahoog 2 ,ärevushäire sümptomid?

PostitusPostitas Ave » Esmaspäev Mär 05, 2012 20:16

Tere,

kognitiivset käitumisteraapiat kasutavad ka paljud polikliinikute juures töötavad psühholoogid ja seal saab käia Haigekassa kulul. Mina nt alustan just sama teraapiaga antidepressantide kõrvale Psühhiaatriakliinikus töötava psühholoogi juures.

Tahtsin aga küsida, kas kellelgi teist on kogemusi sellise antidepressandiga nagu Valdoxan? Kuidas on teile mõjunud ning kas olete saanud jagu ka uneprobleemidest?
Ave

PostitusPostitas Marusja » Neljapäev Mär 29, 2012 06:20

Tore :) Nüüd juba 5 aasta. Vahepeal oli täiesti OK aga juba teist korda sel nädalal ärkan südamekloppimise peale üleni higisena . See on ka ainus sümptom , mis avaldub. Õhupuudus ja surinad on minevik. Ma enam ei tea , kas paanikahäire või ärevushäire põhjustavad südamekloppimist või on vastupidi . Kõik olen läbi teinud . Kognitiiv-käitumisteraapia ( öösel kahjuks ei saa oma käitumist kontrollida. Kui ikka ärkad üleni higisena süda kurgus tagumas , siis mõtlemine ja hingamine ei aita ) , antidepressandid oma 3 aastat, rahustid , reiki, jooga, psühholoogid jne .
Marusja

PostitusPostitas Sebera » Kolmapäev Juul 25, 2012 20:02

Samuti paanikahäired, pea 5a olnud. (olen 20a).

Kõik uuringud jms tehtud, terve inimene.

~2.5a tagasi hakkas mul kurgus süda kloppima, (just kurgus/kõrvas selline seletamatu südamekloppimise heli/tunne).

Mure ongi selles, et kas see ka ärevus/paanika häirega jms seotud?

On veel kellegil sellist asja?

Aitäh.
Sebera

PostitusPostitas nii ja naa » Reede Sept 21, 2012 20:49

selline küsimus, et palju on ärevus -ja paanikahoogude all kannatavate inimeste hulgas naisterahvaid kes kasutavad näiteks beebipille või evra plaastrit? ise kasutasin evrat natuke üle aasta. paanikahood algasid üsna varsti peale seda. arvasin, et need hood on seotud isa surmaga. ikkagi suur šokk ja üleelamine... mida aeg edasi läks seda halvemini ennast tundsin. kogu aeg väsinud ja unine. lisaks veel siis südamekloppimine, südame vahelöögid, hirmutunne, õhupuudus jne jne. läksin lõpuks perearstile, sai mitu ekg-d tehtud. vahel näitas pulsi kiirenemist vahel mitte. siis hakkas perearst kahtlustama, et äkki evra plaaster põhjustab sellist seisundit. loobusin nendest. praegu on veel vara muidugi lukku panna, et just need sellist seisundit tekitasid, aga enesetunne on kordi parem. ei ole kogu aeg unine ja väsinud. ärevushooge praktiliselt ei ole, hirmutunnet ka mitte. süda annab vahel vahelööke, aga need ei ole enam nii häirivad kui varem ja võiks isegi öelda, et neid peaaegu ei esinegi kuigi viimased kuud ei olnud mul põhimõtteliselt päevagi vahet kus mul poleks halb olnud. lugesin uuesti põhjalikult läbi evra tooteinfo ja seal on tõesti reas kõik sümptomid mul esinesid- väsimus, ärevus, depressioon, juuste väljalangemine jne
nii ja naa

PostitusPostitas õnnetu naine » Laupäev Okt 06, 2012 19:32

Olen nii õnnetu, selline tunne, et ei tea kuidas oma elu sättida ja eladu kuna minu elu on vallutanud viimased 2,5 kuud üks suur paanikahoog mis allgasid siis 2,5 kuud tagasi, saan aru et see võib tunduda, et mida sa halad ravid ju kestavad aasta vähemalt aga ma ei sudua lihtsalt enam nii elada, kas keegi on saanud abi mujalt kui ainult tablettidest, oskab keegi soovitada midagi mis aitab võidelda uue paanikahooga mis on alanud või kuidas vältida, mina tunnen et ma ei tohi juba süüa ja juua teatud sööke!
Minu elu on peapeale pööratud, ei julge ma minna tööle sest kardan et hoog tabab mind siis kui olen tööl ja no ma ei tea mida teha kuna pole töökaaslastele seda rääkinud . Palun väga abi kas keegi oskab midagi soovitada kuidas edasi elada.....
õnnetu naine

PostitusPostitas Krli. » Pühapäev Okt 07, 2012 21:08

To Õnnetu naine.
Kuna see kõik on sinujaoks veel uus, siis sellega üksi toimetulemine on praeguses olukorras natuke raske. Proovi enda kõrvale leida isik, kes sind kuulab ja kes sind ehk natuke aidata oskab. See isik võiks olla üldjuhul professionaalne psühhiaater või inimene, kes on paanikahäirega silmitsi seisnud. Ma olin ise ka selline 5 aastat tagasi, kui mul see algas, karstin meeletult, mis minust edasi saab, mis minuga üldse toimub ja mis minust saab. Ravimeid ma ei poolda. Elasin kõik selle endasse ja üritasin endaga ise toime tulla. See on üldjuhul väga raske! Mina ei saanud sellega küll hakkama, murdusin ja võtsin vastu andtideprssandid, kasutasin neid 8 kuud. Sellega olid ka oma head ja halvad küljed. Ma otsustasin lõpetada ja proovida ISE koos kõrvalise abiga paanikahoogudega toime tulla. Lugesin palju paanikahäire kohta, käisin psühhiaatri juures, uurisin inimestelt, kes seda kogenud on.. See kuidagi rahustas ja igakord kui mul see hoog tuli, ma üritasin mõelda sellele, mida mulle räägitud on, "sa ei sure sellesse, see on ebameeldiv küll, aga see läheb üle."Kui sa seda tunned, võta üks rahustav tee ja püüa mõelda asjaolule, et sa ei sure selle käte ja see läheb mööda. Sel hetkel on muidugi raske seda mõelda ja sa mõtled enda peas hullemat, sest igakord kui see tekib, selle iseloom on erinev. Kord on värinad, kord käis higistav, kord on ebareaalsustunne ja süda peksab meeletult. Sellel ongi erinevad iseloomud, aga nendest tuleb ise üle olla. Minul on alati kotis kaasas nt Diazepam tilgad.Võtan seda kõige suurema vajaduse korral.See teadmine, et mul need olemas on seal kotis, see juba rahustab! Kui sul on võimalus, joo piparmündi teed, looduslik kraam. Igatahes.. sa ei ole üksi sellega, ei tohigi olla! Võid mulle kirjutada ka, kui sa soovid ja pead seda vajalikuks. Võime rääkida sel teemal lähemalt, võin sind aidata, sa ei ole üksi!:)
Krli.

PostitusPostitas õnnetu naine » Reede Okt 19, 2012 12:25

Tere Krli
Mul on hea meel lugeda sinu kirja tean ja püüan sisendada seda mida sa kirjutasid kuid samas tean et ei saa hakkama, tunnen et asi läheb aina hullemaks, olen üritanud otsida kust on võimalik leida infot võtete kohta mis võivad leevendada seda, vanasti oli minu suurim hirm lämbuda kuid nüüd hoopis tekkib kuumatunne, süda peksab kogu keha väriseb tunnen et nüüd on kõik ma ei suuda tahan joosta peitu ja sinna kus keegi aitaks mind siiani olen avastanud et minu ema aitab mind kõige rohkema aga kuna käin tööle 50 km kodust eemale ja tavaliselt kohe 24 t siis tekkib mul selline hirm mis nüüd saab ma ei suud atööd ka enam teha ja päevas on mind tabanud nii mitmed hood ja need järjest tihenevad, söön ka rohte Salymbra ja hädaabi on Xanax alati kotis aga see ei aita ma olen loobunud oma elus nüüd niipaljust mida vanasti armastasin kuna tunnen et see ja see võib mulle tuua esile uue hoo ja ma ei suuda enam nii elada olen nii nii masendunud!
õnnetu naine

PostitusPostitas Krli » Pühapäev Dets 16, 2012 16:12

to õnnetu naine.

Esialgu ongi nii, kõik tundub nii raske ja võimatu. Ma olen siin ja praegu, seljatanud kõik need paanikahood või vähemalt õppinud nendega elama ja neid kontrollima, siis seda kõike suudad sinagi:)
See on hea, et ema on aidanud sind. Sul on keegi kellele kindel olla. Mul oli ka ema suureks tugiisikuks, juba seetõttu, et ta on ise sellega kunagi kimpus olnud 15 aastat. Õppis sellega elama, saama jagu sellest ja täitsa ilma ühegi ravimita. Kandis kotis kaasas looduslikke palderjani tilkasid, vajadusel võttis.
Ma olen täheldanud, et aktiivne treening, liikumine või käsitöö (joonistamine, kudumine, pärlite valmistamine.. ) võtavad ära suure osa ära sinu stressist ja hoiavad sind tumedamatest mõtetest natuke kaugemal. Ma mäletan, et mul tekkis lausa selline olukord, kus ma nutsin kodus palju, ei liikunud kodust välja, kuna kartsin seda paanikahoogu ja suhtlesin võimalikult vähe inimestega.. Elu oli täiesti peapeale pööratud.. Ema võttis mul käest kinni, tõmbas mind välja endaga jalutama, poodidesse ja hoidis mind aktiivsena. Mul oli alati DiaZepam kotis, ma teadsin seda, sellest piisas! Ja teades, et ema mu kõrval on, lohutas mind veelgi. Käisime palju väljas, liikusime.. ja ma tajusin, et mitte midagi hullu ei saa ju juhtuda. Mul on alati olemas telefon, kui vaja, mul on olemas taksoraha, kui koju vaja kiiresti saada, mul on kotis rahusti, mu ümber on nii palju inimesi, kes vajadusel mulle kiirabi kutsuda saavad.. mitte midagi ei saa juhtuda, mitte ükski paanikahoog ei saa kontrollida enam meie elu.. Inimestel on igasugu haigusi diagnoositud ja veel hullematki, kui meil paanikahäire, sellegipoolest elavad nad oma elu edasi ja ei lase sellel oma keha üle võimust saada! Kõik algab mõtlemisest ja on mõtlemises kinni. Kui sa tahad terveks saada ja endale seda pidevalt korrutad, siis nii lähebki.. Elad oma elu normaalses viisil edasi, teed asju, mida sa tavaliselt teed ja proovi hirmu üle võimsust saada.. Varsti sa näed, et asjad lähevad paremaks, nii füüsilise, kui vaimse poole pealt! :)
Ja suhtle, räägi, jaga enda probleeme oma lähedastele -nemad saavad sind alati aidata, toetada, anda nõu ja vajadusel oma õlga, kus nutta. Sest kõige hullem on see, jääd selle kõigega üksi!

Jõudu sulle ja sa võid mulle alati kirjutada, kui sa vajalikuks pead!:)
Krli

PostitusPostitas Rain » Kolmapäev Mär 06, 2013 19:09

Tere
Lugesin siit foorumist sinu postitust 5kuud tagasi.,et sul olid juba 2,5 kuud ärevushäired.pöördun su poole kuna mul samamoodi juba 2 kuud väljakannatamatu ärevushoog,pidev hirmutunne,külm higi otsaees,peapööritus ..jne....küsin kas oled tänaseks saanud sellest üle ja kuidas....ning kuidas sellega ültse toime tulla...elu tundub täitsa võimatu...ole hea ja jaga veidi oma kogemst.
Ette tänades
Rain
Rain

PostitusPostitas ijk » Teisipäev Mär 26, 2013 09:59

tere!
Rain kas sa mingeid ravimeid ka võtad või kuidas sa toime tuled ? Kas sul süda ka paha on ?
ijk

Mine Tervis ja ilu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline