Juuste väljalangemine

Tervise ja moe nõuanded, haigused, ravi jm.

Juuste väljalangemine

PostitusPostitas Tirts » Esmaspäev Okt 11, 2004 12:54

Juuksed langevad välja juba aastaid.Olen kõiksugu vahendeid kasutanud ning osadest mingil määral natuke abi saanud, aga ajutiselt. Kas keegi teaks soovitada head arsti Tallinnas või kohta kus saab ennast uurida lasta.Muidugi olen käinud naha arsti juures ja ka vereanalüüse andnud,kuid pole leitud midagi
Tirts

Re: Juuste väljalangemine

PostitusPostitas katt » Esmaspäev Okt 11, 2004 17:01

Nüüd hakkan küll hirmutama, aga juuksurikoolis räägiti, et kui tuvastatavat haigust, stressi, rasedust, ebaõnnestunud juuste keemilist töötlemist, uut harjumust(suitsetamine, solaariumi külastamine), pidevat ravi või ravikuure, möödunud raske haigus, kalli inimese kaotus(peidus stress), toitumusharjumuste suur muutmine(taimetoitlaseks hakkamine, kaalu tugev tõus või kaotus) või muud sellist ei ole, siis võib see olla märk arenevast avastamist alles ootavast vähktõvest.
Üldiselt, kui nii pikka aega kestnud juuste langemine on olnud, siis on viga siiski kuskil organismis sees, pole mõtet eriti laiatarbemüügi kapsleid neelata ja seerumeid pähe määrida, sellest on tolku-kui üldse on-vaid nende tarvitamise ajaks.
Tuleb see põhjus üles leida ja ravida tegelikku põhjust, mitte kõrvalnähtu. Ka kilpnääre võib igasuguseid hädasid põhjustada, aga seda eriti ei avastata. On muid häired äkki ka?
Kui vana Sa, Tirts, oled? Kui üle 40e, siis võib põhjus olla ka klimakteerium. Kui oled noor siis ei saa see olla.
Ka geenid on olulised, võib see olla pärilik? Kuidas on olnud juuksed Sinu vanematel, vanavanematel. On perekondi, kus teatud kindlas eas, ja mitte kindlasti ainult vanas eas, hakkavad juuksed hõrenema ka naistel, ning sellega eriti võidelda ei annagi.
katt

PostitusPostitas Tirts » Teisipäev Okt 12, 2004 14:01

Tere Katt!
Juustest niipalju,et periooditi on se väljalangevus väga suur isegi 200-500 karva pesu korral ja muidugi kõik kohad on karvu täis.Samas kasvab mul uusi juukseid juurde ka.Aga siiski on nad väga õhukeseks jäänud.Olen 28 a. juuste probleem on juba umbes 10 aastat,ajast mil tegin aborti.Arvasin alguses selle põhjuseks olevat,kuid günekoloogi juures olen selle murega käinud ja analüüsid pidid korras olema.Kilpnääret pole ka avastatud.Mingisuguseid muid haiguseid (stress,raske haigus jne.) ei ole olnud.Suguvõsas pole ka juuksehõrenemist kellelgi.Olen ikka täitsa hädas selle probleemiga.Võib olla on siiski günekoloogiline põhjus, kilpnääre haige,või vähk? Kuhu Teie soovitate mul pöörduda põhjalikeks uuringuteks?
Tirts

PostitusPostitas katt » Teisipäev Okt 12, 2004 16:09

Kallis, Tirts! Mina tean asjast vaid niipalju, kui on võimalik paika panna juuksuri poole pealt, ravida nii kauaaegset probleemi ei oska.
Lihtne on muidugi öelda, et mine oma perearsti juurde ja las tema hakkab suunama, aga kõik me teame, läbi millise häda on võimalik mõne arsti käest elementaarsematki suunamist saada. Selles suhtes on variant minna erakliinikusse, aga ka see pole lahendus, sest ega oma peaga ei oskaks vast selle õige spetsialisti juurde ka minna, rääkimata summadest, mis sellele kuluma hakkavad. Kuid üks on kindel, asja peab ajama arst.
Abordi tagajärjed on muidugi ka sellised, mida ei või iial kindlalt teada. See, et keha justkui paranenud on, ja enda arust hingki terve, ei tähenda, et see nii ka on. See on suur trauma, mida iseendalegi teadmata võid põdeda siiani. Jällegi lihtne oletada, aga kindlaks peab tegema keegi kompetentne arst. Kui raha pole takistuseks, ja endalgi äkki väike kahtlus, et äkki on probleemi algus 10 aasta taguses otsuses, siis psühiaater võib aidata. Me ei kujuta ettegi, kui paljud meiega toimuvad asjad on kinni kuskil kuklas ajukäärude vahel ja muudkui segavad ja ka füüsilisi jamasid põhjustavad.
Kui Sul on äkki usku nn."posijatesse", siis oskavad väidetavalt nemad mõnikord vähemalt suuna kätte anda, kust viga otsida. See on muidugi variant, mis paljudele vastuvõetamatu ja minagi kasutaksin seda vaid viimases hädas. Odav ei ole see ka kindlasti.
See, et viga on kilpnäärmes või et organismis on vähk, see on vaid oletus selle põhjal, et sellise häda peale on lõpuks lubamatult pika otsimise peale selline viga kahjuks minu tähelepanekutel tihti leitud. Samas on see vaid minu kui "naabrinaise jutt", millel ei ole mingit konkreetset põhjendust. Sellest oletusest ei maksa väga tugevalt kinni võtta, samas ka mitte täiesti tähelepanuta jätta. Juuksed ja nahk on iseenesest esimesed asjad, mis organismis või hinges toimuvale reageerivad, ja enamasti täiesti märgatavalt, mitte kunagi põhjuseta.
Konkreetseid arste ega isikuid ei oska mina soovitada juba sellepärast, et olen Tallinnast väga kaugel. Ehk loeb seda keegi tiba targem ja asjast rohkem teadev iimene, kes oskab midagi soovitada.
Seniks edu, kui oskan, võin enda võimete piires aidata, kui arvad et minust võiks tolku olla. Kasvõi näiteks natuke veel hirmutada ;).
katt

PostitusPostitas Tõnu » Teisipäev Okt 19, 2004 11:54

Tere!

Juuste probleem saab alguse meie üldisest tervisest ja siin mingeid vahendeid soovitada tähendab ainult ajutist lahendust. Organism ei omasta mingeid aineid
Soovitan ternespiima kaspleid.
Väga hea info oli viimases ajakirjas HIPPOKRATES - ainult arstidele mõldud teave.
arvutis vajalik acrobat reader lugemiseks
Tõnu

PostitusPostitas Leanor » Pühapäev Nov 21, 2004 01:44

minul on juuste väljalangemise pöhjuseks see, et juuresibul on väiksem kui see pesa, kus ta asub. yhesônaga - liiga suures augus peenike ude. miks nii on juhtunud - keegi ei tea.
peanaha uuringuid arvutiga saab lasta teha paremates juuksurisalongides.
Leanor

PostitusPostitas Kadri » Pühapäev Nov 21, 2004 13:16

Minul langes ka ~4 aastat tagasi palju juukseid välja. See hakkas juhtuma kui ma esimest korda juuksuris juukseid käisin värvimas. Mul olid pikad juuksed, juuksur ei viitsinud vist neid korralikult läbi kammida ja asus värvi peale kandma. Igaljuhul kogu see protseduur oli väga ebameeldiv ja valus.
Nüüdseks olen peaaegu oma endise juuksepaksuse tagasi saavutanud. Midagi selle heaks eriti teinud küll ei ole. Mingid kapslid olid vist ainult, mida võtsin. Sisaldasid kuningkepi õli. Nimetust ei mäleta, aga praegugi on saadaval apteekides.
Kadri

PostitusPostitas cateriina » Pühapäev Nov 21, 2004 13:39

Nende juustega on jah viimasel ajal mingi jama. Minu tutvusringkonnas kurdab pea iga teine naine selle probleemi üle. Isegi lastel on juuksed lahti.Kindlasti on põhjused erinevad, kellel siis tänapäeval stressi poleks. Ise arvan, et üks kurjajuur on šampoonid, eriti need, mis on Poolas toodetud. Ja sealt tuleb enamus meie kaupluselettidel müügilolevast. Minul panevad nad pea kohutavalt sügelema ja tekitavad kõõma. Üks tuttav juuksur ütles, et isegi värvid ei hakka enam õieti peale. Otsige põhjust keemiast! Ise teen aeg-ajalt muna ja leivaga pesemise kuure, igavene möglamine on, aga veidike leevendab. Ja mis siin imestadagi, kui meie organismid on täis mingeid, juba paarkümmend aastat tagasi keelatud, ja tootmisest mahavõetud mürke. Hea, et nahk veel peal püsib!
cateriina

PostitusPostitas Kadri » Esmaspäev Nov 22, 2004 11:11

Hea on Alkmene Pärnaõie ja astelpaju essentsiga ðampoon ja palsam tundlikule peanahale.
Kadri

PostitusPostitas mapp » Esmaspäev Nov 22, 2004 12:31

Kadri- kust neid tooteid osta saab?
mapp

Mine Tervis ja ilu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist