Taimetoitlus, mida arvate?

Tervise ja moe nõuanded, haigused, ravi jm.

Re: taimetoitlus, mida arvate?

PostitusPostitas k. l. » Pühapäev Mai 24, 2009 02:19

Elan puust majas, antibiotsi ei tarvita ning alleriaid pole, aga autost ja arvutist lahti ei lase jah! ning ilma lihata on kylmkapp tyhi!
k. l.

PostitusPostitas Kant » Pühapäev Mai 24, 2009 19:12

Siis võib juba iva leida ka salati söömisest, sest pannes salatitaime seemne mulda ja siis see peale tärkamist ära süüa... aiaiai.

Söön rahus lihaollust edasi. Kes ei taha ärgu söögu. Peace on Earth :)
Kant

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Mai 26, 2009 12:31

aga toshi
liha tootmiseks läheb ju palju rohkem taimi vaja (ja maapinda ja vett) kui ainult taimse toidu kasvatamiseks. seega toidetaks see maakera elanikkond ainult taimse toiduga ära küll. mitte, et seda tegema peaks -täiskasvanud inimesed teevad oma valikud ise ja neil on selleks täielik õigus. samas ei peaks keegi kedagi "pöörama"...

jummala (vaat kuradi oma ma pole :P) snoob trumm
:)
trumm

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Mai 26, 2009 12:33

ahjaa, piimatooteid ma tarvitan üliharva. s.t. praktiliselt ei tarvita - esmalt seetõttu, et need lihtsalt tekitasid/tekitavad mul igasugu seedehäireid. teiseks, kui nüüd natuke mõelda, siis piim kui niisugune on vastsündinud imetaja toit. mitte kusagil looduses ei söö ükski imetaja peale seda "imemisfaasi" piima (v.a. juhul, kui see va maailmatark inimene talle seda annab), vaid kas liha v taimi või mõlemat. ja ma arvan, et loodus on targem kui inimene...
trumm

PostitusPostitas toshi suzume » Teisipäev Mai 26, 2009 12:52

trumm Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> aga toshi
> liha tootmiseks läheb ju palju rohkem taimi vaja
> (ja maapinda ja vett) kui ainult taimse toidu
> kasvatamiseks. seega toidetaks see maakera
> elanikkond ainult taimse toiduga ära küll.

sama hulga energia saamiseks taimsest ollusest on seda vaja ükjsagu rohkem ka süüa, kui loomselt ollust. inimene (h. sapiens) on karnivoor.

> ahjaa, piimatooteid ma tarvitan üliharva. s.t. praktiliselt ei tarvita

kuidas juustu ja võiga on? jogurtiga? koheselt lõpetada vastsündinud imetajate toidu tarvitamine. (vegetaarsed indialased tarvitavad ohtralt piima ja muid piimatooteid, nemad ju teavad 8-)

> ja ma arvan, et loodus on targem kui inimene...

semiootiliselt ebakorrektne lause (vastanduse tõttu), samas loogikalt korras. suurem, kõrgem hulk on alati targem. kuivõrd inimene on looduse osa. loodusel on inimese tarkusele lisaks veel hundi tarkus, varblase tarkus, mäe tarkus.
toshi suzume

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Mai 26, 2009 13:00

jah, toshi, sul on täiesti õigus :)

kuigi ma pean ütlema, et need 5 a, mis ma taimetoitlane olin, ei söönud ma märkimisväärselt rohkem kui praegu..füüsiliselt olin paremas vormis ja trenni tegin kõvasti rohkem 8-)

indialastest on üsna pohlad, söögu, mida tahavad. ma ikka ISEENDA eelistuste järgi oma valikud teen, mitte kellegi teise :)

aga jogurtit ei söö ma üldse. juust ongi see, mida ma üliharva söön ja või see, mida ma söön suhteliselt harva, kuid seejuures mitte üliharva :P. ainult et sellest ei saa ma aru, miks minu isiklikud valikud sind ärritavad ;)
trumm

PostitusPostitas toshi suzume » Teisipäev Mai 26, 2009 13:12

ei ärritagi ... mulle lihtsalt meeldib vaielda :P halb omadus, ma tean.

a see vist on tõsi jah, et inimesed kipuvad üle sööma ning rafineeritud ja suure kaloraaziga (liha) toidu korral on see hõlpsam.
ja hea liha mulle maitseb (kadrioru restoranis saab võrratut böffi), sealiha võimalust mööda väldin, mitte absoluutselt. esineb perioode, mil liha täiesti väldin. lapsepõlves oli praktiliselt vegetaarne (vanemate jõud paraku käis üle). vahest ma ei joo õlut ka, vahest jälle hästi palju, aga see eest tihti ...

a kas sa pakendite teemas ei rääkinud jogurtitopsidest?
toshi suzume

PostitusPostitas trumm » Teisipäev Mai 26, 2009 13:25

rääkisin küll, aga pidasin silmas neid jogurtitopse, mida ma koju toon, kuid mida ma ise ei söö :). ja eks ma mäletan ka neid aegu, kui ma ise jogurtit sõin (mu öeldu mõte oli see, et kõiki jogurteid ei toodeta suurtes pakendites - kui konkreetseks minna, siis ntx need spinati-maasika ja ananassi-basiiliku omad. samuti gefiluse kibuvitsa-vaarika. ja siis miski mustika oma ja tikri-kiivi vmt... tunnen ära konkreetsed pakendid, aga kes toodab, ma ei tea).

mde, tegelt pean üles tunnistama - paar nädalat tagasi hollandis sõin jogurtit - kiideti, et see oli hea ja ehtne koorejogurt (almhofi punase apelsini koorejogurt) ja sellist eestis ei saa - ja ma siis proovisin. sa ei kujuta ette, kui hea see oli. ma kahtlustan, et kui sellist eestis saaks, siis ma kohati vist sööks (ja pärast valutaks kõhtu) :D

mul jälle lihaga see, et loomaliha (noh, see lehma- ja pulli oma) ei lähe mitte. lapsest saadik. no ei maitse. seega kui söön, siis sea, kana v lammaliha (talleliha).
õllega on mu suhe ka sesoonne. ja head veini vanasti jõin väga hea meelega, kuid nüüd juba mitu sesooni ei taha teist üldse...

uisakrt, oleks peaaegu unustanud - umbes korra kuu-paari jooksul joon cappuchinot ka :D
trumm

PostitusPostitas La La Land » Pühapäev Mai 31, 2009 13:03

Mina olen taimetoitlane. Osad sõbrad, sugulased jt on olnud kogu elu. Minule toob see küll head, ma olen rohkem energiline ja haigusi pole olnud, varem oli palju. Minge wikipediasse, seal on kirjas täpsemalt selle kohta. Ja kui sa sööd muna, piima jm, ei tähenda et sa pole taimetoitlane, taimetoitlusel on palju alaliike. http://et.wikipedia.org/wiki/Taimetoitlus

Edu! (tu)
La La Land

PostitusPostitas siga » Neljapäev Okt 01, 2009 16:52

Närige edasi oma juurikaid, inimene ilma lihata ei saa ja jutul lõpp!
siga

Mine Tervis ja ilu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 3 külalist