Nabaneet

Tervise ja moe nõuanded, haigused, ravi jm.

Nabaneet

PostitusPostitas liispet » Laupäev Jaan 23, 2010 16:46

Tereee !

Kavatsen teha nabaneeti ,olen 13 varsti saan 14 ja sooviks mõned küsimused esitada ?
Loodan ,et keegi oskab ka mind aidata !

1) Kus on kõige parem Rakveres Nabaneeti teha ?
2) Kas nabaneedi tegemisel on ka oma ohud ?
3) Kas Veebruari lõpus või märtsi keskel on sobiv teha ?
4) Kas tegemine on väga valus?
5) Millist nabaneeti peaks alguselt kasutama ?
6) Kui ma teeksin veebruari kuus siis me hakkame ka koolis ujumas käima , kas siis võib minna kloori vette või peaksin panema mingi plaastri peale ?
7) Kas nabaneedi tegemine võib takistada rasedust ?

Suur suur AITÄHH kõigile kes aitada püütsid või aitasid !!!!!

Ettetänades: Liispet
liispet

Re: Nabaneet

PostitusPostitas februaryapple » Pühapäev Jaan 24, 2010 01:20

2. nabaneeti on mõtet paigaldada inimesele, kel on lootust see säilitada. kummardades ei tohiks naba silma moodi sulguda või needi paigaldamise koht kuidagi "kortsu" minna. paranemine võib võtta ca 6-12 kuud. kui nende kahe asjaga arvestada, on suurim oht augustaja, kes ei tea tegelikult, mida ta teeb. eestis peaks vist häid augutegijaid olema kyll, aga paranemisnõuanded võivad kuskil ilusalongis üsna veidrateks osutuda.
5. titaan ja kirurgiline teras peaksid head valikud olema. mida väiksemate kaunistustega, seda vähem kuhugi kinni jääb.
6. kloor mõjub ilmselt ärritavalt. ka väike plaaster.
7. neet ei takista rasestumist ega lapse kandmist. paljud aga peavad needi kõhu kasvades eemaldama või paigaldama pikema või painduva needi.

lisan veel hoiatuseks, et hoolimata populaarsusest pole nabarõngas üks lihtne rõngas, paranemine võtab aega ja kõik pole anatoomiliselt sobivad. nö väljakasvamisest võib jääda suur armkoetykk kõhunaha sisse. kui pole kindel, et rõnga paranemiseks on lootust, siis ei peaks selle armiga riskima. ise olen mitu korda ebaõnnestunult katsetanud ja armi pikkus on hoolimata möödunud aastatest ca 1,5-2 cm (ja see jäi nö tavasuuruses needist). ja veel - mitmed inimesed usuvad, et nabaga ei peaks yldse jamama ja seda ei tohi torkida. ning lisatud foto kohta - kas see neet on ikka piisavalt sügaval? (*selle postituse info pärineb lugemisest ja omadest kogemustest, ei pretendeeri absoluutsele tõele, aga on väikseks nõuks ja abiks ehk ikka.)
februaryapple

PostitusPostitas alma » Pühapäev Jaan 24, 2010 13:56

Haava puhastamiseks olen kuulnud, et hea vahend on meresoola kange lahus, keedetud kuumas vees lahustad ära ja jahutad maha. Mõne päeva saab sama lahust külmkapis säilitada. Desinfitseerib, aga ei kuivata haava nii karmilt kui alkohol.

Kui arvestada, et naba piirkond hõõrdub pidevalt vastu riideid, siis natuke paneb mõtlema, kas talvisel ajal oleks selle tegemine mõistlik, kui palju riideid kohustuslik. Seda enam, kui teil kohe ujulatunnid tulemas.

Olen lugenud miskist uuringust, et näiteks hepatiit levib ka tänu igasugustele keha augustamistele...

Kindlasti kirurgiline teras. Hõbe hakkab oksüdeeruma ehk läheb "tumedaks" ja määrib siis nahka kah, kulla vastu võid allergiline olla.

Ja olen kuulnud kulmurõngast, mille "augustus" tõepoolest juba aasta otsa paraneb. Sinna vastu aga ju ei puutu eriti muu kui müts või käsi kogemata. A see isik oli "põikpea" ja ei kuulanud asjatundjaid, lasi panna rõnga, kuigi öeldi, et alguses peaks olema lihtsalt neet ehk "varras" ehk...

Kindlasti kuula, mida Sulle "salongis" räägivad. On miski kujuga needid, mis alguses soovituslikud. Siis paraneb kiiremini.
alma

PostitusPostitas februaryapple » Pühapäev Jaan 24, 2010 14:23

kas ikka kange lahus? pigem nõrk, umbes pisarate kangune.

ja talvine paks riietus võib olla suvisest õhukesest paremgi. samuti on suvel rohkem higistamist ja tolmu ning meres ujumine. viimast peab vanarahvas ravivaks, aga sellega jällegi kõik ei nõustu.

teemaalgataja, kas juba näed, et erinevaid teooriaid ringleb palju ja kõik väidavad, et just neil on õigus?
februaryapple

PostitusPostitas alma » Pühapäev Jaan 24, 2010 16:08

Kange lahus jah.

Ma ei väida, et mul õigus on.

Rakveres merd ei ole.
alma

PostitusPostitas Kaija » Pühapäev Jaan 24, 2010 16:52

Kas näiteks kui ma nabaneeti tegema lähen kas sealt saab ka küsida ,et kas mul on mõtekas nabaneeti teha ?

Ja kui suur võimalus on ,et armid tekivad ?

Ja ma mõtlesin nüüd ,et kui ma teen siis arvatavasti siis kui vaheaeg tuleb Märtsi kuus , sest peale vaheaega ma enam ei pea kloorivette ujuma minema .

Kui ma siis teeksin kas siis suvel võin juba päikest võtta ja ujumas käia ?

Ja see hepatiidi värk , kas seda võib tõesti siis saada v ?
Ma ju ei hakka naba näppudega käperdama !

Eks selle nabaneedi tegemise peab veel korralikult läbi mõtlema aga ma tahaks seda väga ja see tõttu soovingi rohkem infot selle kohta saada .

Tänxx !
Kaija

PostitusPostitas februaryapple » Pühapäev Jaan 24, 2010 19:08

nyyd on siiis teada, et ma mere äärest pärit olen :D aga järves ujumine on ilmselt hullem veel. kange soolalahus ärritab siiski, ma pakun.

see, kas tegija enne uurib augustatava lootusi needi parandamiseks, sõltub tegijast. ja mõnel muidugi paraneb ka ära hoolimata sellest, et esmapilgul ei tundu augustamine hea idee olevat. mina nt otsustasin proovida, aga ei õnnestunud. uuesti ei teeks vist enam.

suur arm tekib kui ehe välja kasvab, kui niisama rõngas eemaldada, siis peaks jääma tillukesed täpid ainult. aga see oleneb inimesest. välja kasvamise all pean silmas sama protsessi, mis juhtub sügavale läinud pinnuga.

hepatiidioht peaks olema siis, kui augustatakse nõelaga, mida on enne kellegi peal juba kasutatud. sama kehtib ka tangide, ehte jm kohta. (kehavedelike kaudu levivate haiguste kohta saab infot ka nt bioloogiatunnist.)

aga miks rõngast soovitakse? kas meeldib endale või teiste pärast? mis vanemad asjast arvavad? äkki hoopis mõni muu rõngas laseks selle torkimise ära proovida ja oleks lahe, aga annaks lootust kergemale paranemisele ja väiksematele armidele?
februaryapple

PostitusPostitas alma » Esmaspäev Jaan 25, 2010 04:30

Ma jäin jälle mõtlema, et kas kaks teelusikatäit meresoola poole klaasi vee kohta on kange lahus või nõrk. Ma mõtsin, et on kange. A äkki ei ole.
alma

PostitusPostitas februaryapple » Esmaspäev Jaan 25, 2010 13:27

ma arvan, et on kyll kange. aga keemiaõpetaja muidugi pidas mind suht lolliks koolis :)
februaryapple

PostitusPostitas Claire » Esmaspäev Veebr 15, 2010 01:21

Nii noorelt peaks sellejaoks olema ilmselt ka vanema luba (vähemalt Tallinnas oli nii). Seal peab allkirja kirja andma, et tead kõikide ohtude kohta ning võtad vastutuse endale. Valus on tegemine ikka, just selle augu vajutamine, kuid külm aerosool natuke leevendab seda valu. Pärast on mingi aeg selline kipitav tunne ning istuda pisut ebamugav Paranemine võib võtta mitu kuud. Soojal ajal suurem võimalus mädanema minna siis siis venib küll auk suureks ja koledaks :( Ja alguses natuke aeg ei tohi olla mingit kokkupuudet veega st. ujumine kindlasti ei tule kõnealla.
Claire

Mine Tervis ja ilu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 2 külalist