Paanikahäire?

Tervise ja moe nõuanded, haigused, ravi jm.

Re: paanikahäire?

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Neljapäev Sept 16, 2010 18:45

Naisterahvana oskan kindlalt öelda ühe selliste tunnuste põhjuse, sest olen sellega ise kokku puutunud. Ka minu esimene mõte oli, et tegemist on mingi südameprobleemiga. Täpselt samuti ei leidnud arstid mingeid põhjusi ning soovitasid pöörduda psühhiaatri poole. Õnneks leidus minu tutvusringkonnas üks inimene, kes soovitas loobuda antibeebipillidest. See aitas!
Veel üheks mulle teadaolevaks paanikahäire põhjuseks on organismi hapnikunälg, mille all kannatavad väga paljud praeguse arvutiajastu inimesed. Muidugi võib hapnikunälg tekkida organismis ka ülekoormuse puhul, kuid antud juhul tahaksin just mainida pidevast vaegliikumisest põhjustatud hapnikunäljast. Kujutage endale ette, mida te tunneksite, kui hakkate uppuma ja teil ei ole enam hingamiseks õhku. Umbes sama tunneb ka sel juhul teie organism. Pange oma veri liikuma, et ta saaks kanda hapnikku laiali teie organismis. Alustage lihtsast tunnisest jalutuskäigust värskes õhus (mitte poeskäigust), hiljem võite üle minna sörgile, kui teie vanus lubab või pikendada jalutuskäiku ja te näete, et teie keha on teile tänulik. Isu paraneb, tekivad mõned lihased, silenevad mõned liigsed voldikesed ja paanika unustab tee teie juurde.
kunksmoor1005

PostitusPostitas Mer » Kolmapäev Sept 22, 2010 12:32

ma tahaksin küsida nõu.. mingi 2007 aastal, ma lõpetasin ära narkootikumide kasutamise, oli väiksemat sorti sõltuvus, millest sain lahti ja siis hakkasin käima wismaris ravil. mulle kirjutati igasuguseid ravimeid välja, antidepressante ja rahusteid, pandi paika lausa mingi päevaplaan mida ma kahjuks ei suutnud täita kuna siis ma olin nii uimane, et ei suutnud käsigi tõsta ja ma jätsin pooleli selle ravi kõik mingi aeg, arvasin et kõik saab niisama korda.. aga nüüdseks ma olen täitsa mures, ma ei tarvita ammu narkootikume, ei tarbi enam alkoholi praktiliselt üldse.. üleüldse meeldib olla rohkem reaalsuses.. aga paanikahäire on muutunud väga häirivaks.. ma olen kaalust alla võtnud päris palju, ei suitseta enam, ei söö teatud asju ja ei joo kohvi ega energiajooke kuna need kõik tekitavad mulle ärevust,samamoodi varajane ärkamine tekitab.. üleüldse mu keha ei kannata kui ma talle midagi annan mis energiat annab.. aga nüüd on see kõik täiesti väljakannatamatu, tunnen pidevalt avalikes kohtades seda poomistunnet kurgus ja süda peksleb, rääkimata peavaludest mis mul pidevalt on ja hommikuti ärgates pea paks koguaeg.. pikad järjekorrad tunduvad kui õudusunenägu poes.. ja üleüldse ainuke koht kus ma tunnen ennast turvalisena ongi mu kodu..ma olen vältinud nende tablettide kasutamist.. kuna ma tean et need ainult suruvad alla mingiks ajaks selle tunde ja ma tahakski küsida et ilma nendeta vist ei saa ? või kas on nii võimalik et teen poole aastase kuuri läbi, hakkan trennis käima kuskil ja olukord paraneb, nii et ma ei peaks neid pikaajaliselt sööma..
Mer

PostitusPostitas to mer » Kolmapäev Sept 22, 2010 20:51

Õige AD tarbimise korral muutub Su olukord jälle normaalseks, kuid enamasti on pool aastat alles see aeg, millest hakkad tundma, et olukord normaliseerub. Leia endale sobiv psühhiaater ja sealt saad ka profesionaalst abi. Antidepressante ei maksa karta, need ei ole sõltuvust tekitavad. Antidepressandid on ravimid, erinevalt rahustistes nad ravivad su olukorda. Omast kogemusest võin öelda, et mulle oli neist abi. Võttis aega umbes 2 kuud, enne kui sain üldise olukorra normaalseks, ei tekkinud enam paanikahooge. Igaljuhul usalda psühhiaatreid, nad ikka püüavad aidata.

Soovin edu!
to mer

PostitusPostitas kunksmoor1005 » Kolmapäev Sept 22, 2010 22:57

Ka minu soovitus Kerile oleks pöörduda psühiaatri poole ja vajadusel alustada ravimite tarvitamist. Loomulikult peab ka arst olema teadlik kunagisest sõltuvusest, et valida õiged ravimid, kuna haigus võib ja kõigi eelduste kohaselt ongi seotud just sellega. Pole küll just lausa mingi spetsialist, kuid siiski soovitan minagi teha endale päevaplaan. See ei pea ju nüüd enam olema nii täpne ja haarama iga minutit, kuid peaks hõlmama tähtsamaid momente nagu näiteks ärkamine, söögiajad, trennid ja magamaminek. mida siis ka rangelt täidetakse. See annab kindlustunnet ja tulevikutunnetuse. Et jälle tuleb homne päev, millal tuleb ärgata, süüa jne. Kindlasti oleks vaja üle vaadata oma toiduratsioon, et see oleks piisavalt mitmekesine ning vaheldusrikas ja vajadusel ka vitamiine tarbida. Kindlatel kellaaegadel söömine aitab pikapeale isutusest jagu saada. kindlasti ei tohi unustada ka liikumise tähtsust. Kuna sa kurdad kaalukaotuse üle, järelikult oled sa väga närviline ja mingit kurnavat treeningut kindlasti teha ei tohiks. Julgeksin soovitada joogat või ka lihtsaid jalutuskäike värskes õhus, mis peaksid olema küllalt efektiivsed ja sealjuures veel täiesti tasuta.
kunksmoor1005

PostitusPostitas Mer » Neljapäev Sept 23, 2010 10:34

Suured tänud teile, ma paningi endale juba aja kinni psühhiaatrile,kes on teadlik mu taustast ja teen seekord selle antidepressantide kuuri läbi ja hakkan oma meest jalutuskäikudele vedama :) söömise kohapealt ma tegelt ise olen ka juba paika pannud,et kui on aeg hommiku, lõuna- või õhtusööki süüa siis ma söön.. varem lasin lihtsalt isutult olla ja olin veel närvilisem.. ja tarbin tervislike toite, ma loodan et saan korda selle ja suudan lõpuks stabiilne olla.
Kõike head teile.
Mer

PostitusPostitas D. » Reede Sept 24, 2010 12:46

Minul on ka paanikahäired, aga need on tekkinud psüühilisesurve tõttu juba 8 aastasest saati. Elu on karm olnud lihtsalt. Olen olnud nn hullumajas, kus sain ravi. Algselt oli mul nii et kui olin pisemas ruumis ja kui seal oli peale minu veel vähemalt 3 inimest siis hakkasin õhku ahmima ja hakkasin nutma, sest tundsin et pole enam ruumi hingata. Siis läks edasi asi koolis, suurem ruum aga paljuinimesi, minestasin laua taga ära, sest polnud õhku enam. Nüüdseks olen 20 aastane, mitu aastat antidepressante tarvitanud. Nn paanikahoog kimbutab mind mingi kord kuus, aga nüüd juba siis kui olen rahulikult kodus või väljas, lihtsalt hakkab süda puperdama, hingata ei saa, silme eest kisub mustaks ja halvimal juhul kaotan teadvuse. Hirmus asi on see, kunagi ei tea millal see tuleb ja kunagi ei tea mis siis juhtuda võib. Kindlasti soovitan pöörduda psühhiaatri juurde, tema aitab. Minul vahel lihtsalt pole enam jaksu regulaarselt rohte võtta ja sellepärast asjad ei parane, vahel üldse ei võta ja siis uuesti kuuri alustamine algab nagu nullist. Kindlasti tehke oma kuur läbi ja ärge lollitage nii nagu mina, ise te sellest üle ei saa!
Kõike paremat soovides,

D.
D.

PostitusPostitas rolks » Kolmapäev Okt 06, 2010 22:59

Kas kellegil esineb igaõhtune palavik ka? Mul näiteks on 37,3 iga õhtu ja kui ma midagi teen, kasvõi lähen õue , tööle või sörgin, sõidan autoga tõmbab palaviku õhtul kõrgemaks. max 38

Kas on olemas teil nö psühholoogiline palavik????

Mul hakkasid need paanikahood pihta peale mandliteoperatsiooni, palavik olnud juba 5 kuud iga õhtu, paha olla jne kõik tunnused eelpool mainitust. Mul on kõik veri ja analüüsid korras, põletiku ei ole!

kurb:((
rolks

PostitusPostitas Anxiety » Kolmapäev Okt 06, 2010 23:19

Palavik pole minu teada küll kohane ärevushäirele, võib-olla kellelgi lööb paanikahoona kergelt vere keema, aga igaõhtune kerge palavik pole küll normaalne. Ega pole kuskilt puuki saanud millalgi, borrelioosile on kohane selline püsiv palavik ja halb enesetunne. Seda minuteada ei näita tavaline vereproov ka, seega tuleb perearstile minna. Borrelioosiga kaasneb veel pidev väsimus ja jõuetustunne. Nõnda kannatada ei ole mõtet, tuleb ikka põhjus leida. Sellised pikad ja venivad haigused võivad olla progressiivset laadi.
Anxiety

PostitusPostitas merka007 » Reede Nov 12, 2010 11:10

Tere kallid!
mul on kodukas, kus võibolla kasulikku infot :)

paanikahaire.ee
merka007

PostitusPostitas deprekas » Kolmapäev Nov 17, 2010 16:28

Kas siin liigub veel keegi?Mul ka depressioon ja ärevus.Ja enesetunne ikka sant mis sant.Pea pidevalt uimane ,süda paha,nõrkus ja tasakaaluhäired.Ja muidugi hommikuti südamekloppimine.On kellelgi veel selliseid sümptomeid olnud?
deprekas

Mine Tervis ja ilu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline