Paanikahäire?

Tervise ja moe nõuanded, haigused, ravi jm.

Paanikahäire?

PostitusPostitas Akasha » Pühapäev Juun 27, 2004 16:33

Kas kellelgi on diagn. paanikahäire? Mis edasi, ravimid, teraaia? Kahtlustan, et mul on see - kas pean nüüd kindlasti psühhiaatri pole pöörduma?
Peace!
Akasha

Re: paanikahäire?

PostitusPostitas alois » Pühapäev Juun 27, 2004 20:43

kui kahtlustad,et sul on paanikahäire pöördu kindlasti arsti poole-kui sa psühhiaatri poole ei taha minna,siis perearstile-sellisel juhul muidugi kui saad temaga hea kontakti ja ta su ära kuulab ja ravi määrab.Seda on kindlasti vaja ravida-võib süveneda ja mida kaugemale on haigus(sest paanikahäire on haigus) arenenud, seda raskem on ravida.Tänapäeval on selleks tõhusad ravimid olemas.
alois

PostitusPostitas kuku » Laupäev Juul 03, 2004 10:03

kas ikka on paanikahäire?Olen ka ise sedamoodi asja läbi elanud kui meie maja ees olev suur kask sai välgust tabamuse.Mitu aastat olin ma paanikas juba siis,kui ennustati äikest või nägin tumedaid pilvi.Mingid rahustamise mõtted ei teinud asja paremaks aga nüüd olen üle saanud.Ilma ravimiteta.Mulle muide ei mõju ükski rahusti.Mis see on, mis sind painab.See on ilmselt seotud pingega töistes või kodustes asjades. Tasub muidugi arstiga konsulteerida kuid mitte hakata peotäite viisi tablette neelama.Pealegi kas see arst ikka kuulab sind ja mõtleb koos sinuga.Pöörduksid ehk rahustavate teede poole ja räägiksid endaga ja selle lähedase inimesega,kes on võimeline sind kuulama.Kui sellist on.
kuku

PostitusPostitas soovitaja » Teisipäev Juul 06, 2004 00:29

Arst soovitas häire ajal hingata sügavalt tavalisse paberkotti,hoides seda kätega suu ümbert kinni, nii umbes 1 min. Paanikahäire on väga popp haigus praegusel ajal, mis kedagi ei tapa.
soovitaja

PostitusPostitas ena » Kolmapäev Juul 07, 2004 16:14

jah,mul on.psühhiaater määras antidepressandid.aitas.kui tunned,et "hoog" tuleb,hinga mitu korda hästi sügavalt sisse,võimalusel istu ja rahune.see on ravitav ka ilma ravimiteta.ole tubli!
ena

PostitusPostitas kritt » Teisipäev Juul 13, 2004 22:15

Hea on naerda neil kes seda ise kogenud ei ole. Mine kindlasti arsti juurde, sest see on tõsine haigus ja ainult süveneb mida kauem venitad. Seal valitakse sulle sobiv varjant , kas ravimid või teraapia. Jõudu ja jaksu ja ole tubli!
kritt

PostitusPostitas kessu1 » Neljapäev Juul 15, 2004 23:32

Mina olen käinud arsti juures täpselt sama probleemiga. Autoga ei saanud sõita, õhu puudus, paha olla, väsimus jne...
Cipralex oli selle rohu nimi minu arust, mis mulle arst kirjutas.....
Aga mina arvan, et ise tuleb olla hästi tubli ja olla sellest üle, ega tegelikult ei juhtu ju midagi..
kessu1

PostitusPostitas cateriina » Reede Juul 30, 2004 17:43

Samad sõnad, tuleb endale hästi rahulikult ja järjekindlalt sisendada, et tegelikult ei juhtu midagi. See ei ole selles mõttes füüsiline haigus, et süda seisma jääks või õhupuudusse ära lämbuks kuigi tunne on täpselt selline, ilmselt saadab aju lihtsalt valel ajal kehale vale signaali. Olen ise paanitsenud vahelduva eduga u. 10 aastat. Kui tunnen, et olemine hakkab äkki põhjendamatult ärevaks muutuma, siis kähku mingid rahustavad tilgad sisse valocordin (retseptiga) või südametilgad, neid saab retseptita, sisaldavad palderjani ja piparmünti(haiseb, aga vähemalt looduslik) ja minule on aidanud. Muidugi see on jube tunne , ma esimesel korral kutsusin kiirabi arvasin, et nüüd lämbungi ära, siis arst ütleski, et paanikahäire, ma polnud enne kuulnudki sellest midagi. Tehti rahustav süst ja kohe kõik ok! Veel hakkasin tegelema joogaga, õige hingamine jne. ja asi läheb kontrolli alla. Rahulikku meelt!
cateriina

PostitusPostitas Jutik » Teisipäev Aug 03, 2004 08:51

Jah , neil on tõepoolest hea naerda kes seda ise kogenud pole. Neil pole aimugi mida see haigus teeb, mis kulu võtab. Tean juhtumeid noortest tüdrukutest kel eksmamiperiood nii masendavalt mõjunud, et kutsunud esile paanikahäired ja tulemus, et inimene istub lihtsalt päevade kaupa kodus. Üks lugu oli keskealisest naiset 40) , kel olid nii suured paanikahood , et ta ei julgenud kuhugi minna ; magas öösiti mobiil padja all, et kui midagi juhtub siis saab abi kutsuda ja kuna ta oli linna inimene aga oli kamaakodu siis sõna otseses mõttes leiutas igasugu vabandusi miks ta ei sa maale minna, tegelikult ta paaniliselt kartis maal olemist , et arstiabi on kaugel ja ei julgenud kodustele ka rääkida mis haigus teda vaevab. Kuigi samas pean lisama, et inimesed, kel sellest haigusest aimu pole ei saagi hästi aru , sest pealtnäha oled sa ju täiesti terve.
Kas sa peaksid psühhiaatri poole pöörduma? - vastan, et jah. Mida rutem abi saad seda parem. Sellel haigus on süvenev. Sellised looduslikud vahendid aitavad ja need rahuliku hingamise harjutused aitavad siis kui sul avaldub see paanikahäire väga kergelt ja harva. Kui seda esineb sageli siis kirjutab psühhiaater sulle vastavad ravimid.
Olen ise selle haiguse läbi elanud; kusjuures ca. 6 aastat tagasi, kui olid esmased tunnused seostas perearst kõike südamega , kuna süda puperdas ja oli õhupuudus ning jõuetus. Määrati ravimeid mis ei leevendabud olukorda , seega lihtsalt ei võtnudki neid ravimeid ja enesetunne oli pidevalt halb. Hirmu tunne oli nii suur, et ei suutnud toastki väljaminna, kui arstile oli vaja minna siis ooteruumis tundus 5 min. ootamist tunni pikkusena, selline sisemine jõuetuse ja hirmu tunne oli.Eriliseks piinaks olid rahavarohked kohad, nt. koosolekud kus pidi käima, selline tunne, e tkohe kukkud tooli pealt maha. Samamaoodi toidupod, sinna ei saanud üldse minna , järjekorra nägemine hirmutas täielikult. Tihtipeale ei suutnud tänaval normaalselt liigelda, sai otsitud väiksemaid kõrvalteid kus rahulik. Inimestel avaldub paanika erineval moel, minul avaldus just nii.
Ja selline olukord kestis 2 aastat , olin elust nagu ära lõigatud, ükski töö ei sujunud , põhiline mida tahtsin oli ainult magada ca. 12-14 tundi ööpäevas. Nii kui püsti tõusin hakkas pea ringi käima ja silmade ees virvendas ning hästi jõuetu oli olla.Jõin ainult rahustavaid teesid , sest tookord polnud sellisest asjast nagu "paanikahäire" mitte midagi kuulnud. Siis olukord normaliseerus ja ca 3 aastat oli täiesti hea olla. ning ühel päeval tundsin jälle seletamatut jõuetust, selline tunne, et rinnus pigistab, neelata ei saa, hingata ei saa jne. Läksin arstile, muidugi tehti vereproovid mis olid absoluutselt korras, veresuhkur-korras, südamefilm - korras, arst ütles, et pole midagi halvasti. Kuna olin ühest ajakirjast lugenud lugu "paanikahäire" ja kõik sümtomid vastasid sellele, mis seal kirjutati siis võtsin "julguse" kokku ja läksin psühhiaatri vastuvõtule. Oli tunni pikkune vestlus kahe arstia, mille tulemusena nad jõudsid järeldusele - tegemsit on paanikahäirega , just nagu ise olin eelnevalt arvanud. Määrati tapletid, mida pidi 2- 3 korda päevas sisse võtma(infolehe järgi võis isegi kuni 6 tbaletti ööpäevas) , esimesed paar päeva võtsingi ettekirjutuse järgi siis võtsin ainult hommikul ja õhtul, enesetunne muutus paremaks, nüüd võtan ainult ühe tabeti hommikul ja enesetunne on enam-vähem normaalne.
Otse loomulikult ei pea peoga tablette sisse sööma, mida väiksemast kogusest abi on sed parem . Lisaks olen loobunud kohvi joomisest, kuna artikkel mida lugesin soovitas ka, et kohvi joomisest võiks loobuda ja enesetunne on tõesti parem; varem jõin ca 4 tassi kohvi päevas. Joon teed, vahel looduslikke vahel tavalisi poe-teesid.

Edu sulle.
Jutik

PostitusPostitas kvert » Teisipäev Aug 17, 2004 09:58

kui asi veel päris hull ei ole aitab suurepäraselt naisepunakapslid, saad apteegi retseptita. Vahest olen samas hädas olnud, 2 kapslit päevasj a saan jälle korda.
kvert

Mine Tervis ja ilu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist