Põskkoopapõletik

Tervise ja moe nõuanded, haigused, ravi jm.

Re: Põskkoopapõletik

PostitusPostitas liisbet » Teisipäev Mär 21, 2006 23:26

Mul pudel juba libistet! ....:D /250 grammi haput laket/
Aga Sina, va irWik, ära tule mulle jälle kamarajura ajama ... :D /korra juba soovitasid - ... pidin end puruks naerma/
Mul on Hää Haldjas olemas...:) /kes hoiab, et peavalu ei tekiks/
ja VETT ... mul /tõepoolest/ s....x /tõsi - poolele külale pidi jätkuma - kaevupassi andmete põhjal :P/
liisbet

PostitusPostitas aialill » Teisipäev Mär 21, 2006 23:46

Soovitan põskkoopaid soojendada soola või tatart täis kotikestega. (ise kuumutan neid eelnevalt mikrouunis) ja siis ninajuurele/otsaette/põskoobaste piirkonda. Ettevaatust võib olla kuum.Teha 3-4x päevas.
aialill

PostitusPostitas liisbet » Teisipäev Mär 21, 2006 23:53

Kas tatar eelnevalt kuumutet/keedet´... või mitte?
/täpsustan/ või siis "kuivad" terad mikrouuni?
liisbet

PostitusPostitas ella » Kolmapäev Mär 22, 2006 07:09

Keedetud munadega võib ka soojendada-samuti põskedele ja kulmu sisenurkadele,noh sinna panna kust valutab.
ella

PostitusPostitas põletik » Kolmapäev Mär 22, 2006 11:05

sinupreti nohutabletid on väga head ja aitavad kui ei pea just võtma antibiootikumi. järeleproovitud!!!
põletik

PostitusPostitas Dii. » Kolmapäev Mär 22, 2006 11:50

Põskoopa põletik mul iga kevad-sügisene rutiin ja jub aaastaid ei kasuta ma enam arsti ega rohtude abi, sest lihtsalt kodused soojendused on palju tõhusamad olnud ja palju kiirem ravi. Ja just nii nagu aialill ja ella mainisid. Kas soola, kruubi kotikesed ahjus kuumaks või keedetud muna ja neid siis hoida põskedel ja siis vältida õues külma käes möllamist nädalake ja saabki korda. Vähemalt minul.
Dii.

PostitusPostitas Nata » Kolmapäev Mär 22, 2006 11:59

Kodus olen täitsa,ei julge välja möllama minna.Ma eeldan et ma saan terveks ja siis on puha kevad käes juba ja päike paistab ja lilled õitsevad ja lund näeb ainult pildi peal või detsembris.
Sinupreti muretsesin ja proovin siis selle tatra-asja ka ära v muna.Ma ei tea mis mul on sahvris.Ahjaa,humer ka.Peab kedagi jälle peedistama ja apteeki saatma.
Aga aitäh:) :)
Nata

PostitusPostitas liisbet » Kolmapäev Mär 22, 2006 12:01

Kuidas Sa, Dii, need kruubikotikesed ahjus kuumaks teed?
/Mul mikrolaineahju kodus pole/.
liisbet

PostitusPostitas trumm » Kolmapäev Mär 22, 2006 12:35

mina panen jämeda meresoola pannile ja kuumutan pidevalt segades. siis kuum sool froteesokkidesse ja põskkoobastele (üks kaaselukas põskkoobastega hädas)
pärast üks spetssalv neile kohtadele määrida (ilmselt aitab ka mõni bronchikumi vmt palsam)

lisaks ingveri-sidruni-mee jook

ja ta pole juba mitu aastat antibiootikume vajanud

seda soola võiks muidugi mitte üle paari korra kasutada, vaid siis ära visata ja jälle uus võtta. sool pole õnneks kallis ka.

veel üks asi - kui hakkab nohu tulema ja teil on saun, siis enne lavale minekut suts mett peopessa, sinna 1-2 tilka eukalüptiõli (naturaalset!), kergelt segada ja määrida põskkoobastele (võib ka rinnakule, hingetoru kohale, kui on köha tulemas või kuklale ja abaluudele, kui kaelaradikuliit vaevab). siis 10 minutiks lavale (70-80 kraadi) ja ka aitab väga hästi.

lisaks soovitatakse neil nohuhädalistel tõmmata ninna sooja lahjat soolvett. eriti siis, kui ollakse just külmast õuest tulnud. ei ole valus ega midagi. tõmbad korraks ninna ja lased kohe välja.

sool on selles mõttes ka parem kui kruubid, et sool iidse vanarahvatarkuse järgi tõmbab põletikke endasse (ntx angiini puhul ju soovitatakse panna soolapekki v soolaheeringas ümber kaela rätiku/salli alla).
trumm

PostitusPostitas liisbet » Kolmapäev Mär 22, 2006 13:10

Trumm! Jätkuvalt minu imetlus Sulle... :) ... tegelt kah.

liisbet

Mine Tervis ja ilu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline