Taimetoitlus, mida arvate?

Tervise ja moe nõuanded, haigused, ravi jm.

Re: taimetoitlus, mida arvate?

PostitusPostitas Miakene :) » Neljapäev Okt 01, 2009 18:05

Nu minul on enamvähem nagu Trummil. Ei viitsi copyma hakata ja võiksin öelda, et neil aegadel kui eksperimenteerisin lihast loobumist, hakkas ka kaal langema (aga seda alles mõne kuu järel alles), nahk läks puhtamaks, seedimine oli kergem ja ise muutusin ka kergemaks :)Energiat tekkis, loidumus (mis peale lihasisaldavat toidusöömist oli tavaline)kadus, särtsakust tuli juurde ja juuksed hakkasid läikima. Võib öelda, et kombineerisin osavasti erinevaid taim-produkte, üksluisust ei salli(nud) (pelgalt porganinärimist ei soovita kellelegi). Muidugi - kõik inimesed on erinevad. Samas minust ei saa 100 % taimetoitlast kuigi olen ootamatult suht pikki perioode oma noorukese elu jooksul lihata olnud "kogemata", lvõibolla mõnikord harva mõni päev on lihanäkitsemise isu. Aga elukaaslane on tugev poiss ja tema PEAB liha saama. Nagu öeldakse- mees peab liha sööma. Ja las ta sööb, mind see ei häiri ja valmistada ma oskan seda ka talle väga hästi. Olen endiselt tolerante ja respekteerin tema toiduvalikut. Üksteist sellepärast ei vihka :) Hakkasin ükspäev mõtlema, et piinama ei hakka end või kätt ette ma ei pane- kui bioloogiline kell tiksub 1 a ilma lihata ja siis paar päeva ütleb et võta natuke liha, siis järelikult kehal on nii vaja. Küll ma ülejäänud elujooksul jõuan seda süüa küll ja küll. Praegu lihtsalt ei tunne, et vajaks/tahaks. Muidugi kui Earthlingsi videot vaadata siis kaob ka isu ära...
Miakene :)

taimetoilustus

PostitusPostitas monsu » Neljapäev Apr 18, 2013 14:27

ma olen palju selle kohta lugend :) , aga midagi selle kohta aru ei sa ! aga proovin ikka edasi lugeda ning midagigi aru saada :D
monsu

Re: taimetoitlus, mida arvate?

PostitusPostitas meke ( logimata) » Neljapäev Apr 18, 2013 23:01

mul üks tuttav taimetoitlane -( meesterahvas) - kaal .. sulgkaal... vööümbermõõt olematu - tuju rõõmus ja meel hea... aga muidu ikka ausalt peast veidi soe. Mina ei poolda sellist äärmust ...vot nii
meke ( logimata)

Re: Taimetoitlus, mida arvate?

PostitusPostitas Külaline » Laupäev Mär 28, 2015 00:01

Ei arva midagi (head) sellest. Samamoodi ei poolda mingeid äärmiselt vähese rasvasisaldusega dieete ja üldse igatpidi üksluiset menüüd. Liha on vajalik, rasv on vajalik, juurviljad/köögiviljad on vajalikud. Kui midagi oma menüüst välja jätta, siis kas meditsiinilistel põhjustel (gluteenitalumatus, laktoositalumatus, allergiad jms). Suhkur on ainuke, mida kehal tõesti vaja ei ole ja mis reaalselt toob VAID kahju mitte kasu. Teadlik toitumine on märksõna. Kui liha tõesti ei sobi, siis head valguallikad on ka muna, kala, krevetid ja muud mereannid, piimatooted.
Külaline

Mine Tervis ja ilu

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline