Taimetoitlus, mida arvate?

Tervise ja moe nõuanded, haigused, ravi jm.

Taimetoitlus, mida arvate?

PostitusPostitas maria » Reede Mär 24, 2006 14:31

tere,
Ma sooviksin kuulda arvamusi taimetoitluse kohta, eriti tore oleks kuulda arvamusi kellegilt, kes ise taimetoitlust on praktiseerinud või on seda senini.
aitäh!
maria

Re: taimetoitlus, mida arvate?

PostitusPostitas trumm » Reede Mär 24, 2006 15:32

mina olin taimetoitlane umbes... (mõtleb)... 5-6 aastat. nüüd pole enam umbes 2 a (aga söön suhteliselt harva vaid kala ja kana ja veel harvem mõne viilu sea välisfileed. 1 kord selle kahe aasta jooksul olen söönud ja paar suutäit küülikut)
mis arvamusi sa kuulda tahad? mul oli kõik väga ok :)
trumm

PostitusPostitas tirreg » Reede Mär 24, 2006 15:43

ma olen kuulnud et see pidavat väga hea olema. pea ja keha on selge ja puhas , vitamiine punnis ja energiat täis. samas on juurikas ka kohati odavam aurutada kui liha praadimine.
tirreg

PostitusPostitas Dii. » Reede Mär 24, 2006 16:00

Ma küll taimetoitlne pole, aga liha söömist olen tublisti vähendanud (ma arvan, et ma olin lihahoolik :) ) Kui hakkad köögivilja rohkem sööma, siis liha süües on pärast söömist kohutavalt raske olla, eriti sealiha. Ja eriti kui õhtusöögiks (6-7 ajal) sööd, siis õhtul magama minnes ikka nii halb olla.
Aga peaaegu iga päev ikka tiba kana, kala, looma v viimasena sealiha söön ja nii üks kord päeva on hea u 100 -120 grammi, aga rohkem mitte.

Nii et see oma kogemus räägib minu jaoks üsna palju, et natuke taimetoitlusse uskuda (aga mitte absoluutselt, suvine grillliha tükk kõigutab usku)

Trumm, kuidas sul jaksuga on, sportida jõuad? Kas selline taimetoitlus üldse mõjutab jõudu jaksu?
Dii.

PostitusPostitas trumm » Reede Mär 24, 2006 17:10

mul ei mõjutanud. tõtt-öelda olin ma taimetoitlasena oluliselt saledam ja tegin ka palju rohkem sporti. rattaga 50 km päevas mõne tunni jooksul maha sõita või paar km ujuda järjest ei olnud probleem.

pigem on peale liha söömist raske (s.t. lihtsalt peale mõõdukas koguses (100-200 g) ei olegi eriti hull, aga kui süüa liha koos kartuli/riisi/pasta/leiva vmt kõrvale, siis tahaks küll pärast ära surra :P)

libiidot ka ei mõjutanud kuidagi :)

hetkel muidugi mitme asja koosmõjul see sportimine alates sügisest unarusse jäänud (aga hetkel ma pole taimetoitlane ka :)

trumm

PostitusPostitas käbi » Laupäev Mär 25, 2006 15:37

Meie kliimas ei soovitada absoluut taimetoitlust, see tähendab, et ei tarbita ka mune ja piimatooteid.Sest paraku vajab inimene siin külmas siiski ka rasvasid, proteiine ja valke.
käbi

PostitusPostitas lill » Esmaspäev Mär 27, 2006 08:29

Paar aastat tagasi olin hirmsas rahahädas ja sellepärast hakkasin äraelamiseks tegema lihata juurviljasuppe ja ühepajatoitusid,erinevaid putrusid ,kõikvõimalikke salateid oma aia materjalist.Munad ja piim olid kogu aeg kasutusel.Esialgu oli lihaletist möödakäimine raske,aga paari nädalaga asi muutus ja ma ei tahtnudki liha.Saavutus on see,et ma ei tunne huvi enam vorstide vastu.Praegu ostan tihti kana.
Kasvatan kõikvõimalikke juur- ja aedvilju,maitsetaimi ise.
Ma arvan,et taimetoitluseks peaks olema oma aed - tead,kuidas kasvatad ja mida sa sööd.Näiteks ükskord pakkus naabrinaine mulle kapasast(minu omad olid veel väikesed) ja ütles,et ära sealt võta,ma panin sinna väetist,need lähevad müüki.
lill

PostitusPostitas trumm » Esmaspäev Mär 27, 2006 11:22

käbi

see on jah see, et "soovitatakse". selline kena teoreetiline jutt.
mina võin iseenda praktilisest kogemusest öelda, et ma ei tarvitanud need 5-6 aastat neid loomseid rasvu, muna ega ka piimatooteid üldjuhul (neid ei tarvita ma ka praegu) ja ma ei ütleks, et mul oleks millestki puudust olnud. mõistus oli terav, tervis ideaalses korras ja trenni jaksasin ka teha.

küll aga tarvitan ma salatites tihti extra virgin oliiviõli, samuti söön ikka pähkleid jmt ka.

s.t. inimesed ja nende organismid on erinevad ja seetõttu ei saa kõiki ühte patta panna ja öelda, et "nii on hea". ühele on hea, teisele pole.
loomulikult ei tohiks lapsi ega ka rasedaid näljutada, aga samas ei peaks nad ka ntx mingeid rafineeritud jahust v suhkrust tooteid näost sisse ajama - need ei tee küll kellelegi head.
trumm

PostitusPostitas angela » Esmaspäev Mär 27, 2006 12:00

arvan, et täistaimetoitlasi eestis eriti palju polegi. kuigi usun, kui tasakaalustatult toituda, saab loodusest kõik vajaliku kätte, aga seda on kohutavalt raske jälgida. ise olen pool aastat loobunud lihast/kalast/munast. enesetunne oli väga hea, energiat megapalju, aga siis jäin last ootama ja tuli kohutav lihaisu. loomulikult kuulasin keha. punast liha pole küll aastaid söönud ja toitumises eelistan endiselt taimetoitu, aga kui tuleb isu, söön meelsasti ka kala ja kana, harva sinki. piimatooteid ja rafineeritud tooteid olen kõvasti menüüs vähendanud. et siis liigun pigem üldise tervisliku toitumise poole. täistaimetoitluse suhtes olen seega neutraalne.
angela

PostitusPostitas käbi » Esmaspäev Mär 27, 2006 12:26

Ma ei tea mis tööd sa Trumm küll teed, aga nt. meesterahvas kes teeb päevad läbi rasket füüsilist tööd,palja kapsa ja pähklitega ära ei ela, olgu see mõistus terav kui tahes see juures.Pane eskimod kapsast sööma ja vaata kaua nad elavad:)
Oskad ehk Trumm siis tuua ka mõne näite millisest pählist - juurviljast saab inimene loomseid valke? Samuti on ka kaltsiumi vajaduse rahuldamine suhteliselt raske,ja tagajärjeks liigeste kulumine ja luude hõrenemine, rääkimata siis juuste, naha ja küünte olukorrast.Selliste alternatiiv toitumiste puhul võivad hädad välja lüüa alles aastate pärast.
käbi

Mine Tervis ja ilu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline